Le World Padel Tour nie jest już jedynym torem, na którym grają najlepsi gracze na świecie. Premier Padel gromadzi w Katarze gwiazdy padel podczas gdy obecnie odbywa się Getafe Challenger, nieuchronnie opróżniony z niektórych zwykłych graczy.

WPT ostrzegło, że jeśli gracze pozytywnie zareagują na syreny FIP/QSI, obwód nie zawaha się domagać się rekompensat finansowych od graczy.

Z jego komunikatem prasowym na jego oficjalna strona internetowa (w języku hiszpańskim), le World Padel Tour postanowił wyjść z milczenia, aby odpowiedzieć graczom, Międzynarodowej Federacji padel oraz w QSI.

Cisza, aby zachować wizerunek toru i wszystkich graczy

WPT tłumaczy swoje milczenie. Byłby to założony wybór pomimo „nieprawdziwe, błędne lub samolubne informacje rozpowszechniane w ostatnich tygodniach".

Jego milczenie było „w celu zachowania wizerunku Toru i wszystkich uczestniczących w nim profesjonalnych graczy".

Argument, który wydaje nam się na tym poziomie trochę lekki, a to z dwóch powodów:

  • Jego własne milczenie prawdopodobnie zaszkodziło mu w rzeczywistości. Rzeczywiście, można by pomyśleć, że aby bronić swojego wizerunku, powinien był szybko ustawić się i wyjaśnić słynne „fałszywe, błędne informacje”, o którym mówi w liście. A poza tym WPT nie wyjaśnia, do jakich informacji wyraźnie się odnosi.
  • Wreszcie, wydaje się niezwykłe, że WPT chce „zachować wizerunek profesjonalnych graczy”podczas gdy większość graczy jest za Premier Padel. Co więcej, pamiętaj, że tor nie przeżywa pierwszego kryzysu rozczarowania profesjonalnymi graczami.

Ostrzeżenie ALE propozycja odnowienia

Ta wersja prawdopodobnie nie przywróci obrazu WPT. Co gorsza, może to mieć nawet odwrotny skutek.

Le World Padel Tour mieszanka ostrzeżeń i propozycja odnowienia, dość zaskakująca.

Rzeczywiście, mówi, że jest gotowy do ponownej oceny swojej pierwszej oferty w tym roku i zasadniczo do powtórzenia ciosu, który zadał w 2018 roku przeciwko Międzynarodówce Padel Tour, wyrównując się na poziomie nagród pieniężnych w turniejach.

Obwód „podtrzymuje propozycję przedłużenia umowy przedstawioną graczom w 2021 r. (…) i planuje zaktualizować obecne kwoty nagród pieniężnych o podwyżki o 3 (otwarte) i 5 (mistrz) od tego samego roku”.

Czy to wystarczy? Mało prawdopodobny. Rzeczywiście, wielu graczy już potępiło ten sposób ciągłego dostosowywania się, ale tak naprawdę nie bycia proaktywnym…

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.