Liga Lazurowego Wybrzeża jest bardzo szczęśliwa: nowy klub padel urodził się.

Znajduje się w pobliżu klubu Mougins (Le Riviera Padel Mougins), The Mouans-Sartoux Tennis Club rozpoczyna działalność padel proponując rozpoczęcie 2 pól padel oświetlony na zewnątrz. Region coraz bogatszy padel.

[src googlemap = ”„Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”150 ″]

Mathieu Pérole, u źródła projektu

Po udanej inauguracji i pięknej wystawie Sandy Godard (wicemistrz Europy Padel Team 2015), Jean Michel Pequery (były zawodowy tenisista) oraz zawodników klubu Christophe Squarta i Mathieu Pérole, był czas, abyśmy wiedzieli więcej o tym klubie.

Prezes klubu tenisowego Mouans Sartoux, Olivier Courrin, mówi, że: „the padel przybył wkrótce po mojej nominacji na prezydenta klubu. Mathieu Pérole, zastępca dyrektora sportowego klubu, zaproponował mi wtedy nowe zajęcie, które jest coraz bardziej modne w regionie: padel ".

Pierwsza prezentacja tego sportu kierownictwu klubu miała miejsce w październiku 2014 roku. „Kierownictwo było ogólnie bardzo otwarte na ten sport Wyjaśnia młodego dyrektora sportowego ówczesnych lat 14, Juliena Saracino.

Rzeczywiście, po walidacji projektu padel przed kierownictwem klubu praca dopiero się zaczęła. Cała część inwestycji wymagała walidacji. Według Juliena Saracino montaż nie jest tak łatwy, ponieważ „trzeba było pokonać pewną liczbę przeszkód finansowych, aby ostatecznie zatwierdzić ten projekt. padel ".

Plebiscyt padla podczas publicznego dochodzenia

Dlatego w celu ostatecznego zatwierdzenia projektu klub przeprowadził publiczne dochodzenie wśród swoich członków. I oto było prawdziwy plebiscyt ".

 « Konsultacje zostały przeprowadzone z naszymi członkami (dorośli 300). W końcu mieliśmy tylko jedno „nie” i ponownie „Mówi urzędnicy klubu.

Był klub Real Padel Club Sophia, który działa dobrze, był też klub Padel Patricka Fouquet. „I powiedzieliśmy sobie, dlaczego nie w domu ”. Członkowie prosili o padel, ponieważ uznali ją za bardzo przyjazną dla użytkownika.

Dla klubowiczów padel to świetna okazja. Na poziomie krajowym tenis wydaje się nieco podupadać ” padel doskonale uzupełnia ofertę sportową Tennis Club Mouans Sartoux „Uznał prezes klubu Mouans Sartoux.

Początkowy projekt terenów 4

Początkowo projekt był na terenach 4. Ale finansowo było to bardzo skomplikowane. Następnie klub złożył globalne pozwolenie na budowę, w tym korty Padel 3. Partie 2 zostały zbudowane. Więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić 3e jeśli sport działa tak, jak klub ma nadzieję.

„Tennis Club de la Roquette naprawdę pozwolił nam odkryć padel 4 lub 5 lat temu, zwłaszcza z Patrickiem i Kevinem Fouquet ”. Mathieu Pérole kontynuuje: „Ten sport stał się bardzo uzależniający.

Pełna oferta handlowa

szybkość wiosło-TC-Mouans SartouxKlub cieszy się wyjątkową stroną. Pierwszy widok, piękny pomimo wielu chmur w dniu naszej wizyty. Klub oferuje również szatnie, sklep profesjonalny, bar i restaurację.

Klub pozostanie otwarty do 22h i pozostanie otwarty dla osób niebędących członkami.

W skrócie:

  • Ceny poza szczytem: 3 € / godz./os
  • Cena za pełne godziny: 6 € / h / osoba
  • Wypożyczenie rakiet śnieżnych: 1 € / h / os
  • Pudełko piłek: 5 €
  • Karta kredytowa 10 (+1 gratis): 60 €
  • Karta kredytowa 20 (+4 gratis): 120 €
  • Karta Premium 50 pełnych godzin kredytów (zarezerwowana dla członków klubu tenisowego): 200 €
  • Karta Premium 50 kredytów poza szczytem (zarezerwowana dla członków klubu tenisowego): 125 €

Klub jest bardzo zmotywowany. Wprowadzono oferty handlowe, aby pozyskać dodatkowych licencjobiorców dzięki temu sportowi przyszłości.

« Zainwestowaliśmy także w oprogramowanie, które pomoże nam w części Padel „Wyjaśnia Mathieu Pérole, który jako pierwszy” polecaj graczy i oceniaj ich według poziomu ”. Umożliwia łączenie graczy zgodnie z ich poziomem.

W końcu prezes klubu, Olivier Courrin, podsumuje ambicje TCMS: Połączenie tenisa i wiosła to prawdziwy atut. Umożliwia to dywersyfikację zajęć sportowych zaproponowanych członkom klubu, pozostając w kręgu FFT ".

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Wszystkie zdjęcia z inauguracji tutaj:
https://www.facebook.com/PadelMagazine/photos/?tab=album&album_id=1139526379477812
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.