Dowiedzmy się dzisiaj inny sposób poprawić w padel zrozumienie, jak grać piłka obronna : używanie i skupianie się na rykoszet.

Zarówno początkujący, jak i doświadczeni gracze stwierdzają, że twoje ustawienie i dostosowanie się do piłki od linii bazowej jest dla ciebie trudne. Bez względu na to, jak bardzo jesteś aktywny, to nie działa. Powiedzieliśmy, żeby przygotować się wcześniej, podnieść presję, zrobić krok do przodu, żeby uderzyć blisko odbicia… Mnóstwo rad, które mogą Wam nie odpowiadać.

Istnieje znacznie mniej znana technika, która jest skuteczna lub bardzo skuteczna zarówno u dzieci, jak iu dorosłych, a nawet tych, którzy szukają wydajności. To jest technika step-rebound.

Brak odbicia

Pomysł jest naprawdę prosty. Gdy będziemy na tyłach toru, w obronie, będziemy starali się czekać na odbicie piłki o podłoże, by zrobić pierwszy krok do tyłu. To pozwoli nam poświęcić czas na analizę trajektorii piłki, aby zrobić pierwszy krok we właściwym kierunku.
Zarówno w przypadku strzałów oddanych bezpośrednio, jak i strzałów z okna, fakt postawienia stopy na ziemi w momencie dobicia pomoże nam lepiej zrozumieć grę, a przede wszystkim zachować spokój.

A przy dużej prędkości?

To jest pytanie, które możemy sobie zadać. Kiedy gra przyspiesza, czy ta technika również działa?
Pewny. Jedyną różnicą jest to, że ruszymy na tor, a potem w momencie odbicia zrobimy krok do tyłu.

Warto znać tę technikę, zwłaszcza w szkołach padelponieważ nie wszyscy uczniowie reagują w ten sam sposób na podane polecenia. Jest bardzo ciekawa u dzieci, ponieważ ta technika rozwija ich zdolności psychomotoryczne. Czytanie piłki, trzymanie, zarządzanie prędkością, zarządzanie ciałem i równowagą. Korzystanie z tej metody może poprawić naukę przyszłych uderzeń, takich jak bandeja lub mucha. U osób dorosłych odskok pozwoli Ci skupić się na czymś innym niż chwyt rakiety, uderzenie lub pożądany obszar gry, co może sprzyjać poprawie i/lub zrozumieniu gry.

Więc jest padel. Przed startem w siatkę musisz zrozumieć trajektorie, zbiórki i dostosować się do prędkości. Technika odbicia od kroku z pewnością może ci w tym pomóc. Nie wahaj się testować, nawet jeśli jesteś instruktorem...

Publié par
Julien Bondia