Le World Padel Tour oraz FEP (Hiszpańska Federacja padel) osiągnęło porozumienie, które dało początek zupełnie nowej kategorii turniejów: WPT Next!

Ta kategoria została zaprojektowana, aby zapewnić niezbędną strukturę zawodnikom i federacjom w fazie szkolenia i awansu. WPT Next zostanie podzielony na cztery kategorie turniejów: NASTĘPNY DIAMENT, NASTĘPNY SZMARAGD, NASTĘPNY-RUBY et NASTĘPNY SZAFIR.

4-kategorie-świat-padel-wycieczka-następna

W ciągłości „egalitarnej” linii oznaczone przez WPT i FEP, wszystkie turnieje będą miały takie same nagrody pieniężne w kategoriach męskich i żeńskich. ten padel, pod egidą obu organizacji, potwierdza się zatem jako: jedyny sport, który osiąga równorzędność na poziomie amatorskim i zawodowym.

Wszystkie federacje narodowe, które chcą przystąpić do tej umowy, będą musiały spełnić te same warunki, co obecna umowa zawarta między WPT a FEP. Dzięki tej umowie, mającej na celu ochronę i pomoc młodym graczom, którzy dążą do osiągnięcia profesjonalnego poziomu, związek między padel amatorów i elity głównego rynku światowego, takich jak Hiszpania, są zamknięte. Otwiera również możliwość dla wszystkich krajów, w których padel wyłania się z wielką siłą, aby przyłączyć się do inicjatywy.

Oczywiście nie umknęło twojej uwadze, że te turnieje organizowane przez WPT mają na celu zajęcie miejsca turniejów FIP Tour, w których nie zdobywa się już punktów za World Padel Tour.

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.