Serw jest jednym z najczęściej używanych strzałów w padel. Jednak na lekcjach często jest słabo wyszkolony. Z biegiem czasu ewoluuje, przeanalizujmy całość.

Usługa ; punkt początkowy lub wprowadzenie do gry punktu w padel. Jest wykonywany przez każdego gracza do ponad 40 razy na mecz. Taktycznie przyjęcie zagrywki przeciwnikom przechyla równowagę psychologiczną po stronie twojej drużyny.

Przypomnienie o regule

Serw rozpoczyna akcję z prawej strony, po przekątnej w prawo, a następnie po każdym punkcie zmienia się po przekątnej.
Po odbiciu piłki za linią serwisową, zawodnik musi uderzyć ją poniżej poziomu swojego pasa, minimalną stopą w kontakcie z podłożem, nie przekraczając ani nie dotykając linii, i wysłać ją na pole naprzeciwko zagrywki w kierunku linii serwisowej. okna.

Różne w zależności od osoby

Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu, które padel, możemy zauważyć kilka rodzajów usług. Szybki serwis, wolny serwis, serwis z efektem i takie, które mają mieszankę tego wszystkiego.

W zależności od osób biorących udział w meczu będą różnice. Na przykład tenisiści, którzy ćwiczą padel kocham prędkość. Ich obsługa będzie często bardzo szybka w kierunku bocznego okna. Podobnie z ich zwrotami, które będą miały tendencję do przyspieszania.

Dzisiejsze różne taktyki

Nie tak dawno na wysokim poziomie mogliśmy zaobserwować większość serwów wykonywanych, gdy piłka leciała w górę, tak wysoko, jak to możliwe dla maksymalnej szybkości. Ale dzisiaj wydaje się, że tendencja jest powolna. Dlaczego ? Być może dlatego, że zawodnicy starają się zająć pozycje w jak najlepszych warunkach, a zbyt szybki serwis zmusza ich do gry w ruchu, w wyścigu do przodu, a więc w mniej spokojny sposób.

Jaką usługę wybrać?

Wszystko będzie zależeć od jakości tokarzy. Przede wszystkim wiedz, że lepiej zaserwować pierwszą piłką niż drugą.

Następnie, jeśli obracający nie jest w stanie oddać szybkiego serwu do bocznego okna, kontynuuj. Po co zmieniać coś, co działa?

Dla graczy, którzy mają niewielkie doświadczenie, te usługi nie dają już tego samego efektu. Dobrzy tokarze będą umieli odczytać odbicie na bocznej szybie i nie będą mieli trudności. Co gorsza, mogą nawet narazić cię na kłopoty z ich powrotem. Konieczne będzie zatem znalezienie innej taktyki.

I taką taktyką byłoby granie wolniej, albo w stronę środka, albo w stronę samego gracza. W przypadku piłki w centrum powracający będzie miał dwie możliwości. Albo podejmie duże ryzyko przyspieszając piłkę daleko od swojej preferowanej pozycji obronnejlub będzie musiał zagrać wysoką piłkę, aby ją odzyskać. W obu przypadkach pozostajesz przy sieci, nie będąc naprawdę w niebezpieczeństwie.

Więc wiedz, że obsługa w padel nie jest jak serwis w tenisie, który będzie szukał zwycięskiego punktu. Wręcz przeciwnie. Z czasem i poziomem serw staje się wrzutem piłki, którego celem jest osiągnięcie pozycji przy siatce i uniknięcie łatwego uderzenia przeciwnika!

Publié par
Julien Bondia