FFT ma niesamowite szczęście: w 2014 roku fala padel się formuje. Cokolwiek ona robi, padel rośnie na całym świecie. Francja nie jest wyjątkiem. Jego największe szczęście: jego kluby i menedżerowie wierzą w to i są na pierwszej linii.

Pomimo wielu ostrzeżeń Francja ma inną politykę niż kraje wschodzące, takie jak Szwecja. Czy powinniśmy czerpać z niego więcej inspiracji?

Więc tak, jeśli mierzy się to w perspektywie krótkoterminowej, Francja ma lepsze wyniki na międzynarodowych imprezach. Szwecja wciąż pozostaje w tyle. Dobrze dla nas, ale czasami uważaj na pozory.

Wrażenie wielu aktorów padel : stawiamy wózek przed koniem.

FFT pomaga naszym najlepszym francuskim graczom. Drużyna Francji może skorzystać na sile swojej Federacji. Ale pamiętajmy jednak, że poziom osiągnięty przez dzisiejszych graczy: zawdzięczają go przede wszystkim sobie i swojej odwadze. To szansa dla FFT, aby mieć tych młodych ludzi, którzy walczą o swoją pasję.

Czy FFT jest zbyt skoncentrowany elitarna część? Musi oczywiście kontynuować to, co robi. Ale czy nie powinna lepiej przygotować się na przyszłość wraz z tworzeniem graczy z padel. Szwecja buduje ogromną bazę padel, pasjonaci, wtajemniczeni. Plik padel spopularyzowany przez zwykłych ludzi, a nie przez elitę padel Szwedzki.

Praca francuskich klubów jest niesamowita. Ale można odnieść wrażenie, że ci wielcy propagatorzy padel Francuzi są czasami zaniedbywani, zapomniani… Gorzej: że chcemy im powiedzieć, aby zaprzestali tej promocji.

Przed jakąkolwiek inną strategią lub pragnieniem, FFT powinna prawie najpierw skierować pakiet na komunikację tego sportu, zanim zainwestuje (i to jest bardzo dobre) w prawie systematyczne ustanowienie dziedziny padel w zrzeszonych klubach bez poważnych badań nad obszarem geograficznym i jego potrzebami lub na elitarnym francuskim obwodzie, który pokazał swoje ograniczenia i który musi zostać całkowicie przemyślany.

Wyjątkowy turniej Pyramids, który odbył się we wrześniu ubiegłego roku, był z pewnością jednym z największych sukcesów FFT. Dzięki klubom i partnerom może więc robić rzeczy wyjątkowe.

Inwestycja tam jest. Jednak strategia musi zostać zweryfikowana przez FFT. A co by było, gdyby zaczęło się od przekazania klubom znacznie większej liczby stypendiów na rozwój padel ?

Czemu ? Jesteśmy sprawiedliwiw powijakach. Musimy pozostać skromni i rozmawiać z podstawowymi, wszystkimi nowymi uczestnikami.

FFT potrzebuje blasku, ale przede wszystkim powinien zacząć od początku: zaufaj tym, którym zawdzięcza sukces naszego sportu we Francji i prowadź duże krajowe kampanie reklamowe dotyczące tego sportu.

Zespół Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.