Le World Padel Tour czy on może przeżyć?

Francuski nr 1, Alix Collombon, powiedział to kilka tygodni temu: „Nie stać nas na dwa tory, a nawet trzy [od redakcji: WPT, Premier Padel i A1 Padel]. Potrzebujesz widoczności”. Trzeba przyznać, że pod koniec marca 2023 roku widoczność pod względem padel professional wygląda jak londyńska mgła w chłodny jesienny wieczór.

głęboki niepokój

Kilka wydarzeń spowodowało problemy w ostatnich tygodniach. Wycieczka po Ameryce Południowej World Padel Tour został oznaczony przezbrak wielu graczy, zwłaszcza dla panów. Niektórzy zgłaszali kontuzje, które nie były wiarygodne na tak wczesnym etapie sezonu, inni raczej nietypowe problemy rodzinne… Wszystko to świadczy o głębokim złym samopoczuciu w zespole. padel profesjonalny.
Kolejne ważne wydarzenie, decyzja związku zawodowych graczy (IPPA) od dołączyć do obwodu Premier Padel, jeszcze przed wygaśnięciem kontraktów graczy z WPT. Dlatego prawie wszyscy gracze z pierwszej setki świata wybierają tor FIP i katarską firmę QSI. Dla graczy skusiłem się już na dołączenie do męskich turniejów Premier Padelkroplą, która przelała czarę czary, mogła być kwestia równości płci. po wyrównać nagrody pieniężne kobiet nad dżentelmenami w 2022 roku, WPT jest wycofany na sezon 2023. Upokorzenie, które pozostało w gardłach wielu kobiet…

FIP również wybrał swoją stronę

Kolejna skórka od banana w drodze do WPT, stale rosnąca atrakcyjność toru A1 Padel przez Fabrice Pastor, który przyciąga coraz więcej graczy – aw szczególności niektórych Francuzów. Właśnie wśród Francuzów wybór wydaje się oczywisty na korzyść turniejów organizowanych i uznanych przez Międzynarodową Federację padel, ze szkodą dla tych z World Padel Tour. Przypomnijmy, że klasyfikacja tych ostatnich nie jest brana pod uwagę w klasyfikacji FIP, który również opowiedział się po swojej stronie, będąc związany finansowo z torem Premier Padel...

Jakie opcje dla World Padel Tour ?

Tylko Francuzki nr 1 i 2 Alix Collombon i Léa Godallier do dziś rywalizują w imprezach World Padel Tour. Ale na jak długo?
Jakie zatem opcje ma hiszpański tor sponsorowany przez Estrella Damm, aby przetrwać kryzys, przez który przechodzi?
Jeśli WPT będzie nadal dążyć do zdobycia najlepszych graczy na planecie dla swojej wyłącznej korzyści, wydaje się nieuniknione, że popadnie w ruinę.
Ale czy WPT ma jakieś inne opcje niż pójście na całość? zbliżenie zapoczątkowane na początku tego roku z Premier Padel ?
Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory ostatnie wypowiedzi de Nasser Al-Khelaifi nie pozostawiają wątpliwości co do wyniku obecnych rozmów: „Rozmowy z Dammem idą bardzo dobrze” – powiedział Marce prezes QSI.
Po zlocie graczy PPA i graczy PPA IPPA, jasne jest, że FIP i QSI mają wszystkie karty w ręku, aby dyktować swoje warunki WPT. Jeśli ten ostatni nie skorzysta szybko ze złożonej mu oferty fuzji – której treść wciąż nie jest znana – czeka go pewna śmierć. Poza cudem?

Przeczytaj także nasz artykuł „Premier Padel czy połknie WPT?"

Publié par
Jerome Arnoux