Z okazji uruchomienie Padel Liga Biznesu MPPI, zespół Twenty by Ten dokonuje przeglądu praktyki padel w biznesie jest to koncepcja, o której mówi się we Francji.

LE PADEL, IDEALNY SPORT DO ZWIĄZANIA TWOICH ZESPOŁÓW

Ultra dostępna strona et figlarny padel sprawia, że ​​jest to idealny sport do regularnego treningu i tworzenia animacji ze współpracownikami. Brak wymagań co do poziomu i kondycji fizycznej: weź rakietę do ręki i od razu baw się dobrze. Jak wyjaśnia nam Erwan Toussaint, dyrektor zarządzający południowo-wschodniej spółki zależnej grupy SAMSE, partner tytularny Padel Liga Biznesu za pośrednictwem swojej marki MPPI, który założył padel bardzo mocno w swojej firmie:

„Wszystko zaczęło się w Cap d'Agde w 2019 roku, szukaliśmy zabawy i dostępnego zajęcia dla naszych pracowników i zaoferowano nam padel. Nikt nie wiedział, ale wśród około trzydziestu pracowników wszyscy włączyli się do gry i graliśmy całe popołudnie!

Wkrótce potem zostaliśmy zamknięci, a wszystkie działania, które oferowaliśmy naszym pracownikom, zostały anulowane. Na szczęście podstawa padel outdoor został ponownie otwarty dość szybko i podjęliśmy wewnętrzne wyzwanie, które pozwoliło nam utrzymać silną więź między zespołami naszych różnych agencji na południowym zachodzie.

Dziś mamy 60 pracowników na 300, którzy grają regularnie, to dobra proporcja!

Angażuj się z Padel Liga Biznesu jako partner tytularny wydawała nam się więc oczywista. Pozwoli nam to poprowadzić sieć agencji MPPI z siedzibą na całym terytorium, a szerzej w sieci grupy SAMSE"

W istocie padel przekazuje pozytywne wartości, które można bezpośrednio przenieść do świata biznesu:

  • Duch zespołu : nic jak część padel połączyć dwie osoby! W padel to trochę jak „wygraj razem lub przegraj sam”. Nie da się zignorować tego, co robi twój partner, musisz ciągle bawić się i wspólnie znajdować rozwiązania, aby być jak najbardziej efektywnym.
  • Koedukacja: chyba nie ma innego sportu, który tak łatwo łączy gatunki, kultury i pokolenia. Na poziomie hierarchicznym nieformalna strona padel umożliwia również mieszanie kadry kierowniczej z pracownikami w dodatkowym kontekście zawodowym.
  • Przyjazność i dzielenie się: kraina padel jest mały, pozwala na wyjątkową bliskość między graczami. Nagle krzyczy, śmieje się, a pokoje ... dużo! Spokojna i przyjazna atmosfera, którą można znaleźć na boisku, ale także na zewnątrz, przy słynnym pomeczowym piwie.

Le padel w biznesie zespół Praca i Padel uczyniła ją nawet podstawową działalnością od 2017 roku, instalując padel bezpośrednio w firmach w celu poprawy samopoczucia pracowników.

ALE RÓWNIEŻ NAWIĄZANIE UPRZYWILEJOWANYCH RELACJI BIZNESOWYCH

Le padel jest zatem atutem dla Twoich pracowników, ale jest również idealną aktywnością do zaoferowania w podejściu handlowym z klientami lub dostawcami. Erwan wyjaśnia nam:

„Nasi sprzedawcy zaczęli zdawać sobie sprawę, że that padel umożliwiły nawiązanie szczególnej relacji z klientem lub dostawcą. Stało się to prawdziwym argumentem za umawianiem się na spotkanie, zamiast jak zwykle zapraszać do restauracji, oferują zabawę, sportową i przystępną aktywność, taką jak padel co pozwala im odróżnić się od konkurencji.

Widzimy więc klientów w innym kontekście: w terenie coś się dzieje, coś się śmieje, jest dobrze… Ponadto sprzedawcy są konkurencyjni, motywuje ich wyzwanie, więc zawsze za nimi stoi zemsta! “

Kraj Aix en Provence

Zdrowe i motywujące wyzwanie, które teraz muszą podjąć wszystkie firmy posiadające Padel Liga Biznesu, a nawet freelancerzy chcący uczestniczyć z kolegami. W rzeczywistości, po wielu prośbach, zasady konkursu uległy zmianie i dziś są 2 możliwe scenariusze tworzenia zespołu:

  • Zarejestruj pracowników pracujących w tej samej firmie
  • Rejestruj osoby pracujące w różnych firmach wtedy i tylko wtedy, gdy wykonują ten sam zawód (przykład: zespół fizjoterapeutów, murarzy, pośredników w obrocie nieruchomościami itp.)

KORZYŚCI SPORTU KORPORACYJNEGO

dwadzieścia na dziesięć indeksów GO dla przedsiębiorstw

Menedżerowie i menedżerowie HR, jeśli nadal wahasz się, aby rozpocząć swoich pracowników w przygodę padel oto kilka liczb, które mogą Cię przekonać.

według badanie Eurobarometrutylko 17% Francuzów uprawiałoby sport w ramach zawodowych. Jest to liczba, która wyraźnie plasuje Francję w tyle w porównaniu z naszymi anglojęzycznymi i nordyckimi sąsiadami, co w dużej mierze tłumaczy się kulturowo.

Według innego badanie przeprowadzone przez Decathlon Pro w 2017 r. to firmy nie dokładają wystarczającego wysiłku, bo tylko 7% firm zachęca swoich pracowników do uprawiania sportu, a „84% ankietowanych chciałoby, aby ich firma przejęła organizacja zajęć fizycznych i sportowych sports".

padel liga biznesowa

Ale sytuacja się zmienia, bo firmy chcą stać się atrakcyjne, aby promować rekrutację młodych ludzi i zatrzymywać swoich pracowników. Po raz pierwszy, francuskie badanie przeprowadzone przez Medef i CNOSF dotyczy, korzyści z uprawiania sportu w firmie na produktywność i dobre samopoczucie pracowników.

Z tego badania wynika, że ​​pracownik uprawiający regularną aktywność sportową zwiększy swoją produktywność o 6 do 9% i będzie mniej chorować o 27%.

Liczne niedawne badania wykazały znaczenie jakości życia w pracy, która stała się prawdziwym problemem społecznym i gospodarczym. Zmienia się wizja sportu korporacyjnego: wzrost liczby sekcji sportowych w radach zakładowych, mnożenie się międzyzakładowych wyzwań sportowych itp. padel ma wszystkie argumenty, aby znaleźć miejsce na słońcu!

Informacje i rejestracje Padel Liga Biznesu:

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.