W ostatnią niedzielę Tennis Club de Pau zorganizował dzień poświęcony Padelowi na inaugurację dwóch nowych, częściowo halowych kortów do gry w padla (w tym samym czasie na zewnątrz i na zewnątrz). Podsumowanie dnia Erwan Batoz, szef działu komunikacji TCP.

[src googlemap = ”„Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”150 ″]

400 ciekawy uderzenia piłki

Ponad 400 ciekawskich ludzi podążało za sobą przez cały dzień odkrycia, aby przetestować tę nową dyscyplinę sportową w Pau. Te dwa tereny wydawały się już niewystarczające.

Dzień rozpoczął się od śniadania sportowego, podczas którego uczestnicy 36 w turnieju odkrywczym mogli poznać się przy kawie, a następnie rozgrzać się w grupie.

Zgłoszenia do turniejów są indywidualne, wszystkie drużyny biorące udział w turnieju zostały losowane tego ranka i gracze musieli improwizować z partnerem, którego niekoniecznie znali. Życzliwość była na spotkaniu.

Po przypomnieniu podstawowych zasad padel, różne drużyny walczą w meczach po 10 minut w formacie tie-breack. Zorganizowano pocieszenie, aby każdy zespół mógł się spotkać co najmniej dwa razy.

Piękna demonstracja

Podczas zawodów początkujący gracze mogli skorzystać z porad 4 „French tops” (France Padel Pro) przyszedł specjalnie na tę okazję. Złote trenerzy w osobie Nicolasa Traucarda, który brał udział w mistrzostwach świata w Brazylii i Hiszpanii, Kevina Tap, wicemistrza regionu, Laurenta Imberta, zdobywcy nagrody „National Padel Cup ”w 2015 roku i Bastien Blanqué, ósmy z francuskim zespołem na Mistrzostwach Świata w Cancun w 2012 roku.

Po 3 godzinach towarzyskiej rywalizacji Christophe Calsives i Valerie Delahay, wielcy zwycięzcy turnieju, otrzymują miejsca na spa od Erica Saubatte, asystenta sportowego miasta Pau i Jocelyne Leleu, przewodniczącej TC Pau, podczas ceremonii wręczenia nagród.

Wszyscy uczestnicy otrzymali również kupon na godzinę padla oferowaną w nowych obiektach.

Zawodnicy, wolontariusze klubu i niektórzy uczestnicy Turnieju zakończyliśmy ten piękny poranek grillem, na którym każdy mógł wymienić się wrażeniami na temat dyscypliny.

Inicjacja padla dla wszystkich

Popołudnie wznowiono animacją ” padel dla wszystkich ”, gdzie profesjonalni gracze wprowadzili wielu ciekawych do padel. W sumie ponad 300 osób mogło przetestować obiekty Tennis Club de Pau.

O 17:3 Eric Saubatte, Jocelyne Leleu, Michelle Dieudonné z Departamentalnego Komitetu Tenisowego i Anne-Marie Minvielle, wiceprezes ligi CBBL, oficjalnie zainaugurowali oba korty przecinając wstęgę przed całą publicznością. Z tej okazji było obecnych wiele lokalnych mediów (France XNUMX Pau, France bleu béarn, South West lub Republika Pirenejów).

Po ceremonii, w której przemówił każdy partner, urzędnicy ustąpili profesjonalistom przed spektakularnym meczem wystawowym.

Dzień zakończył się aperitifem otwartym dla wszystkich, po którym nastąpił muzyczny posiłek dla wolontariuszy i partnera Tennis Club de Pau.

Erwan Batoz

Zdjęcia: Erwan Bartoz / Pau Tennis Club

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.