Dziś rano Gilles Morettona, Prezes Francuskiej Federacji Tenisowej, Arnaud Di Pasquale, dyrektor Greenweez Paris Premier Padel Major et Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji Padel otrzymano konferencja prasowa zaprezentować pierwszą edycję Greenweez Paris Premier Padel Major, w obecności dwóch francuskich numerów 1, Alix Collombon dla pań i Benjamina Tison dla mężczyzn. To międzynarodowe wydarzenie odbędzie się na stadionie Roland-Garros z 11 17 2022 lipca. Trzej mężczyźni ściśle współpracowali ze sobą przez dwanaście miesięcy, aby zorganizować ten etap zupełnie nowego toru uruchomionego 1er w lutym ubiegłego roku. 

FFT wybrało Greenweez jako partner tytularny wydarzenia, ponieważ francuski lider ekologicznych i eko-odpowiedzialnych produktów online jest bardzo przywiązany do wartości dostępności i użyteczności którzy są sercem tego turnieju. Po dniu kwalifikacyjnym 10 lipca (z biletami w pojedynczej cenie 10 €) przy stole finałowym zobaczymy 56 najlepszych par na świecie rywalizować od 11 lipca o rekord nagród pieniężnych.

Poza tym konkursem na dużą skalę, paryski major będzie również wyjątkową okazją do skorzystania z Stadion Roland-Garros w niepowtarzalna, przyjazna i świąteczna atmosfera. W programie zabawa z DJ-em, petanque, taras letni, ale także możliwość poznania praktyki z wykwalifikowanymi nauczycielami. Wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie, bo bilety kosztują od 15€ do 50€.

Moretton carrero di pasquale premier padel Conférence

Gilles Moretton, prezes Francuskiej Federacji Tenisowej : „Firma FFT jest bardzo zadowolona z pojawienia się padel. dyrektor misji Padel na nieco ponad rok Arnaud Di Pasquale przyjął misję dyrektora paryskiego majora. Chcemy rozwijać infrastrukturę i wierzę, że goszczenie tutaj takiego wydarzenia pomoże nam zwiększyć zainteresowanie tą praktyką. Wysoki poziom jest wektorem odkryć i emocji. Jeśli chcemy rozwijać praktykę we Francji, musimy zorganizować duże wydarzenie, a fortiori w scenerii takiej jak stadion Roland-Garros. To szansa na zobaczenie bardzo, bardzo wysokiego poziomu.”

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji Padel : „Dzisiaj jest spełnienie marzeń. Gdy tylko Gilles Moretton został wybrany, chciałem wysłuchać jego pomysłów na rozwój Padel. Jedną z pierwszych rzeczy, które powiedział mi prezydent, było to, że chce zorganizować turniej Padel największy na świecie na stadionie Roland-Garros. Chcieliśmy stworzyć coś ważnego. miBycie tutaj dla młodego sportu, takiego jak nasz, jest naprawdę niezwykłe. To przywilej być tutaj. Chciałbym podziękować FFT, jej prezesowi i Arnaudowi Di Pasquale za ten dar i pracę wykonaną w ciągu ostatniego roku. Zapewniam, że za dwa lata Francja będzie ogromnym narodem Padel".

Arnaud Di Pasquale, dyrektor G3PM: „To fajny, przystępny i przyjazny sport. Przyjemność jest natychmiastowa. Musieliśmy być odważni, ponieważ wzrost jest wyjątkowy (+25% pod względem torów i klubów). Tenis ma swoje Grand Chelem z Rolandem-Garrosem było więc oczywiste, że padel ma również swój Major z G3PM. Jesteśmy zachwyceni, jestem bardzo dumny, że biorę na siebie tę odpowiedzialność. Turniej ten zgromadzi 56 najlepszych par na świecie. Na korcie Philippe-Chatrier powstanie tor o pojemności 8 osób. Wszystkie bilety dadzą dostęp do tego sądu. Życie w bardzo przyjaznej, ciepłej i zabawnej atmosferze jest również wyjątkowym doświadczeniem Roland-Garros.”

Wszystkie informacje dotyczące biletów na to wydarzenie są dostępne na stronie internetowej: https://www.parispadelmajor.com/

O Francuskiej Federacji Tenisowej
Francuska Federacja Tenisowa jest stowarzyszeniem prawa z 1901 roku, posiadającym delegację ministerialną. Oddany promocji, rozwojowi i sukcesowi tenisa we Francji, FFT zrzesza, wspiera i koordynuje zrzeszone kluby. Z 4 milionami ćwiczących i milionem członków w prawie 7 klubach, tenis jest wiodącym sportem indywidualnym na tym terytorium. Zapewnia również reprezentację Francji za granicą poprzez zaangażowanie francuskich drużyn w międzynarodowych spotkaniach (Puchar Davisa, Fed Cup, Igrzyska Olimpijskie itp.) oraz organizację największych imprez sportowych na świecie, jakimi są Roland. Rolex Paris Masters. Od momentu powstania w 500 r. tożsamość FFT opierała się na związku między rozwojem amatorskiego tenisa dla wszystkich odbiorców i na wszystkich terytoriach, a organizacją ważnych wydarzeń międzynarodowych.

O Greenweezie
Greenweez jest francuskim liderem w internetowej sprzedaży ekologicznych, ekologicznych i zrównoważonych produktów. Ten start-up, założony w Annecy, ma teraz ponad 200 pełnych pasji i oddanych pracowników. Opracowany, aby produkty ekologiczne były dostępne dla jak największej liczby osób, Greenweez oferuje obecnie ponad 125 2021 produktów codziennego użytku. W XNUMX roku Greenweez robi kolejny krok w swojej historii, stając się firmą misyjną.

O Premier Padel
Premier Padel to oficjalny obwód zawodowy padel zarządzany przez Międzynarodową Federację Padel (FIP), wspierany przez Stowarzyszenie Padel Professional (PPA) i Qatar Sports Investment (QSI). Premier Padel to zupełnie nowy, dynamiczny i innowacyjny, który uosabia ducha nowej ery dla padel na całym świecie. Utworzony w 2022 roku, Premier Padel zorganizuje od pierwszego roku 1 turniejów na całym świecie. Celem jest umiędzynarodowienie Padel, dzięki kalendarzowi, który powinien zawierać 25 turniejów do 2024 roku. 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.