Skoncentruj się na TSB Jarville, klubie tenisa, squasha i badmintona, który ostatnio dodał du padel do jego oferty. Położony niedaleko Nancy, ten klub związany z FFT oferuje 4 utwory z padel zadaszona, izolowana i ogrzewana, aby gracze mogli cieszyć się wysokiej jakości udogodnieniami niezależnie od pory roku.

Dziś rozmawiamy z Julienem Mullerem, dyrektorem klubu, który: niedawno gościł Uniwersyteckie Mistrzostwa Akademickie padel.

Ręka w rękę z Nancy League Center

„Odkryłem ten sport w 2012 roku w Andorze. To było podczas letnich wakacji. Były 3 utwory padel w hotelu. I właśnie wtedy zaczęła się miłość do tego sportu od pierwszego wejrzenia.

Miałem przewagę: byłem już graczem rakietowym. Pomiędzy badmintonem, squashem i tenisem mogłem szybko ewoluować w tym sporcie. Bardzo szybko dostałem wirusa.

A potem dużo podróżowałem przez squash. Podczas tych wyjazdów zdałem sobie sprawę, że padel rozwijał się wszędzie, zwłaszcza na południu Francji. To tutaj przyszedł mi do głowy pomysł, aby się oświadczyć padel do ligi i klubu.

Z Centre de Ligue de Nancy pracowaliśmy ramię w ramię. W dziale nie było toru. Ale w końcu zdecydowaliśmy się umieścić te ziemie w klubie TSB Jarville. Liga nie dysponowała dużą ilością terenu, a klub był gotowy postawić 4 tory padel wnętrz. Mieliśmy wystarczająco dużo miejsca i środków do inwestowania. Tu zaczęła się przygoda!”

TSB Jarville padel 2022

Nie wiosło na stojąco, ale dobre padel !

„W 2016 roku byliśmy w pierwszych refleksjach. Zaczęliśmy od stworzenia strefy restauracyjnej. A projekt padel w 2017 roku nastąpił. W tamtym czasie byliśmy bardzo daleko od znajomości tego sportu w regionie. I ogólnie myśleliśmy, że mówię o wiosłowaniu na stojąco z wiosłami… Od tego czasu mentalność ewoluowała.

Klub ma silną kulturę sportów rakietowych. ten padel wydaje się dziś niemal oczywiste. Jednak na początku trzeba było przekonać! A potem w lipcu 2020 roku mieliśmy Covid. Były opóźnienia administracyjne, trzeba było czekać. Ale dzisiaj tereny wreszcie tam są.

Dobrą wiadomością jest to, że budowa przebiegała stosunkowo szybko. Początkowo mieliśmy pustą parcelę. A dzisiaj mamy 4 utwory padel wnętrz. Otworzyliśmy padel w listopadzie 2021.

Być może wadą jest to, że mamy izolowaną strukturę. I prawdą jest, że regiony, w których jest wiele padel, to praktyczne, bo między klubami panuje konkurencja. Tutaj wszystko pozostaje do zrobienia. Ale widzimy, że ten sport odciska swoje piętno. Co więcej, nasze tereny są regularnie zajmowane, kibiców jest coraz więcej.

Optymalne warunki

„Dla graczy są to optymalne warunki. Jest to struktura jakości. Zimą w pobliżu Nancy jest zimno, a dzięki tym krytym torom jest królewsko. Zwłaszcza, że ​​za 450 euro rocznie gracze mogą grać w naszym centrum bez ograniczeń”.

Jarville TSB padel

„Chcemy zbudować prawdziwą społeczność. Dziś w regionie nie zaczynamy od dużej bazy, jak w regionie paryskim czy na południu Francji.

Struktura będzie się dalej rozwijać. Widzimy, że sport rozwija się na wszystkich poziomach: boom w badmintonie, squash też się sprawdza, zwłaszcza że w regionie jest niewiele kortów.

Le padel zaskoczył niektórych. Ale 4 utwory padel są już bardzo zajęci, więc rozważamy umieszczenie jednego lub dwóch na zewnątrz.

Będziemy również współpracować ze szkołami. We wrześniu chcemy, aby nauczyciel miał szkołę padel. Na razie od czasu do czasu robimy więcej, ale na dłuższą metę zależy nam na prawdziwym rozwoju i klubowej dynamice.

 

Kredyty fotograficzne: Facebook TSB Jarville

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !