Ligi Prowansja (Clergue / Casanova) i Côte d'Azur (Haziza / Scatena) zdobywają tytuły mistrzów Francji padel 2015. Chociaż większość obserwatorów uważa, że ​​nie jest zaskoczeniem widok tych dwóch lig na szczycie listy, wymagało to dużo poświęcenia, aby to osiągnąć. Wracając do tych 3 bardzo sportowych dni ...

Skomplikowane fazy kurczaka dla niektórych par

Pierwsze francuskie mistrzostwa wiosła w erze FFT, które odbyły się w Padel Club Lyon, dotrzymały wszystkich obietnic, a to od fazy grupowej, gdzie zaobserwowano, że ligi północy nie były w pozostaje w drużynach takich jak League of Flanders lub Pays de Loire League, które mogą być bardzo niebezpieczne. 15 Pairs Men i 10 Pairs Women zostały zakwalifikowane do tych ostatnich etapów. Tylko para z Kraju Loary przegapi połączenie.

U mężczyzn:

W grupie A zespół 1 był nietykalny: Ferrandez / Boulade (Liga Prowansji), co nie pozwoli żadnej z pozostałych par w grupie wzbudzać wątpliwości. Drugie i trzecie miejsce są jednak bardzo pożądane przez ligę CBBL, Flanders i Val d'Oise. Te pary 3 zakończą etapy grup zwycięstwami 2 i porażkami 2. Parą, która zapłaci cenę, jest Val d'Oise.

Kurczak B jest z pewnością kurą śmierci w szeregach Scatena / Haziza (Côte d'Azur) i Salles / Carité (Midi-Pyérénes), które logicznie zdobywają pierwsze dwa miejsca, podczas gdy liga Lyonnaise nie zdobyła bilet na kwartały.

Kurczak C wydawał się nieco bardziej jednorodny. Samuel Devrand i Simon Boissé (Pays de la Loire League) wszyscy się zgadzają, wygrywając wszystkie mecze bez większego oporu.

U kobiet, szczególnie trzeba będzie poczekać, aż półfinały zobaczą, jak Languedoc Roussillon League będzie stanowić duże problemy dla ligi Prowansji. Ale wrócimy do tego nieco później.

Ostatnie fazy: dwa duże półfinały Provence vs Midi-Pyrénées i Langwedocja vs Provence

U kobiet, para mogła zrobić duży strzał: Langwedocja Roussillon z dźwigniami Lines Meites i Emmeline Lambregts przeciwko faworytom turnieju Laury Clergue i Audrey Casanova. Perpignanaises ostatecznie przegrają w zestawach 2 (6 / 0 7 / 6)

 W finale logicznie spotykamy się z ligą Côte d'Azur (Sandy Godard i Géraldine Sorel) oraz ligą Côte de Provence. Mecz rozgrywany z Géraldine Sorel bardzo przedsiębiorczą i Sandy Godard, która dobrze trzyma się w obronie. Ale z przodu jest to mały krok we wszystkich obszarach. Po przegraniu pierwszego seta 6 / 4, liga Lazurowe Wybrzeże mogła nadrobić remis w drugim secie, ale Laura i Audrey utrzymały się. Zostali mistrzami Francji padel 2015.

Liga Val d'Oise (Sabrina Rioja i Monica Blankson-Hemans zajęły czwarte miejsce. To bardzo dobry występ i niekoniecznie oczekiwany.

U mężczyzn, jest kilka skomplikowanych meczów, które mogłyby się obrócić na korzyść słabszych w ćwierćfinale.

Liga Pays de Loire (Simon Boissé i Samuel Devrand) prawie przegrała mecz, gdy Liga CBBL (Franck Binisti i Justin Garnier) zdołała uratować punkt meczowy na 5/4 i ostatecznie wygrać 7 / 5, kiedy w pierwszym secie zrobili 6/0 w 10 minut. Simon Boissé i Samuel Devrand ostatecznie wygrali super tie-break z wynikiem 10/4.

Drugi mecz, który mógł się odwrócić, dotyczy konfrontacji między ligą Midi-Pyrénées (Cédric Carité i Alexis Salles) a ligą Langwedocji-Rousillon (Jean Pascal Pellicer i Erwan Nicol). Ponieważ w grze liga Midi-Pyrénées była lepsza niż liga LR, JP Pellicier decyduje się zagrać z zamachowcami samobójczymi, wbijając siatkę w przeciwnika, podczas gdy Erwan Nicol wysyła głowice bojowe w uderzeniach. To przegrany strzał w pokera, ale nie odszedł daleko od drugiego seta tie-breaka. (6)

W półfinale Patrick Fouquet, były DTN z byłej Francuskiej Federacji Padel i należący do ogromnej ligi Lazurowe Wybrzeże, nie myli się na forach:Połowa, której nie można przegapić”. Na papierze jest to 50 / 50. Trudno przewidzieć zwycięzcę. W końcu zwyciężyła liga prowansalska po tym, jak poprowadziła ją w superwizji 5 / 8, by ostatecznie wygrać 10 / 8.

W finale marsz jest zbyt wysoki dla pary Ferrandez / Boulade (liga prowansalska). Przeciwnie, faworyci turnieju Haziza / Scatena (League Côte d'Azur) ćwiczą bez wątpienia najlepszy mecz w tym turnieju. A pierwszy punkt meczu daje „LA”. (Zobacz wideo z meczu).

Ostatecznie Scatena / Haziza wygrywają w zestawach 2 (6 / 2 6 / 2) i stają się pierwszymi francuskimi mistrzami wiosłowania w erze FFT.

Spotkanie na Mistrzostwach Europy w grudniu przyszłego roku, aby sprawdzić, czy nasz francuski zmieni test.

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.