Nie ma jeszcze nic oficjalnego, ale mocne przypuszczenia: według nieoficjalnych, ale wiarygodnych źródeł, oficjalne zbliżenie między Premier Padel i World Padel Tour powinno nastąpić od 2023 roku!

Nie wspominając już o fuzji, „grupowanie Premier Padel i World Padel Tour w Qatar Sports Investment może znaleźć się na porządku dziennym już w 2023 roku".

Ostatnie wypowiedzi prezesa Qatar Sports Investment Nassera Al-Khelaïfi już zapowiadały szybki wynik trwających negocjacji między WPT a torem należącym do QSI we współpracy z FIP. “Dyskusje z Dammem (uwaga: właściciel World Padel Tour) idą bardzo dobrze. Jesteśmy teraz bardzo dumni mogąc ogłosić, że dziewczyny w końcu dołączy Premier Padel..“, powiedział pan Al-Khelaïfi, także prezes PSG, do nasi koledzy z Marca.

Fuzja, przejęcie czy absorpcja?

Jeśli dni World Padel Tour w obecnej formie są liczone jako napisaliśmy to we wtorek, nadal nie jest jasne, jaką formę przybierze nowy zunifikowany obwód zawodowy. Czy zmierzamy w kierunku fuzji między World Padel Tour et Premier Padel gdzie dwaj aktorzy byliby na równych prawach? Czy też odwrotnie, czy będzie to czyste i proste przejęcie hiszpańskiego toru przez QSI, po czym WPT zostanie wchłonięte przez tor? Premier Padel ?

Te pytania przełożą się bardzo konkretnie na nazwę przyszłego obwodu: może on przyjąć nazwę jednego z dwóch obecnych obwodów, zmieszać te dwie nazwy lub przyjąć zupełnie nową nazwę. Oferujemy Państwu również a ankieta, aby wyrazić swoją opinię o tym.

Zbadane zostanie również współistnienie tych dwóch obwodów działających równolegle, ale bez konkurowania frontalnie.

W kierunku jednego światowego rankingu

Kolejne ważne pytanie dla graczy: punkty już zdobyte na starcie sezonu 2023 podczas turniejów WPT oraz Premier Padel już sporne, czy będą wliczane do przyszłego pojedynczego obwodu? I trzymany w unikalny światowy ranking FIP ? Nie mówiąc już o równoległej klasyfikacji A1 Padel (czytaj poniżej)… Strach graczy rzeczywiście polega na tym, że zdobyte punkty zostaną wymazane, a tablety wyzerowane – co w sporcie jest trudne do wyobrażenia.

Z drugiej strony jasne jest, że gracze z zadowoleniem przyjęliby perspektywę jednego toru, który uniemożliwiłby im fizyczne wyczerpanie podczas rozgrywania od 30 do 40 turniejów w ciągu sezonu. Pamiętajcie, że WPT zaplanowało w tym roku 27 Premier Padel Około dziesięć. Połączenie obu obwodów nieuchronnie doprowadziłoby do zmniejszenia liczby imprez.

Jednak dopóki umowa nie jest podpisana czarno na białym, zwrot akcji, który wykoleiłby sytuację, jest zawsze możliwy. Ale jasne jest, że padel Profesjonalista, Międzynarodowa Federacja i fani tego sportu mają wszystko do zyskania na koniec wojny między WPT a WPT Premier Padel, oznaczający nadejście giganta padel Świat.

Co za miejsce dla A1 Padel ?

Ponowne zjednoczenie WPT i Premier Padel a utworzenie jednego rankingu WPT i FIP zmieniłoby zasady gry padel światowy. Ale to zgrupowanie odbyłoby się bez obwodu Fabrice'a Pastora, A1 Padel, z własnym światowym rankingiem. Jest teraz niezależna i rozwija się, szczególnie w Ameryce Północnej, gdzie właśnie ogłosiła podpisanieumowa wiążąca ją z Yankee Global Enterprises.

A1 Padel może nadal rozwijać się samodzielnie, tak jak ma to miejsce obecnie. Ale dzięki wzrostowi można sobie wyobrazić, że ten obwód zaostrzy apetyt QSI, które mogłoby pokusić się o zjednoczenie wszystkich profesjonalnych obwodów padel. Jak bokser, który nokautuje wszystkich, by zjednoczyć światowe pasy...

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.