Kierując się oświadczeniami naszego Prezydent, obecnie mamy plik kalendarz na wznowienie sportu, który pozostaje nieco niejasny. Staramy się widzieć jaśniej.

Le sport będzie mógł wznowić swoje uprawnienia, a już od tego poniedziałku 3 maja 2021 r., bo nie mamy koniec z limitem kilometrów. Dlatego gracze mogą padel chodzić do wybranego przez siebie klubu na świeżym powietrzu lub częściowo zadaszonego, aby ćwiczyć swoją pasję!

Prezydent przekazał nam przewodnik po trasie na kilku etapach, aby poznać daty ponownego otwarcia różnych działań. W przypadku sportu są jeszcze dwie daty otwarcia, 19 maja i 9 czerwca. I musimy przyznać, że sformułowanie nie jest tak jasne, ponieważ z jednej strony mówimy o pliku „Rozszerzenie uprawiania sportu na sporty kontaktowe na świeżym powietrzu i bezkontaktowe w pomieszczeniach”, az drugiej strony, mówi się nam, że „Hale sportowe będą mogły zostać ponownie otwarte dopiero 9 czerwca”...

Od 19 maja godzina policyjna zostaje zmniejszona do 21:XNUMX. pozwoli klubom zyskać dwie cenne godziny otwarcia, a zawodnikom nieco więcej. Z drugiej strony praktyka ta powinna być nadal wykonywana na zewnątrz i pod półkrytkiem dla dorosłych...

Rzeczywiście, zgodnie z nasi koledzy z JDD, którzy twierdzą, że mają „Uzyskał informacje z Ministerstwa Sportu”, tylko nieletni będą mogli wrócić do halowych klubów sportowych 19 maja. W tej chwili FFT nie przekazał jeszcze informacji na ten temat, dlatego informacje z JDD wydają się najbardziej wiarygodne w chwili pisania tego tekstu.

Jeśli to wszystko się potwierdzi, oznacza to konieczność czekania kolejnych 3 tygodni, aż kluby halowe będą mogły ponownie powitać dorosłych.  Wraz z końcem godziny policyjnej o 23:XNUMX wreszcie będą mogli odzyskać pewną normalność.. Jeszcze trochę cierpliwości!