Kiedy powiedzieliśmy Ci, że padel przyciągnął graczy z różnych środowisk, nie żartujemy: Léa Van Der Zwalmen (282e), gra w nich numer 2 na świecie w palmowym tenisie Interkluby N1 2024 dla Biga Padel. I właśnie wygrała swoje pierwsze spotkanie!

W wieku 28 lat Léa nosi wiele kapeluszy… lub raczej multirakiety. Ona, która zaczęła przygodę ze squashem w bardzo młodym wieku, zaczęła grać w tenisa i tak narodziła się pasja. Dziś dodała do swojej rakiety naciąg: gracz z padel zostać.

Jego początki w grze palmowej

Zasadniczo, Jestem graczem w squasha. Zacząłem w wieku 8 lat i przez 10 lat grałem w Tuluzie. Potem miałem okazję przeprowadzić się do Anglii i zdałem odpowiednik egzaminu BAC w szkole angielskiej. I mieli kort tenisowy na terenie kampusu.

Przyjechali po mnie i powiedzieli, że biorąc pod uwagę moje doświadczenie w squasha, koniecznie muszę spróbować tego sportu. Co zrobiłem, kochałem a w 2017 r., kiedy skończyły się moje młodsze lata, Całkowicie poświęciłem się grze w tenisa.

To zupełnie inny sport, a jednocześnie u podstaw wszystkich sportów rakietowych. To trochę A padel XXL, bo jest to kort o wymiarach 30 na 10 m, na którym znajdują się stare drewniane rakiety tenisowe i dość ciężka piłka.

Bardzo podobało mi się wyzwanie polegające na konieczności nauczenia się wszystkiego na nowo, niezależnie od tego, czy jest to technika, czy aspekt strategiczny, który jest bardzo obecny w tej grze.

Od 2017, Rzuciłam sobie wyzwanie, aby podniecić numer 1 na świecie, który jest trochę podobny do Sereny Williams. Tak więc, po trzech godzinach treningu przez rok, awansowałem z numeru 20 na numer 2.

Dziś mieszkam w Bordeaux i jestem prezes klubu tenisowego. Dzisiaj mniej się bawię w pracy, ale cele nadal są: zdobył dla Francji pierwszy tytuł mistrza od lat pięćdziesiątych.

Gra palmowa Léa Van Der Zwalmen

Jego przybycie do padel

Od półtora roku odbieram telefony od znajomych, żeby pobawić się tu i tam padel. I biorę dużo przyjemności iść tam.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę uczestniczyć w tych drużynowych mistrzostwach Francji. To prawda, że ​​brałem udział w Mistrzostwach Francji w squasha, potem w Jeu de Paume i teraz padel, to wspaniałe doświadczenie.

Jestem głęboko przekonany, że wszystkie te sporty rakietowe uzupełniają się. Kiedy gram w tenisa, jestem przekonany, że to pomaga moim padel i wzajemnie. Działa na różne aspekty gry.

Zacząłem grać padel w Bordeaux, latem, na świeżym powietrzu. To była dla mnie zmiana, ponieważ tenis rozgrywany jest wyłącznie w hali i czasami jest to frustrujące, gdy na zewnątrz świeci jasne słońce. Krok po kroku, Zostałem zauważony i zaangażowałem się w P250, P500, a czasem w nieco trudniejsze turnieje.

Jednak największą frajdę sprawia mi gra mieszana. Gram ze wspaniałym przyjacielem, Thomasem Lagarde. Trochę podróżujemy, zdobywamy punkty, chociaż ostatecznie nie traktuję tego zbyt poważnie.

Jego obecność w Interclubs

Mimo wszystko muszę przyznać, że po stopniowym wspinaniu się po szczeblach kariery, aż do mistrzostw Francji, to całkiem niesamowite. Dzięki temu chcę zyskać więcej czasu, aby podejść do tego naprawdę poważnie!

W tych interklubach Jestem zdumiony, jestem jak dziecko! Atmosfera jest szalona. Dzięki jednoczesnej grze mężczyzn i kobiet możliwe jest oglądanie niesamowitych meczów. JPoznaję sporo gwiazd, które podziwiałem w P2000 i jestem tu po to, żeby zdobyć jak najwięcej doświadczenia i przede wszystkim je wydać wspaniały weekend z przyjaciółmi.

Lea Van Der Zwalmen Catherine Lalanne

Resztę tych międzyklubów możesz śledzić na żywo i w całości, na Padel Magiczny telewizor.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.