Region Lyonu nadal zaskakuje dynamizmem wokół padla. Tym razem jest to Miejski Klub Tenisowy dzielnicy 5e w Lyonie (TCM5) na stronie Akweduktów, który wyrusza na przygodę z padelem dzięki budowie kortów do padla 2, w tym boiska do gry w halę.

[src googlemap = ””]

Stéphan RODRIGUEZ, Menedżer Komitetu Padel TCM5 mówi o realizacji tych padeli i ambicjach, które napędzają klub.

TCM5 mówi o tym od dłuższego czasu. Padel i gotowe!

Rzeczywiście, biorąc pod uwagę silny rozwój tego sportu w ostatnich latach, chcieliśmy zawiesić samochód. Zwłaszcza, że ​​w klubie mamy najlepszych francuskich graczy Padel.

Klub Padel znajduje się na stronie akweduktów, ponieważ klub ma dwa miejsca „tenis” w dzielnicy 5e w Lyonie.

Od października ubiegłego roku mamy dwa oświetlone „zewnętrzne” szlaki. Jeden z dwóch utworów jest w pół-kryty, co pozwala grać przez cały rok.

Jak działa klub? Czy gracz zewnętrzny może przyjść grać?

Działamy jak większość klubów z funkcją rocznego członkostwa lub z graczami zewnętrznymi, którzy płacą na sesji minutowej 45.

Poza godzinami trwałości klubu jesteśmy zobowiązani do obecności, aby sprostać wymaganiom.

Czy wkrótce będą ważne terminy wokół Padel?

Dwa ważne terminy dla klubu, choć więcej szczegółów podamy nieco później:

Będziemy uczestniczyć w międzynarodowych targach w Lyonie w marcu przyszłego roku wraz z innymi klubami w regionie Lyonu, aby promować dyscyplinę w naszej populacji.

Organizacja 1000 P7 na 16 Lipiec 2017, TCM5 Padl Open - Babolat. Najlepsi gracze z Francji powinni przyjść. Pierwszy weekend byłby poświęcony wszystkim graczom, drugi weekend, rozstawiony przyjedzie, aby spróbować wygrać turniej.

Więcej informacji:

Adres: TCM5 - 57 rue des aqueducs, 69005 Lyon
Tel: 04.78.36.39.20
Godziny pracy:
  • Poniedziałek: zamknięte.
  • Wtorek: 14h do 18h.
  • Środa: szkoła.
  • Czwartek: 13h30 do 17h30.
  • Piątek: od 10h do 18h.
  • Sobota: od 9h do 17h.
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.