Niedawno koronowana mistrzyni Francji 2021, Léa Godallier, spogląda wstecz na ten długi rok, który dobiega końca.

Niepokonany we Francji od 2019 roku!

Padel Magazine : Sezon we Francji kończy się nowe zwycięstwo w P2000, która jest następstwem Twojego pierwszego tytułu Championa Francji. Ani jednego straconego zestawu, czy możemy mówić o idealnym roku na poziomie krajowym?

Lea Godallier: Nie wiem, czy możemy użyć słowa „doskonały”, ponieważ myślę, że zawsze możemy być lepsi. Ale prawdą jest, że w niektórych meczach prezentowaliśmy bardzo dobry poziom gry z Alix, zwłaszcza w finale P2000 w Tuluzie. To pozwoliło nam zakończyć z bardzo dobrą notą przed 2022 rokiem!

Padel Magazine : Twoja ostatnia porażka we Francji sięga 2019 roku… Czy nie jest czasem trudno zmotywować Cię do tych francuskich turniejów?

Lea Godallier: Nie jest trudno znaleźć motywację, bo lubię wracać do Francji. To są weekendy, które pozwalają mi trochę odciąć się od międzynarodowych torów, spotkać się z przyjaciółmi, spotkać ludzi, którzy nas śledzą, aw ten weekend w Tuluzie pozwolić mojej rodzinie przyjechać i zobaczyć, jak gram. To pozwala mi zachować pewną równowagę.

“Postęp raz za razem”

Padel Magazine : Bardzo dobrze grałeś na lewej stronie, mimo że to strona, której nie trenujesz. Jesteś wysoki, silny, bardzo dobrze się poruszasz, czasem nie masz ochoty iść w lewo na World Padel Tour ?

Lea Godallier: Czasami o tym myślę, ale musiałbym dużo trenować, żeby grać na lewej stronie World Padel Tour. W turniejach, które grałem we Francji, czułem się coraz lepiej, z coraz większą pewnością siebie. Myślę o tym, ponieważ staram się być bardziej agresywnym prawicowcem, ale uważam, że granie na lewej stronie jest znacznie bardziej wrodzone…

Padel Magazine : Mówiąc o WPT, z Ariadną Cañellas zawsze potykasz się w XNUMX/XNUMX finału, trochę jak Castello i Collombon przed ich pierwszą kwartą w Kordobie. Co należy zrobić, aby zbliżyć się do tych par?

Lea Godallier: Często dobrze zaczynamy gry, gdy dochodzimy do ósmego miejsca, musimy utrzymać ten poziom gry dłużej, znacznie dłużej. Konsekwencja jest kluczem. To, co powiem, jest trochę trudne, ale będę ciężko pracować, aby osiągnąć swoje cele, nie ma innego wyjścia.

 

Padel Magazine : Sezon był bardzo długi pomiędzy World Padel Tour, Fip Tour, tor FFT i zawody międzynarodowe. Konkretnie, czy to pozostawia czas na poprawę w treningu? 

Lea Godallier: To prawda, że ​​w tym roku sezon jest bardzo długi. Zdarzało się, że wracałem do domu tylko na 2 dni przed wyjazdem na następny turniej. Na poziomie gry padel, mój sezon przedsezonowy rozpoczął się później niż się spodziewałem z powodu kontuzji i faktu, że się przeprowadziłem. Próbowałem więc zmienić kilka technicznych rzeczy, ale myślę, że to wymaga czasu. Nie mogę się doczekać, żeby zrobić całą pretemporadę i robić postępy w kółko.

Na poziomie fizycznym mówimy więcej niż o utrzymaniu i zapobieganiu urazom. Mam małą rutynę, którą lubię zachować w tych „pośpiechu”. A kiedy mam więcej niż tydzień, możemy umieścić więcej rzeczy!

W stronę medalu na Mistrzostwach Świata?

Padel Magazine : Porozmawiajmy trochę o Tahiti, twojej ojczyźnie. Widzimy, że jest padel na coraz większej liczbie wysp. Czy myślisz, że niedługo będzie w Polinezji? Chcesz się w to zaangażować?

Lea Godallier: Myślę, że wkrótce na Tahiti pojawią się grunty i oczywiście byłbym zachwycony, mogąc zaangażować się w projekt deweloperski dla padel na poziomie Polinezji. Pozwoliłoby mi to częściej wracać na moją wyspę i widzieć więcej mojej polinezyjskiej rodziny, która wspiera mnie z daleka. Więc tak, mam nadzieję, że będzie trochę padel w Polinezji Francuskiej!

Padel Magazine : Za kilka tygodni będziesz robić swoją szóstą kampanię z drużyną Francji podczas Mistrzostw. Selekcja została nieco odmłodzona, myślisz, że możesz przywieźć do domu medal z Kataru?

Lea Godallier: Wszyscy zgadzamy się, że Hiszpania i Argentyna są silniejsze. Myślę, że wszystko jest możliwe, będziemy musieli pokazać bardzo dobry poziom gry z nożem między zębami.
Włochy wydają się faworytem do medalu, ale myślę, że mamy świetną grupę z zawodnikami, którzy trenują i którzy pokazali wspaniałe rzeczy we Francji i którzy są bardzo zmotywowani do postępów. Wszyscy bardzo dobrze się dogadujemy. To coś ważnego, gdy wiemy, że będziemy żyć razem prawie dziesięć dni 24 godziny na dobę!

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.