Le World Padel Tour (WPT) to profesjonalny tor do padla, podobnie jak ATP (dla mężczyzn) lub WTA (dla kobiet) w tenisie.

Jedyną różnicą jest to, że WPT obejmuje obwód damski i dżentelmeński.

Różne rodzaje turniejów

Od roku World Padel Tour oferuje nowy typ turnieju: „Challenger”

To jest turniej padla World Padel Tour ale która jest skierowana do profesjonalnych graczy, którzy nie należą do pierwszej dziesiątki na świecie. Tam też WPT ponownie podejmuje politykę tenisową dzięki „Futures” i „Challengers”.

„Kroki” World Padel Tour odpowiadają klasycznym zawodowym turniejom, a „Masters” to turnieje Padel, które są najlepiej wyposażone w punkty, podobnie jak w przypadku zysków finansowych.

Każdego roku World Padel Tour kończy swoje turnieje Super MASTERem padla, który gromadzi 8 najlepszych par padla na świecie. Tam też, jak mistrz tenisa.

Z drugiej strony wielką nowością w tym roku jest eliminacja faz kurczaka. Naszym zdaniem szkoda, ponieważ najpiękniejsze gry były zwykle rozgrywane z kurczakiem.

Jednak wszystkie mecze będą transmitowane na żywo! I to bardzo dobrze. Kolejna rzecz do rozważenia: Gracze pod koniec roku są zmęczeni. ten nowy sposób robienia rzeczy może być lepszy dla graczy.

Le World Padel Tour otwiera się

Do 2012 roku stary profesjonalny obwód Padel Pro Tour rzadko oferowało etapy poza krajami hiszpańskojęzycznymi.

Od 2013 roku nowy obwód o nazwie World Padel Tour teraz oferuje do 7 krajów, w których odbywają się międzynarodowe zawody Padel: USA, Argentyna, Portugalia, Francja, Belgia, Szwecja, Wielka Brytania i Belgia.

We Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Belfique był to Challenger lub wystawa.

„Wystawa” dotyczy turniejów mini padel, ale nie liczy się w rankingu. Sposób na profesjonalny obwód do promowania padla. Tak było kilka lat temu w Brukseli.

Le Padel i przesyłanie strumieniowe

To proste, od ćwierćfinału, World Padel Tour oferuje mecze na żywo na swoim kanale Youtube.

Małe rozczarowanie na tym poziomie, ponieważ WPT zaproponowało, że jest jeszcze rok transmisji z finałów 8e. Czy obwód pro padel wróci do tego? Być może, jeśli wierzymy, że wielu graczy Padel, którzy nie rozumieją, w jaki sposób WPT było w stanie wrócić do sportu, który nigdy nie doświadczył takiego rozwoju na świecie.

To samo dotyczy angielskiego życia ... Nie było ich tam od roku. Ale i tutaj międzynarodowy postęp padla z pewnością zmusi WPT do przejrzenia jego kopii.

Zwłaszcza, gdy widzisz ogromny zawód liczby subskrybentów łańcucha od 2013:

  • 09 / 2013 145
  • 10 / 2014 7660
  • 12 / 2015 32500
  • 12 / 2016 68000
  • 12 / 2017 107000

Le Padel i TV

Wbrew temu, co powiedziano, padel nie jest sportem transmitowanym na żywo w kanałach telewizyjnych.

Marca TV, Teledeporte i Canal Sports (RTVE) proponowały do ​​ubiegłego roku kilka nisz dla tego sportu. Najczęściej podsumowania turniejów trwające pół godziny.

Ale od końca ubiegłego roku World Padel Tour nieregularnie oferowane transmisje na żywo na kanale GOLTV (młody kanał sportowy, który nadaje również US FOOT, X-Games itp.), a następnie częściej na żywo z meczów w sobotę i niedzielę (półfinały i finały ).

Duża publiczność dla GOLTV, której udało się zgromadzić blisko widzów 500.000 dziennie. Liczby, które zapewniają i uspokajają.

Jean-Marc Hérard i Franck Binisti - PADEL BUZZ / PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.