Brunstatt Tennis Club jest nowym klubem wiosłowym w lidze Alzacji z boiskiem do gry w padla na świeżym powietrzu.

[src googlemap = ”„Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”150 ″]

Od początku czerwca 2016 r. Brunstatt Tennis Club oferuje w swoim klubie nową aktywność sportową: pierwszy kort tenisowy padel z górnego Renu.

W imieniu prezesa klubu Patrice Belloy im padel jest dobrze uruchomiony: „ Już 30 członków, w tym 1 / 3, którzy pochodzą spoza klubu ”. Zakład wygrał? Za wcześnie, by to stwierdzić, ale Patrice Belloy widzi już daleko, odkąd się rozpoczął „1 pole padel przed założeniem drugiej. Wszystko zostało zrobione w tym kierunku ".

Ten projekt padla pochodzi z października 2015. W końcu poszło dość szybko, ponieważ burmistrz Brunstatt sprzyja pojawieniu się nowego sportu w aglomeracji.

W tej chwili głównie tenisiści

Znaczną częścią graczy padel są tenisiści, którzy mają już określony poziom.

« Ocena: Mamy już około dwudziestu tenisistów, którzy grają padel. Najczęściej to zawodnicy znali już ten sport dzięki klubom padel na południu Francji „Mówi nam prezes klubu.

Zasady klubu w fazach 2

Klub przygotował w tym celu biznesplan padel i umieść więcej później. Strategia dwufazowa:

1 etap: Przyciągnij członków klubu tenisowego. Mamy 400.

« Naszym celem jest doprowadzenie rodziców do swoich dzieci, które już są uwiedzione przez padla. Mamy też wielu młodych ludzi, którzy przyjeżdżają tu grać w tenisa. Chodzi o to, aby uwieść i przyprowadzić tych rodziców, którzy oczekują swoich dzieci, do padla. »

2e faza: otwarcie oferty dla wszystkich ludzi padel bez przechodzenia przez boks tenisowy.

« Zamierzamy przygotować ofertę gry w padla dla tych zewnętrznych członków, których cena powinna wynosić około 150 € / rok, aby grać przez cały rok. "

« Pod względem ambicji klubu moglibyśmy zaoferować nie tylko 2e krótkie, ale oferują również na istniejącym boisku do padla koc, który pozwala graczom ćwiczyć ten padel przez cały rok. »

„Na razie jesteśmy na etapie projektu, ale ten projekt zależy od sukcesu pierwszego pola. "

Więcej informacji:
http://gotopadel.com/item/tennis-club-de-brunstatt/
https://www.facebook.com/PadelMagazine/photos/?tab=album&album_id=1044165289013922

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.