To okropne dla World Padel Tour : tor odzyska zmęczonych graczy, ale także mniej zmotywowanych i którzy dla niektórych otwarcie krytykują tor, jak numer jeden na świecie Ale Galan, prezes Stowarzyszenia Zawodowych Zawodników Padel, podczas gdy obwód WPT nie jest już nawet oficjalnym obwodem FIP.

Poczekaj do końca 2023 r., aby być wolnym

Gracze rozwodnili wino i kontynuują WPT. Ale koniec jest zaplanowany: po grudniu 2023 roku gracze zostaną na stałe zwolnieni z WPT, z wyjątkiem nowych niespodzianek. Gracze odrzucili propozycję WPT, aby kontynuować grę.

A w międzyczasie grali na niesamowitych stronach, w szczególności na czele Rolanda-Garrosa, nie wspominając o nagrodach pieniężnych i znacznie lepszej ekspozycji w mediach. Paquito Navarro wyjaśnił również na konferencji prasowej pierwszego majora Premier Padel w Katarze wszystkie zainteresowanie zobaczeniem”le padel znacznie lepiej wyeksponowane”, dorozumiane w odniesieniu do World Padel Tour .

Moglibyśmy porozmawiać o zachowaniu WPT, czasem zaskakującym, jak np. zakaz robienia zdjęć przez media obecne na imprezie, przeprowadzania wywiadu z graczem czy udzielania odpowiedzi na jego pytania. W historii sportu strategia WPT jest prawdopodobnie wyjątkowa.

Gracze nie mogą być na wszystkich frontach

Ten rok jest rokiem przemian. Gracze nadal mogą spieniężyć nadwyżki dowodów. Ale Premier Padel przewiduje, że w przyszłym roku będziemy mieć o wiele więcej turniejów. Technicznie oznacza to, że gracze będą musieli dokonać wyboru. Nie będą mogli uczestniczyć we wszystkich turniejach. Nie będzie to fizycznie możliwe.

W sieciach społecznościowych wielu fanów jest zaskoczonych, widząc już zbyt wiele niespodzianek, które się mnożą World Padel Tour. Można więc powiedzieć, że w Argentynie za Premier Padel, mieliśmy też niespodzianki.

Ale poza tą kontrowersją jest to gigantyczny rytm dla graczy, którzy przez to nie mieli prawdziwej letniej przerwy.

Przekonaj się: nie będzie więcej Premier Padel przed Majorem w Meksyku, ale World Padel Tour wznawia Open na początku przyszłego września.

We wrześniu i październiku odbywa się po prostu 7 międzynarodowych wydarzeń, które następują po sobie bez przerwy:

  • We wrześniu: Portugalia, Szwecja, Hiszpania, Holandia
  • W październiku: Hiszpania, Bliski Wschód, Hiszpania

W skrócie: czy dwutygodniowa przerwa wystarczy, aby naładować baterie?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.