Jeśli spojrzysz na listę zarejestrowanych dla Premier Padel Genova P2, która ma odbyć się we Włoszech od 30 czerwca do 7 lipca, zauważa się, że wśród mężczyzn zarejestrowanych jest tylko osiem par, a najlepszym zawodnikiem na liście jest 295. miejsce... Kłóci się to z listą kobiet, która już obejmuje światowe numery 1, Josemarię i Sancheza, ale także Llaguno / Sainz, Alonso / Ustero, Osoro / Marrero…

Oczywiście gracze mają jeszcze tydzień na rejestrację, ale intrygujący jest fakt, że nie zarejestrowano żadnego gracza z Top 200. W świetle ostatnich komentarzy Miguela Lampertiego rozumiemy, że najlepsi na świecie po prostu nie powinni już zdobywać drugiego miejsca, więc nie ma niczego niezwykłego w niezarejestrowaniu ich na ten włoski turniej. Pytanie brzmi raczej: gdzie są pozostali gracze? Na co czekają, aby się zarejestrować? Początek odpowiedzi z Thomas Leygue (Nota redaktora: turniej ma odbyć się w Genui we Włoszech, a nie w Genewie)...

Zapytany przez nas Aixois oświadczył:

„Zawodnicy związku (przyp. red.: PPA) zdecydowali się nie grać. Zobaczymy, co się wydarzy, ale myślę, że organizator już wie: istnieje ryzyko odwołania turnieju. Gracze bardzo narzekali na warunki Premier Padel i to, co wydarzyło się podczas turniejów w Ameryce Południowej…”

Czy można więc zaprotestować przeciwko torowi, organizując coś w rodzaju strajku?

Cała dyskusja tutaj (rozpoczęcie o 09:30):

Czy Twoim zdaniem P2 w Genui się odbędzie? Czy konkurs będzie zarezerwowany tylko dla pań, które zgłosiły się już licznie?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !