Padel Magazine - WPT w Portugalii: To się teraz dzieje. W ten poniedziałek rozpoczyna się Międzynarodowy Konkurs Lizboński. Jest to czternasty sezon i pierwszy odbywa się poza terytorium Hiszpanii.

Pary 61 uczestniczą w tym Open. Turniej narodził się dzięki gminie, która kilka lat temu zbudowała pierwsze boisko do padla. Potem narodziło się centrum rakiety lizbońskiej z padelem w ofertach sportowych.

Trzeba będzie poczekać do jutra, aby poznać osiem par zakwalifikowanych do ostatnich etapów.

Kilka lokalnych par postanowiło dać z siebie wszystko parom hiszpańskojęzycznym… Pierre Plantier i Tiago Santos, Miguel Oliveira i Joao Bastos, Joao Diogo Rocha i Roque próbują konkurować z wielkimi gwiazdami tego sportu. Jutro będziemy trochę więcej.

Padel w Portugalii rozwijał się wolniej niż w Hiszpanii. Szacuje się, że obecnie istnieje około 80 ścieżek Padel i łącznie pięć tysięcy praktyków.

Według najnowszych danych w Portugalii istnieje nieco ponad pięćdziesiąt klubów Padel i szacuje się, że istnieje około 300 licencjobiorców. Portugalska federacja pod przewodnictwem Ricardo Oliveira dokłada wszelkich starań, aby rozwijać ten sport. Ale wciąż jest wiele pracy, aby nadrobić opóźnienie narosłe w stosunku do hiszpańskiego sąsiada.

WPT jest bardzo oczekiwane w Portugalii, ponieważ mamy nadzieję, że dzięki tej globalnej imprezie rozwinie się sport i przyciągnie nowych graczy.

World Padel Tour rozpoczęła międzynarodową ekspansję i na razie wydaje się, że osiąga swój cel. Zbliżające się przybycie najlepszych graczy na świecie do krainy Lusas wywołało wiele reakcji w świecie padla, ale nie tylko.

Od tego czasu media wykazują duże zainteresowanie, artykuły i wiadomości na temat Lisbon International Open są codziennie. Na miejscu portugalscy fani są zachwyceni perspektywą podążania za swoimi idolami, podczas gdy ci, którzy nie wiedzą, mogą być oszołomieni spektaklem.

Turniej odbędzie się zatem we wspaniałych obiektach Club Racket Center w Lizbonie.

Ten sport „prawie przyjechał” do Portugalii, gdzie ma tylko 80 torów i niewiele ponad 5000 uczestników. W związku z tym pojawienie się najlepszych graczy na świecie stworzy ważny impuls dla młodej federacji portugalskiej.

Jak dotąd reakcja opinii publicznej była bardzo pozytywna. Jeśli lokalne pary zostały szybko zmiecione na etapach kwalifikacji, społeczeństwo zareagowało, a sprzedaż biletów była znaczna.

We wtorek 8 października odbędzie się prezentacja najlepszych zawodników na świecie i ostatnie okrążenie etapów kwalifikacyjnych przed finałami.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.