Sébastien Corbelli jest już byłym graczem padla, a jednak jest nowym graczem. Namiętny, walczył przez wiele lat, aby zaoferować padel w Tennis Club Vence ... I zrobił to. Powrót na bogatą trasę Padel:

[src googlemap = ”„Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”150 ″]

Klub na zdjęciu:

Franck Binisti (FB) - Padel i ty, to długa historia?

Sébastien Corbelli - Miałem pierwsze predyspozycje do gry w padla, odkąd grałem w tenisa -15. Szybko złapała mnie ta gra. W latach 2000 i 2007 grałem dużo.

Grałem w drużynie Francji przez wiele lat. Pomiędzy 2002 i 2005 uczestniczyłem w mistrzostwach świata w Padel.

Grałem nawet w Hiszpanii. Nie miałem wyboru, ponieważ we Francji konkurencja nie była bardzo wysoka. W 2007 w końcu przestałem. Pętla była w tym momencie dla mnie kompletna.

Dużo grałem z Arnaud Dalbergue, który mnie trenował. Ale grałem też w mój pierwszy mecz z Laurentem Bensadounem (wcześniej -15).

W 2009 odpowiadam na zaproszenie do składania ofert z miasta Vence dotyczące TC vençois, gdzie już proponuję instalację boisk do padla 2. Niestety przegrałem licytację. W 2015, nowe zaproszenie do przetargu, gdzie proponuję padel w sercu projektu w ratuszu. Tenis jest na niebezpiecznym stoku. Kluby tenisowe bez różnorodnych zajęć są moim zdaniem skazane na nietrwałość. Tym razem ratusz zareagował pozytywnie i zostałem kierownikiem TC vençois, gdzie zainstalowałem 10 we wrześniu ubiegłego roku na panoramicznych polach padel 2.

2 / Jak padel wszedł do klubu?

Byłem bardzo ostrożny. Ale dzisiaj jesteśmy na bardzo dobrych podstawach. Wielu porzuca tenis. Na szczęście oferujemy alternatywne działania związane z rakietą, które pozwalają tym graczom zostać w klubie, a nawet przyjść do klubu.

Jesteśmy fenomenem mody. Ale klub jest również piękny.

Padel energetyzuje mój dom klubowy. Ponieważ ludzie trzymają się razem przy drinku podczas gry w tenisa, gracze zwykle wychodzą po meczu.

Mamy również stałą bazę około czterdziestu graczy.

To sport, jeśli go nie animujesz, nie działa.

3 / Co stanie się wkrótce w klubie?

Wkrótce uruchomimy turnieje Padel 2 FFT.

Już we wrześniu uruchomiliśmy nasz pierwszy turniej FFT, który zgromadził zespoły 12, a którego finałem był mój partner Mickael Tan przeciwko Ritzowi / Moreau, przegrałem 10 / 6 w remisie. Nadal mam to w żołądku (uśmiech ...).

Jeśli chodzi o projekty klubu, istnieje możliwość zaproponowania dodatkowych kortów Padel 2 w półzakrytych lub krytych. Ale wciąż wymaga pracy dla nas i ratusza.

Wywiad France Binisti z TC de Vence

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.