Podczas wywiad z Padel Magazine w Betclic Premier Padel Burgund P2, Miguel Lamperti powrócił do obecnych warunków zawodników padel profesjonaliści.

Drogie podróże…

Argentyńczyk zajmujący obecnie 49. miejsce w rankingu FIP wyjaśnił nam, że dla takich zawodników jak on, którzy nie należą już do elity elitarnej padel globalnie, nie jest łatwo przetrwać finansowo.

„Dzisiaj zawodnik spoza pierwszej dwudziestki ma znacznie trudniejszą sytuację ekonomiczną. Wcześniej obwód w Hiszpanii wynosił 80%. i zagraliśmy w zasadzie pięć turniejów za granicą. Dzisiaj, dalej 25 turniejów, 19 odbywających się za granicą !

To bardzo drogie, płacenie między samolotem a autokarem…”

Rzeczywiście, jeśli najlepsi na ogół radzą sobie bardzo dobrze, z nagrodami pieniężnymi wyższymi niż te z epoki World Padel Tour, jest to znacznie trudniejsze dla tych, którzy mają trudności z odgrywaniem głównych ról. Stamtąd żałować WPT? Mieszkaniec Bahia Blanca odpowiada:

"Dla mnie World Padel Tour wykonał niesamowitą robotę. Ostatecznie zawsze staramy się wszystko ulepszyć, ale uważam, że World Padel Tour ustawić poprzeczkę bardzo wysoko.

Premier Padel wykonuje bardzo ważną pracę. Możliwość gry na Roland-Garros i we Włoszech nigdy o tym nie marzyliśmy. Jednak dla gracza, który nie znajduje się w pierwszej dwudziestce ani trzydziestce, koszt stał się bardzo wysoki. Niemożliwe jest mieć trenera i być w stanie mu zapłacić.

W pierwszej lub ósmej rundzie wygrywasz 2000 €, a koszt wynosi 3000 €. I znów trzeba dobić do ósemki, co nie zawsze jest łatwe. Nasze marki wkładają w nas wiele wysiłku, robią wszystko, aby zapewnić graczowi padel może żyć ze sportu."

Kalendarz na 2024 rok Premier Padel :

Kalendarz-2024-Pierwszy-Padel-aktualizacja

Jeszcze gorsza sytuacja dla graczy poprzedzających…

Jak zapewne wiecie, najlepsi gracze w padel świata, prawie wszyscy mieszkają w Hiszpanii. To tutaj znajdziemy najbardziej doświadczonych trenerów, najlepszych partnerów szkoleniowych. Zatem na World Padel Tour, które większość swojego rozkładu opierało się na Hiszpanii, podróże były niedrogie. W szczególności gracze mogli wspólnie dojeżdżać na turnieje, a czasem także gościć się nawzajem.

Ale dzisiaj trzeba lecieć samolotem, z drogimi biletami i mnóstwem czasu spędzonego w podróży, na przykład podczas trzytygodniowej trasy po Ameryce Południowej. Oznacza to wiele noclegów w hotelu, za które trzeba zapłacić, ale także wiele noclegów poza domem. A kiedy wiemy, że wielu zawodników uczestniczących w kwalifikacjach udziela lekcji w swoim klubie, aby móc sfinansować swój sezon...

Wreszcie, jak widać w przypadku nagród pieniężnych w 2024 r., gracze, którzy przegrają w kwalifikacjach, nie wygrywają pieniędzy, więc muszą mieć wielu sponsorów, aby móc przetrwać. Ale kiedy jesteś setnym graczem padel globalny, niełatwo przyciągnąć inwestorów…

Nagroda pieniężna 2024 na Premier Padel :

Pierwszy-Padel-Nagroda-Dystrybucja-pieniędzy-2024

Masz to Premier Padel niekoniecznie oznacza poprawę na poziomie gospodarczym dla wszystkich graczy z drugiej lub trzeciej strefy. Nie wspominając już o tym, że aby móc zdobywać punkty i brać udział w wiodących turniejach, trzeba także udać się na FIP Tour, tor z bardzo niskimi nagrodami finansowymi, który często wymaga tak znacznych podróży...

Lepiej rozumiemy, dlaczego niektórzy chcieliby opuścić PPA…

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !