Padel Magazyn - Mamy nadzieję, że po zakończeniu działań wojennych i konfliktów we Francji wraz z integracją padla przez Francuską Federację Tenisową przyszła kolej na World Padel Tour (WPT) i Padel Pro Tour (PPT), aby zawrzeć pokój.

WPT i TPP podpisały zatem historyczną umowę w świecie padel. Ten konflikt, trwający od lat i toczący się przed sądami, wali profesjonalnego padla, ale nie tylko. Skutki były również bardzo niekorzystne dla obrazu.

Umowa ta określa zatem procedury sądowe, które pozwalają PPT odzyskać obwód zawodowy w rękach do czasu WPT. PPT stanie się SETPOINT EVENTS SA, spółka zależna od firmy produkującej napoje Estrella DAMN, która będzie bezpośrednio zarządzać profesjonalnym obwodem WPT, referencją profesjonalnego padla.

Jednocześnie potwierdzono również, że Estrella Damm, główny sponsor i organizator profesjonalnego wiosła, będzie kontynuowała przygodę na padlu, szczególnie na kolejnych Mistrzostwach Świata 2015 2017.

Wydaje się, że wszystkie strony są zadowolone, w tym stowarzyszenie profesjonalnych graczy wiosłowych (AJPP), którzy widzieli swoje bonusy i premie.

Franck Binisti - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.