Padel Magazine uzyskało dokument, który zmieni sytuację w prawnej walce pomiędzy profesjonalnymi graczami a WPT. Miguel Oliveira nie będzie musiał zapłacić kwoty żądanej przez Setpoint Events.

WPT kontra Miguel Oliveira

Miguel Oliveira jest jednym z pierwszych graczy, którzy podpisali kontrakt z World Padel Tour dołączyć do APT Padel Tour na początku sezonu 2021. Tym samym był pierwszym, który został pozwany przez World Padel Tour.

Selon le World Padel TourMiguel Oliveira nie brał udziału w wydarzeniach toru bez uzasadnionej przyczyny. W tym słynnym kontrakcie zasada jest jasna: gracz jest winien wszystkie nagrody pieniężne, które otrzymał w swojej karierze pomnożone przez dwa.

"Rozkaz gracza, pana Miguela Fonseca Oliveira, dotyczący zabezpieczenia Setpoint Evenst SA do podwoić ilość nagród otrzymany przez gracza w okresie jego uczestnictwa w WPT, który obecnie wynosi 23 662,08 euro, wraz z odsetkami, zgodnie z art. 5.3 umowy.”

W obliczu tego Miguel Oliveira zażądał 3.087,50 2021 euro, które nie zostało mu wypłacone na początku XNUMX roku, kiedy tor zdał sobie sprawę, że Portugalczyk dołącza do APT. Padel Wycieczka.

Porażka WPT

Le CORTE CIVIL Y MERCANTIL DE ARBITRAJE (CIMA), który jest sądem właściwym dla tego sporu, wydał orzeczenie w środę 27 kwietnia. Oba żądania są odrzucane.

Nawet jeśli Miguel Oliveira nie otrzyma 3 euro, które WPT było mu winne, nie będzie musiał dwukrotnie zwracać swojej nagrody pieniężnej!

Możesz przeczytać poniższe zdanie:

"W związku z powyższym oraz w celu rozstrzygnięcia zgłoszonego mu sporu zgodnie z prawem
WYŁĄCZNY ARBITRAŻ orzeka niniejszym:
1) Odrzucenie wniosku złożonego przez SET POINT EVENTS SA przeciwko Panu Miguel Fonseca Oliveira zostaje odrzucone.
2) Odrzucić powództwo wzajemne Pana Miguela Fonseca Oliveira przeciwko SET POINT EVENTS SA.
3) W związku z odrzuceniem obu wniosków nie ma potrzeby orzekania o wydatkach konkretnie, każda ze stron musi pokryć wydatki poniesione we własnym przypadku, a wspólne wydatki w połowie.

4) Wyraźnie uznają roszczenie SET POINT EVENTS SA przeciwko Panu Miguel Fonseca Oliveira o kwotę zaliczki na poczet kosztów wpłaconych przez powoda na pokrycie odpowiadającej pozwanemu kwoty transakcji arbitrażowej. Wysokość tego roszczenia zostanie poświadczona przez Sekretarza CIMA w momencie rozstrzygnięcia sprawy."

Sokowirówka World Padel Tour vs Miguel Oliveira

Historia ASF?

To zdanie wydaje się kapitał o legalną wojnę między graczami padel profesjonaliści i World Padel Tour. Właściwy sąd ma orzekł przeciwko klauzuli umowy że wszyscy gracze obawiali się do tego czasu, tworząc w ten sposób zaplecze prawne do obrony przyszłych graczy zaatakowanych przez WPT.

Nawet jeśli trzeba będzie poczekać na wyroki innych pozwów WPT przeciwko innym graczom, możemy pomyśleć, że ci ostatni nie będą musieli płacić wysokich kar na WPT jeśli zdecydują się nie przestrzegać swojej umowy.

Jeśli sprawa Oliveiry stanowi precedens, możemy powiedzieć, że gracze nie ryzykują już wiele w swojej walce z WPT. W sezonie 2022, czyli w sezonie uruchomienie Premier Padel irozbudowa APT Padel Wycieczka, możemy się nawet zastanawiać, czy gracze WPT będą nadal grać na torze, który ich pozywa.

Zobaczymy w najbliższych tygodniach, jaka będzie reakcja graczy, ale to zdanie osłabia postawę World Padel Tour, który rzuca się bardziej niż kiedykolwiek.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !