Padel Magazine - WPT w Portugalii: Teraz to się dzieje. W ten poniedziałek rozpoczyna się Międzynarodowy Konkurs Lizboński. Jest to czternasty sezon i pierwszy ma miejsce poza Hiszpanią.

Pary 61 uczestniczą w tym Open. Turniej narodził się dzięki gminie, która kilka lat temu zbudowała pierwsze boisko do padla. Potem narodziło się centrum rakiety lizbońskiej z padelem w ofertach sportowych.

Trzeba będzie poczekać do jutra, aby poznać osiem par zakwalifikowanych do ostatnich etapów.

Kilka lokalnych par postanowiło sprawić trudność parom hiszpańskojęzycznym ... Pierre Plantier i Tiago Santos, Miguel Oliveira i Joao Bastos, Joao Diogo Rocha i Roque, próbują rywalizować z wielkimi gwiazdami tego sportu. Jutro będziemy trochę więcej.

Padel w Portugalii rośnie wolniej niż w Hiszpanii. Szacuje się, że obecnie jest około kortów wiosłowych 80 i łącznie pięć tysięcy praktyków.

Według najnowszych danych w Portugalii istnieje nieco ponad pięćdziesiąt klubów Padel i szacuje się, że istnieje około 300. Portugalska federacja pod przewodnictwem Ricardo Oliveira dokłada wszelkich starań, aby rozwijać ten sport. Ale wciąż jest dużo pracy, aby nadrobić stracony czas przeciwko jego hiszpańskiemu sąsiadowi.

WPT jest bardzo oczekiwane w Portugalii, ponieważ mamy nadzieję, że dzięki tej globalnej imprezie rozwinie się sport i przyciągnie nowych graczy.

World Padel Tour rozpoczęła międzynarodową ekspansję i na razie wydaje się, że osiąga swój cel. Zbliżające się przybycie najlepszych graczy na świecie do ziemi Lusas wywołało wiele reakcji w świecie padla, ale nie tylko.

Od tego czasu media wykazują duże zainteresowanie, artykuły i wiadomości na temat Lisbon International Open są codziennie. Na miejscu portugalscy fani są zachwyceni perspektywą podążania za swoimi idolami, podczas gdy ci, którzy nie wiedzą, mogą być oszołomieni tym show.

Turniej odbędzie się we wspaniałych obiektach Club Racket Center w Lizbonie.

Ten sport „właśnie przybył” do Portugalii, gdzie liczą się tylko tory 80, a trochę więcej ćwiczy 5000. Dlatego pojawienie się najlepszych graczy na świecie stworzy ważny impuls dla młodej federacji portugalskiej.

Na razie reakcja publiczna była bardzo pozytywna. Jeśli lokalne pary zostały szybko zmiecione na etapach kwalifikacyjnych, społeczeństwo reaguje, a sprzedaż biletów jest ważna.

We wtorek 8 października odbędzie się prezentacja najlepszych zawodników na świecie i ostatnie okrążenie etapów kwalifikacyjnych przed finałami.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.