Równolegle z P1 w Chile i dwa P1000 we Francji (Carquefu et Grenoble), w najbliższy weekend odbędą się kolejne ważne zawody: Mistrzostwa Europy padel głuchy.

W dniach 1–2 czerwca 2024 r. w Hiszpanii odbędzie się europejski turniej poświęcony osobom z głuchotą lub problemami ze słuchem. Organizowane przez Padel Wycieczka do Sordu, wydarzenie to odbywa się w Euroindoor, niesamowitym kompleksie z 18 kortami na dwóch poziomach. 13 kobiet i 33 mężczyzn O tytuł powalczą osoby niesłyszące.

Le padel budzi realne zainteresowanie wśród osób niesłyszących i niedosłyszących i pojawia się kilka inicjatyw. Myślimy w szczególności o Głuchoniemycy europejscy Padel Championships, które odbędzie się od 6–9 listopada 2024 r. w Maladze.

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.