Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Léą Godallier, która opowiada nam o swoim przeprowadzce do Andaluzji i planach na 2021 r. World Padel Tour !

Bordeaux do Malagi

Padel Magazine : Niedawno przeprowadziłeś się do Andaluzji, dlaczego ta decyzja? Możesz nam powiedzieć więcej?

Lea Godallier: "Przyjechałem do Hiszpanii w związku z moim zawodowym projektem padel ale jest to również projekt na życie. Będąc Tahitańczykiem ważne było dla mnie zbliżenie się do morza.Malaga to ulubione miasto, przyjechałem tu trenować przez tydzień i od pierwszego dnia mi się podobało. Tutaj jest prawdziwy zapał wokół padel, naprawdę nie brakuje klubów do trenowania, a do tego będę mógł ćwiczyć na plaży ”.

Padel Magazine : Jaki rodzaj treningu możesz uprawiać na plaży?

Léa Godallier: „Ideą jest wykorzystanie piasku do pracy zarówno na poziomie cardio, jak i na poziomie szybkości / wybuchowości przy jednoczesnym ograniczeniu urazów mięśni. To jest coś, co zawsze robiłem, gdy byłem młody i mieszkałem w Biarritz i bardzo się cieszę, że mogę to robić ponownie kilka razy w tygodniu. Po zakończeniu sesji mogę zanurzyć nogi w morzu, jest to idealne miejsce do regeneracji! ”

Nowy projekt z nowym trenerem

Padel Magazine : Czy to koniec twojego projektu z Jorge de Benito? Co pamiętasz z tych dwóch lat z nim?

Lea Godallier: "Kiedy zaczynaliśmy razem w Bordeaux w 2019 roku, od pierwszego treningu miałem wrażenie, że odkrywam o co chodzi padel. To są chwile, których nigdy nie zapomnę. Pozwoliło mi to na ogromny postęp, a następnie przekonało mnie do rozpoczęcia działalności w Hiszpanii World Padel Tour. Zajmuję teraz 53. miejsce i to w dużej mierze dzięki niemu przechodzę przez to, przez co teraz przechodzę. Wiele mnie nauczył, jest niesamowicie miłą osobą i oczywiście pozostanie bardzo dobrym przyjacielem! ”

„Na pewno będę go nadal śledził, ponieważ jest teraz trenerem Carli Mesa (nr 29 WPT), więc nadal będziemy się widywać na torze. Życzę mu powodzenia w nowym projekcie i mam nadzieję, że nie będę musiał stawać im czoła zbyt często, ponieważ zna mnie na pamięć! (śmiech) "

Léa Godallier Guti trener Malaga 2021

Padel Magazine : Czy możesz nam opowiedzieć o swoim nowym trenerze?

Lea Godallier: "Nazywa się José Luis Gutierez De Alamo (Guti), pracuje dla Hiszpańskiej Federacji padel, posiada bogate doświadczenie w świecie padel ponieważ trenował m.in. Beę Gonzalez i Paquito Navarro. Prąd szedł bardzo dobrze od pierwszego dnia i zgadzamy się na pracę. Jest punktem odniesienia w tym sporcie w Hiszpanii i od samego początku widać, że jest bardzo profesjonalny ”.

Nowe ambicje

Padel Magazine : Przeprowadzasz się z Madrytu, gdzie wielu najlepszych graczy WPT gra do Malagi, czy nie jest trudniej znaleźć partnerów do treningu?

Lea Godallier: „Kilka dziewczyn z World Padel Tour są w Maladze: Marta Caparros, z którą trenuję raz w tygodniu, Andreina De Los Santes, Manuela Alaga… Jak we wszystkich dużych hiszpańskich miastach jest bardzo dużo ludzi, którzy grają bardzo dobrze, więc tak naprawdę nie ma problemu znajdowanie dobrego oszczędzania poziomów! ”

Padel Magazine : Czy myślisz, że zamierzasz zrobić nowy krok obok „Guti”?

Lea Godallier: "To jest cel, zrobimy wszystko, aby się tam dostać. Rozpoczynam swój drugi pełnoetatowy sezon na World Padel Tour i oczywiście celem jest dalszy rozwój poprzez jak najlepsze wykorzystanie mojej tenisowej przeszłości. Chciałbym również wprowadzić pewne poprawki techniczne, aby umożliwić mi oferowanie padel bardziej agresywny. Obecnie padel ewoluuje w kierunku coraz silniejszej gry ofensywnej, do tego chciałbym dążyć. Do tego potrzebuję maksymalnie broni, więc zamierzam zwiększyć swój zasięg! Jednocześnie realizuję określony program pracy fizycznej, aby być bardziej agresywnym i odpornym na torze ”.

Lea Godallier vibora malaga 2021

Wielka przygoda trwa w Nox

Padel Magazine : Ty masz odnowiłeś umowę z Nox w 2021 roku, czy możesz nam powiedzieć trochę więcej?

Lea Godallier: "Pierwsze dwa lata z Nox minęły bardzo dobrze, zdecydowaliśmy się kontynuować razem przez następne dwa sezony. Otrzymałem mnóstwo strojów, każdy piękniejszy od poprzedniego, więc będę w najlepszej formie, by stawić czoła nowemu rokowi! ”

Padel Magazine : Z jakim pala zobaczymy cię na kortach w tym roku?

Lea Godallier: "Jak widać na zdjęciach, w tym roku będę uzbrojony w Nox AT10 Genius Arena, niesamowity pala, bardzo wszechstronny i który idealnie pasuje do mojej gry. ”

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.