Oto historia zakładu na projekt padel udział Komisji Tenisowej Aude. Jest to z pewnością pierwszy w historii tego sportu we Francji.

Dlaczego ten projekt?

Komisja tenisowa Aude i jej prezes Nicolas Miguel odważą się postawić na strukturę dedykowaną padel w Aude, ponieważ w oddziale Aude nie ma odpowiedniej infrastruktury sportowej.

Problem: Finanse nie pozwalają na sfinansowanie tego projektu padel. Jednak przewodniczący Komisji Tenisowej Aude, Nicolas Miguel jest zapalonym i zagorzałym obrońcą padel w swoim regionie. Chodzi więc o to, aby zaangażować wszystkich miłośników tego sportu, aby umożliwić stworzenie witryny padel w Trèbes.

"Obecna sytuacja gospodarcza zmusza komisję Aude do wykorzystania własnych środków na rozwój padel korzystając z systemu finansowania społecznościowego, organizując loterię online, w której można wygrać wspaniałe nagrody ! "

„The padelbędąc nową dyscypliną zintegrowaną z Federacją, mam świadomość, że niestety nie jest ona jeszcze uznawana za uczciwą wartość, ale nasz zespół wolontariuszy naprawdę chce nadać jej pełne miejsce w naszym dziale Aude. "

„Komitet Aude ma skromne środki, ale bogactwo leży gdzie indziej, w ideach, woli i inicjatywach”. wyjaśnia Nicolas Miguel.

Co to za projekt?

"Nasze stowarzyszenie chciałoby dziś stworzyć publiczne resortowe centrum sportowe składające się z kilku boisk im padel, dla naszych klubów i naszych licencjobiorców. Dzięki temu wielu sportowców nie będzie musiało już podróżować zbyt daleko, aby uprawiać sport, który kochają."

„Struktura ta znajduje się w Trèbes, siedzibie komitetu Aude de l'Aude, w sercu departamentu Aude, który sam będzie w sercu większego regionu Langwedocji-Roussillon Midi-Pyrénées."

W istocie Komitet już czyni wielkie postępy w odniesieniu do tego projektu, ponieważ już niedawno uzyskał zasadniczo zgodę urzędu miasta na użytkowanie gruntów w Trèbes w odniesieniu do projektu. padel.

Jak wziąć udział w tym projekcie?

Aby wziąć udział w tym projekcie i wygrać wiele nagród, odwiedź:
http://bit.ly/1RICBPh (Tombola planowana na maj / czerwiec)

Więcej informacji na stronie Aude De Tennis Committee na Facebooku (https://www.facebook.com/Comité-Aude-de-Tennis-1449999988640386)

Podsumowuje Nicolas Miguel : „Jeśli wszyscy zagrają w grę, region będzie mógł się rozwijać i promować padel".

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.