Oto historia zakładu na partycypacyjny projekt padla prowadzony przez Komitet Tenisowy Aude. Jest to z pewnością pierwszy w historii tego sportu we Francji.

Dlaczego ten projekt?

Komitet Tenisowy Aude i jego prezydent Nicolas Miguel odważą się postawić na strukturę poświęconą Padel w Aude, ponieważ w dziale Aude nie ma dostosowanej infrastruktury sportowej.

Problem: Finanse nie pozwalają na sfinansowanie tego projektu Padel. Jednak przewodniczący Komitetu Tenisowego Aude Nicolas Miguel jest zapalonym i żarliwym obrońcą padla w swoim regionie. Chodzi o to, aby zaangażować wszystkich miłośników tego sportu, aby umożliwić utworzenie strony Padel w Trèbes.

"Obecna sytuacja gospodarcza zmusza Komitet Aude do wykorzystania własnych zasobów w celu opracowania pakietu Padel za pomocą systemu crowdfundingu, poprzez utworzenie loterii online, za którą można wygrać wspaniałe nagrody. ! "

„Padel, będący nową dyscypliną zintegrowaną z Federacją, jestem świadomy, że niestety nie został jeszcze uznany za godziwą, ale nasz zespół wolontariuszy naprawdę chce nadać jej miejsce w naszym Departamencie Audmi."

„Komitet Aude ma skromne środki, ale bogactwo leży gdzie indziej, w ideach, woli i inicjatywach”. wyjaśnia Nicolas Miguel.

Co to za projekt?

"Nasze stowarzyszenie chciałoby dziś stworzyć publiczne centrum sportowe złożone z kilku kortów Padel dla naszych klubów i naszych licencjobiorców. Pozwoliłoby to wielu sportowcom nie musieć podróżować zbyt daleko, aby uprawiać sport, który kochają."

„Struktura ta znajduje się w Trèbes, siedzibie komitetu Aude de l'Aude, w sercu departamentu Aude, który sam będzie w sercu większego regionu Langwedocji-Roussillon Midi-Pyrénées."

Rzeczywiście, Komitet już poczynił postępy w tym projekcie, ponieważ już niedawno uzyskał od urzędu miasta zgodę na wykorzystanie gruntów w Trèbes na potrzeby projektu Padel.

Jak wziąć udział w tym projekcie?

Aby wziąć udział w tym projekcie i wygrać wiele nagród, odwiedź:
http://bit.ly/1RICBPh (Tombola planowana na maj / czerwiec)

Więcej informacji na stronie Aude De Tennis Committee na Facebooku (https://www.facebook.com/Comité-Aude-de-Tennis-1449999988640386)

Podsumowuje Nicolas Miguel „Jeśli wszyscy zagrają w tę grę, region będzie mógł rozwijać i promować padel”.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.