Le Premier Padel Włochy Major odbędzie się w Foro Italico w Rzymie i będzie jednym z czterech głównych turniejów nowego toru Premier Padel, zorganizowanej przez Międzynarodową Federację padel (FIP) i Qatar Sports Investment (QSI), przy wsparciu Professional Padel Stowarzyszenie (PPA).

Zaczniemy od kwalifikacji, które odbędą się 21 i 22 maja. W głównej tabeli znajdziemy zapiekankę z padel świat, zaczynając od numerów świata 1 Juan Lebron / Alejandro Galan. Pełna lista rejestrujących jest dostępna ICI.

Gracze biorący udział w Premier Padel Italy Major powalczy o 2 oficjalnych punktów rankingowych FIP, z możliwością wygrania nagrody pieniężnej w wysokości 000 525 $. Pula nagród turnieju jest zgodna z innymi wydarzeniami na tym samym poziomie na oficjalnym obwodzie FIP.

Major włoski dołącza do innych Major w kalendarzu Premier Padel w 2022 roku. Jak wiadomo, w nadchodzących miesiącach Premier Padel Major de Paris będzie grany na stadionie Rolanda Garrosa od 11 do 17 lipca, a Premier Padel Meksyk Major odbędzie się w Monterrey od 28 listopada do 4 grudnia. Turniej inauguracyjny, Ooredoo Qatar Major, odbył się w marcu w Doha.

Po uruchomieniu na początku roku kalendarz Premier Padel W 2022 odbędzie się co najmniej 10 wydarzeń, w tym cztery główne, znane również jako wydarzenia kategorii 1. Szczegóły pierwszego turnieju kategorii 2 zostały również ogłoszone w kwietniu; ten Premier Padel P1 w Argentynie odbędzie się w dniach 8-14 sierpnia, a kolejne pojawią się w dalszej części roku. Wraz z ogłoszeniem tego turnieju Włochy dołączają do wybranej grupy narodów wybranych przez FIP do organizacji najbardziej prestiżowych wydarzeń.

Prowadzenie jednego z największych turniejów w padel w sercu włoskiej stolicy świadczy o niezwykłym rozwoju i popularności tego sportu na wszystkich poziomach. Dzisiaj padel jest praktykowany przez tysiące ludzi. 55 gier z Premier Padel Italy Major zostanie rozegrany na trzech kortach.

Angelo Binaghi, prezes Włoskiej Federacji Tenisowej jest zachwycony: „Le Premier Padel Italy Major to kamień milowy w historii tego sportu we Włoszech. Po raz pierwszy fani padel naszego kraju, które rozwijają się w przyspieszonym tempie, będą mogli śledzić na żywo najlepszych graczy na świecie, być entuzjastycznie nastawieni do ich zwycięstw i być może zainspirować się meczami ze znajomymi.

To bardzo ważne, że Rzym jest gospodarzem tego wydarzenia, ponieważ padel w stolicy kwitnie. Potwierdza to również zdolność Rzymu do organizowania i goszczenia ważnych wydarzeń sportowych. Jesteśmy zaszczyceni i zachwyceni wyborem FIP i Premier Padel przyznanie Włochom jednego z czterech Majorów. Dla nas to wydarzenie – którego realizacja jest efektem partnerstwa ze Sport e Salute i włoskim rządem – jest powodem do dumy, nie tylko z tego, co oznacza dla takiego sportu padel, ale także dlatego, że wzmacnia powołanie do organizowania wielkich wydarzeń na światowym poziomie, wzbogacając portfolio, które obejmuje Internazionali BNL d'Italia, finały Nitto ATP, finały Intesa SanPaolo NextGen ATP i Puchar Davisa by Rakuten".

Roberto Gualtieri, burmistrz Rzymu nadaje na tych samych falach: „Z wielką radością ogłaszamy to wielkie sportowe wydarzenie, które odbędzie się w Rzymie zaledwie tydzień po turnieju tenisowym Internazionali BNL d'Italia. Tak ważne wydarzenie pozwoli Rzymowi stać się jedną ze światowych stolic padel. Sport ten staje się jednym z najbardziej cenionych przez mieszkańców Rzymu, którzy doceniają jego aktywną i społeczną stronę, umożliwiającą integrację i socjalizację. Organizując globalne wydarzenie, takie jak Premier Padel Włochy Major w Rzymie, jestem pewien, że miasto będzie podążać za nim z pasją, udowadniając po raz kolejny swoją rolę jako stolicy sportu i ważnych wydarzeń".

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji padel dodaje: “Jestem bardzo podekscytowany przyniesieniem Premier Padel we Włoszech. Włochy są częścią historii padel przez długi czas normalnym jest więc organizowanie jednego z najlepszych turniejów na świecie w Rzymie, przed włoskimi kibicami, którzy charakteryzują się ciepłym i zaraźliwym wsparciem. To dla nich świetna okazja, aby zobaczyć w akcji najlepszych graczy na świecie. Był to jeden z celów, które przyświecały nam podczas tworzenia Premier Padel a wyniki, które osiągnęliśmy w pierwszym semestrze, są wielką motywacją na przyszłość. Jestem pewien, że włoski major to początek czegoś wyjątkowego dla Włoch i dla tego sportu. "

Wreszcie Vito Cozzoli, Prezes i Dyrektor Generalny Sport e Salute, podsumowuje: „ Wygraliśmy zakład, który mieliśmy odwagę kontynuować. Marzenie, które z dumą realizujemy: dziś przedstawiamy Wam Premier Padel Major Włoch. Jeśli jedno z czterech głównych wydarzeń na torze – obok tych w Katarze, Francji i Meksyku – odbywa się we Włoszech, w Rzymie, w Foro Italico, domu kibiców i federacji sportowych, to również dzięki intuicji Sportu. e Pozdrówcie. Wewnątrz tego parku, obok Grand Stand Arena, zainstalowali korty tenisowe. padel, w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania ze strony osób uprawiających ten sport. To był punkt wyjścia tej przygody: w Foro Italico zostało zasiane ziarno i teraz możemy zaprezentować jego owoce: Premier Padel Major Włoch".

Bilety na Premier Padel Major z Włoch na wyprzedaży ICI.

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.