las Mistrzostwa Świata padel w Madrycie w 1996 roku pobyt we wspomnieniach wszystkich fanów padel. Wraz ze śmiercią Diego Maradona, to także mała historia naszego sportu, która odchodzi.

W 1996 roku na tym świecie le padel przeżył wyjątkową chwilę w swojej historii, będąc w centrum uwagi na całym świecie. Nie było to zamierzone, ale szczęście zrobiło to dobrze.

Pamiętajcie o tym świecie, w którym Argentyna i Hiszpania już zmonopolizowały pierwsze miejsca, jeden człowiek uczyni te zawody wyjątkowym momentem: argentyńska i prawdziwa planetarna gwiazda, piłkarz Diego Maradona.

Kto lepszy niż Philippe Werts, były członek belgijskiego zespołu i prezes Federacji, aby nam o tym opowiedzieć i pozwolić nam na chwilę zanurkować w 1996 roku:

maradona wertz padel świat 1996To niezapomniane wspomnienie! Zdjęcie, które widzimy, zostało zrobione w 1996 roku podczas mistrzostw świata Padel w Madrycie, pierwszym z pięciu, w których brałem udział.

To był czas, kiedy powiedziałem, że będę grał na mistrzostwach świata, trochę mnie wyszydzono… „co zamierzasz grać ??? "

 Gram od 1993 roku i pasja była silniejsza niż kpiny.

Niesamowite było być trochę na wózku i latać przez 2 godziny, aby dołączyć do Mistrzostw Świata w Madrycie i zostać zaprezentowanym Książę Felipe, obecnego Króla i aby spotkać mojego jedynego idola młodości, Diego Maradona !

Uwielbiał padel, jego dwie córki bawiły się padel. Jeśli chodzi o niego, byliśmy zawodnikami reprezentacji Polski padel, ułatwiło nam to spotkanie, oprócz naszego trenera padel, Lucas Swinnen który również zainstalował pierwsze sądy padel w Belgii był Argentyńczykiem i pochodził z tego samego obszaru co on, mówił tym samym dialektem.

Wtedy powiedziano mu: „W dniu, w którym przestaniesz grać w piłkę nożną, stadiony będą puste”… dotknęło go to.

Przyszłość pokaże nam, że właściwe zdanie powinno brzmieć: „W dniu, w którym stadiony będą puste (Covid), wyjdziesz”…

Zamieniłem z nim kilka słów po włosku. Mówił nim dobrze po długim pobycie w Neapolu.

Pamiętam kogoś, kto był miły i raczej nieśmiały. Przyszedł dyskretnie, aby zobaczyć świat i uderzył piłkę z kilkoma zawodnikami reprezentacji Argentyny.

Poza tym, że pół godziny po jego przyjeździe przyjechały 3 ekipy telewizyjne, dziennikarze z całego regionu i te zawody znalazły się na chwilę w centrum świata z niesamowitym tłumem, który zebrał się wokół boiska. .

To tam odłożył rakietę i zaczął grać padel w wyjątkowy sposób… nogami. Spotkałem geniusza. Nigdy nie zapomnę tej chwili. 

Reszta, którą znamy: Hiszpania przegra 2 finały z Argentyną u siebie, 3/0 dla kobiet i mężczyzn. W open to Kings Alejandro Lasaigues / Roby Gattiker dla mężczyzn i Cecilia Baccigalupo / Adriana Costagliola (przeciwko Pauli Eyheraguibel / Inés Alvarez) dla kobiet, które wygrywają.

Świat, który na zawsze przejdzie do historii.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.