Od 14 do 16 maja ponad dwadzieścia drużyn spotkało się w Tennis Club Marseille - padel (TCM Padel) na pierwszy w sezonie turniej mężczyzn w klubie.

Pierwszy dzień był przeznaczony na mecze grupowe, aby jak najwięcej osób mogło połączyć kilka meczów w łańcuch i wyłonić 3 zakwalifikowanych. Cel tych 3 kwalifikacji: Spasuj w głównym losowaniu i zmierz się z nasionami.

Przy stole finałowym bez problemu: bezpośrednia eliminacja! To zajmie pary, które rozpoczną swoją pierwszą rundę, zaraz tam.

I… nic dziwnego w rundzie 1, gdzie szanuje się hierarchię.

Trzeba będzie poczekać na 1/4, aby zobaczyć niespodzianki, w tym eliminację bardzo doświadczonej pary Frandjian / Cayla przeciwko Barrot / Ségati, w której Lucas zadebiutował w Padel dobrze „prowadzony” przez Mathieu… Turniej przebiegał w bardzo dobrej atmosferze, przeplatanej kilkoma partiami w „mollky” i pétanque (nadal jesteśmy w Marsylii !!).

Finał między Gilles / Grandmont i Schaeffer / Cellai. Ale gra została szybko przerwana na 3 wszędzie w pierwszym secie z powodu kontuzji Juliena Cellai, którego kolano ponownie go zdradziło ... naprawdę wstyd, ponieważ mecz został ogłoszony gorzki!

Zespół Marsylia

[box type = ”info”] Zwróć uwagę na wyczyn, jaki para Souid / Goubault mogła osiągnąć w półfinale przeciwko Cellei / Scheiffer. W pierwszym secie Souid / Goubault prowadzi z przerwą z wyprzedzeniem, ale zostają złapani na końcu pierwszego seta i ostatecznie tracą go 7/6. W drugim secie Cellei / Scheiffer udało się zachować przerwę z góry, ale nie bez trudności i wygrał 6/3. [/ Box]

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.