Oficjalna konferencja prasowa inaugurująca jeden z dwóch turniejów padel obwód francuski Premier Padel (wraz z Rolandem-Garrosem) odbyło się we wtorek w Bordeaux. Możliwość podsumowania tego wyczekiwanego wydarzenia, jego mocnych stron i oczekiwań, na niecałe trzy tygodnie przed rozpoczęciem targów (10-16 czerwca).

Początek działań wojennych 9 czerwca wraz z kwalifikacjami

Preferowane w Tuluzie (np World Padel Tour) w tym sezonie przez Premier Padel, Bordeaux wie, że się tego oczekuje. Rzeczywiście P2, które odbędzie się tam w drugim tygodniu czerwca, już od pierwszej edycji musi być sukcesem sportowym i eventowym (nawet komercyjnym). Zwłaszcza, że ​​kontrakt został podpisany na pięć lat z torem Reunited World.

Walki kwalifikacyjne rozpoczną się 9 czerwca. Możliwość rozpoczęcia od zawodników, ponieważ organizatorzy (promotor Jean-Luc Baldelli, dyrektor Jean-Thomas Peyrou i współpracownik-konsultant Michaël Llodra) zawsze umieszczali ich w centrum równania. Kwalifikatorzy zmierzą się zatem z elitą przy stole finałowym od wtorku 11 czerwca, nie zapominając o 5 parach dzikich kart (w tym jednej żeńskiej) przyznanych w porozumieniu z menadżerem wysokiego szczebla. padel w FFT, Benjamin Tison. Całe to wspaniałe pole (w sumie 200 graczy) zostanie ratyfikowane 24 maja o godzinie 17:XNUMX.

Spodziewane jest sportowe widowisko, ale jak zawsze będzie ono uzależnione od meczów, starć i par, które z tej okazji powrócą do Europy po trasie po Ameryce Południowej. „Wszyscy marzymy o finale na poziomie tego, jaki rozegrali Coello-Tapia z „Chingalan” w Asunción” – z góry ślinił się reżyser Jean-Thomas Peyrou.

Jean-Luc Baldelli (promotor): „Wiele oczekujemy od hiszpańskiej publiczności”

Jeśli chodzi o samo wydarzenie, będzie to jedno z największych halowych widowisk sportowych we Francji. A wciąż jest nad czym pracować. Najważniejsza jest oczywiście sprzedaż biletów, sedno sprawy. 7000 XNUMX sprzedanych biletów dotyczy głównie soboty i niedzieli. Organizatorzy mają nadzieję na dobrą passę w ostatnich dniach, nawet jeśli należy się obawiać rywalizacji ze strony rugby z możliwym meczem UBB w Bordeaux w ten weekend.

Następnie organizatorzy będą mieli trzy dni na ustawienie całej trójki Stoki Arkea Arena, a także na zewnątrz na placu przed ogrodzeniem, ale także loże, wioskę, czy strefy partnerskie i VIP. Oczekuje się, że różne transmisje tego wydarzenia w mediach na całym świecie dotkną 150 milionów gospodarstw domowych. „Są to nadal delikatne wydarzenia, ponieważ padel to wciąż rodzący się, uznany promotor Jean-Luc Baldelli, zwłaszcza w porównaniu z piłką nożną czy rugby. Turniej ten musi mieć charakter długoterminowy, w szczególności dzięki łatwo dostępnej kasie biletowej, w której bilety kosztują 9 euro. Wiele oczekujemy od hiszpańskiej publiczności, która w tym sezonie rozegrała od 10 do 4 turniejów Premier Padel. »

Oprócz oficjalnych zawodów mężczyzn i kobiet, tydzień w Bordeaux ożywią liczne wydarzenia, szczególnie związane z gastronomią, winem i igrzyskami olimpijskimi. Turniej All Stars jest tak oczekiwany, jak rozrywka, która będzie przerywana zmianami stron lub pomiędzy meczami. „Wiele emocji wiąże się z tym turniejem i mamy nadzieję na szalony tydzień w tym wyjątkowym klejnocie miasta Bordeaux” – zakłada Michaël Llodra, który przyznał, że nie ćwiczył padel tylko w trybie rekreacyjnym, nie chcąc być klasyfikowany jak jego koledzy z tenisa Arnaud Clément czy Arnaud Di Pasquale przed nim. Wreszcie niektórzy ubolewali nad brakiem niektórych społeczności Gironde obok tej pierwszej padeljest w stolicy wina, ale kogo to obchodzi, rakieta P2 Aquitaine z Betclic Bordeaux Premier Padel jest już w toku.