Le World Padel Tour riposta przeciwko graczom, którzy są w Qatar Major

To za pośrednictwem komunikatu prasowego opublikowane na swojej oficjalnej stronie internetowej (w języku hiszpańskim) że World Padel Tour właśnie odpowiedział graczom obecnym w Doha, aby zagrać w Premier Padel Katar Major.

Najlepsi gracze na świecie dzisiaj przygotowania do ćwierćfinału Premier Padel Katar MajorThe World Padel Tour odpowiedź z komunikatem prasowym, który przetłumaczyliśmy i który znajdziesz poniżej:

Po udziale niektórych graczy z aktualnym kontraktem z World Padel Tour w turnieju organizowanym przez Międzynarodową Federację Padel (FIP) i Qatar Sports Investments (QSI) w Doha zbiegło się z wydarzeniem Pro Circuit Challenger, WPT chciałoby oświadczyć, co następuje:

 1. W celu zachowania wizerunku Toru i wszystkich profesjonalnych graczy, którzy w nim biorą udział, World Padel Tour do tej pory zachował ostrożne milczenie, wierząc, że wszyscy gracze w końcu dotrzymają swoich kontraktów, pomimo fałszywych, błędnych lub samolubnych informacji, które zostały opublikowane w poprzednich tygodniach.
 2. Le World Padel Tour skrupulatnie przestrzegał swoich zobowiązań umownych wobec wszystkich graczy, którzy dobrowolnie i dobrowolnie podpisali umowy o świadczenie profesjonalnych usług w 2018 roku i które obowiązywały do ​​31 grudnia 2023 roku.
 3. W przypadku sezonów od 2024 r. World Padel Tour podtrzymuje swoją propozycję przedłużenia kontraktu przedstawioną graczom w 2021 roku, która między innymi przewiduje aktualizację obecnych kwot nagród pieniężnych z podwyżkami o 3 (Open) i 5 (Master) z tego samego roku.
 4. Zawodnicy biorący udział w turnieju w Doha, mimo wcześniejszego ostrzeżenia (a nie groźby), świadomie i celowo naruszyli niektóre z istotnych ustaleń swoich kontraktów, szukając pretekstu do ich usprawiedliwienia, rzekomo opartego na prawie wspólnotowym, którego brakuje fundamentu. Nie trzeba dodawać, że zawarte umowy muszą być respektowane przez obie strony, graczy i organizację, i że nie są one w gestii żadnej z nich, dlatego WPT dokonała odpowiednich czynności prawnych określonych w podpisanych umowach. Działania te zapewniają respektowanie umowy oraz naprawienie wyrządzonych jej szkód i uprzedzeń.
 5. Zachowanie niektórych profesjonalnych graczy nie miało miejsca ani spontanicznie, ani w odosobnieniu. Została zaaranżowana przy udziale, planowaniu, koordynacji i wsparciu finansowym prywatnych podmiotów i organizacji, z których niektóre rzekomo non-profit i które powinny zachować ścisłą neutralność w interesie sportu, którego twierdzą, że bronią.
 6. WPT podejmie wszelkie kroki prawne przeciwko wszelkim nieuczciwym lub bezprawnym atakom, bez względu na to, skąd pochodzą, w celu obrony swojej reputacji, praw i wartości Toru WPT, a także interesów profesjonalnych graczy, promotorów i witryn. organizacja turniejów, w tym dochodzenie roszczeń z tytułu wszelkich wyrządzonych szkód i strat.
 7. W tym kontekście należy przypomnieć, że dziś World Padel Tour :
 • To marka ciesząca się światowym uznaniem i prestiżem. Jest to bardzo konkurencyjny obwód zawodowy, w którym liczba turniejów podwoiła się (z 15 do 33) od 2014 do 2022 roku.
 • Prowadził internacjonalizację padel, przechodząc z 2 turniejów (z 15) organizowanych poza Hiszpanią w 2014 r. do 16 (z 33) w 2022 r.
 • Zharmonizował wartość nagród między mężczyznami i kobietami, będąc pierwszymi profesjonalnymi zawodami sportowymi, które to zrobiły. Przez pozostałe dwa lata obecnego kontraktu zawodnicy będą mieli takie samo wynagrodzenie.
 • Wprowadził telewizję w świat padel po raz pierwszy w swojej historii z Gol TV. Dziś zwiększyła swój międzynarodowy zasięg telewizyjny, a w tym roku WPT będzie można oglądać w ponad 120 krajach na całym świecie dzięki umowom ze światowej sławy nadawcami, takimi jak Movistar (Hiszpania), Sky (Włochy), Canal Plus (Europa i Afryka ), Nent (kraje skandynawskie), Direct TV (Latam), Zapping (Chile), Ziggo (Holandia) i Telenet (Belgia). Ponadto, chcąc zbliżyć się do fanów na całym świecie, stworzył WPT TV.
 • Promował innowacyjność w świecie padel : pełny panoramiczny kort centralny, trawa bez piasku o maksymalnej jakości i bezpieczeństwie dla gracza, szybka piłka, aby gra była bardziej dynamiczna, realizacja „złotego punktu”, decyzja naśladowana dzisiaj przez wszystkich, w tym przez sam FIP.
 • Zainwestował w kapitał ludzki, tworząc solidny, doświadczony i wypłacalny zespół profesjonalistów, którzy byli jednym z głównych współtwórców sukcesu Toru.
 • Podjęli odważne decyzje, takie jak granie w środku pandemii i zorganizowanie 11 wydarzeń w ciągu 6 miesięcy, mierząc się z poważnym pogorszeniem sytuacji gospodarczej, aby utrzymać widowisko dla fanów i nie zatrzymać rozwoju sportu.
 • W ciągu zaledwie pięciu lat udało mu się sprawić, że profesjonalni gracze w WPT znacznie pomnożyli swoje dochody, w niektórych przypadkach nawet 10-krotnie, z czego WPT jest bardzo zadowolony.

8. Wreszcie WPT dziękuje promotorzy i główne marki tworzące branżę padel za ich bezwarunkowe wsparcie i potwierdza zamiar i chęć osiągnięcia porozumienia z kolektywem graczy, który potwierdzi i utrwali wzrost w nadchodzących latach.

Publié par
Xan Tafernaberry
tagi: prasowe