Region Lyonu nadal zaskakuje dynamizmem wokół padla. Tym razem jest to Miejski Klub Tenisowy dzielnicy 5e w Lyonie (TCM5) na stronie Akweduktów, który wyrusza na przygodę z padelem dzięki budowie kortów do padla 2, w tym boiska do gry w halę.

[src googlemap = ””]

Stéphan RODRIGUEZ, kierownik Komisji padel TCM5 dokonuje przeglądu tych osiągnięć padel i ambicja, która napędza klub.

TCM5 mówi o tym od dłuższego czasu. Padel i gotowe!

Rzeczywiście, biorąc pod uwagę silny rozwój tego sportu w ostatnich latach, chcieliśmy zawiesić samochód. Zwłaszcza, że ​​w klubie mamy najlepszych francuskich graczy Padel.

Klub Padel znajduje się na stronie akweduktów, ponieważ klub ma dwa miejsca „tenis” w dzielnicy 5e w Lyonie.

Od października ubiegłego roku mamy do dyspozycji dwa oświetlone tory „plenerowe”. Jeden z dwóch torów jest pół-halowy, co pozwala na zabawę przez cały rok.

Jak działa klub? Czy gracz z zewnątrz może przyjść i zagrać?

Działamy jak większość klubów z funkcją rocznego członkostwa lub z graczami zewnętrznymi, którzy płacą za sesję minutową 45.

Poza godzinami trwałości klubu jesteśmy zobowiązani do obecności, aby sprostać wymaganiom.

W okolicy padel wkrótce?

Dwa ważne terminy dla klubu, choć więcej szczegółów podamy nieco później:

Będziemy uczestniczyć w międzynarodowych targach w Lyonie w marcu przyszłego roku wraz z innymi klubami w regionie Lyonu, aby promować dyscyplinę w naszej puli populacji.

Organizacja P1000 od 7 do 16 lipca 2017 r., Otwarta padel TCM5 - Babolat. Najlepsi francuscy gracze powinni przyjechać. Pierwszy weekend byłby poświęcony wszystkim graczom, w drugi weekend nasiona przyjdą, aby spróbować wygrać turniej.

Po więcej informacji:

Adres: TCM5 - 57 rue des aqueducs, 69005 Lyon
Telefon: 04.78.36.39.20
Godziny :
  • Poniedziałek: zamknięte.
  • Wtorek: 14h do 18h.
  • Środa: szkoła.
  • Czwartek: 13h30 do 17h30.
  • Piątek: od 10h do 18h.
  • Sobota: od 9h do 17h.
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.