Skoncentruj się na dwóch dość dyskretnych zawodnikach, którym jednak udaje się bardzo dobrze spisywać się na boisku: Marie Lefevre i Mélanie Ros. Francuzi, odpowiednio 8 i 10, spoglądają wstecz na swoją podróż i swoje nadzieje.

Le padel : start w zawodach

Franck Binisti: zanim zaczniesz mówić o przyszłości, możesz powiedzieć tym, którzy cię nie znają, jak dostałeś się do padeI ?

Marie Lefevre: Zacząłem w National Padel Filiżanka. Co więcej, było to z tobą Franck, w czasie, gdy uruchamiałeś i organizowałeś NPC z Narodowym Pucharem Tenisowym. Mieliśmy pierwszy turniej padel i bardzo podobała mi się atmosfera.

Jeśli dobrze pamiętam, drugi mecz był przeciwko Géraldine Sorel i Sandy Godard. Co więcej, to oni kazali mi grać na prawą stronę, ponieważ kiedy zaczynałem, myliłem się na lewą stronę (jestem leworęczny).

Na początku miałem sporo problemów z oknami. A z Covidem w tenisie było to skomplikowane. Więc zacząłem grać padel co było dozwolone na zewnątrz. Grałem dużo i poprawiłem się.

Potem, wśród pań, nie ma nas zbyt wielu i dość szybko dostajemy się do pierwszej 20/30.

Melanie Ros : Jak wielu graczy, pochodzę z tenisa, gdzie byłem 2/6. Potem dużo grałem w tenisa plażowego, dopóki nie zostałem przedstawiony padel dzięki Setteo. Więc prawie odkryłem padel na konkursie drużynowym w Maladze: jest gorzej! Teraz nie dotykam innych rakiet!

Dyskretny, ale top 10!

FB: Jesteście odpowiednio 8 i 10 Francuzami. A jednak jesteś bardzo dyskretny. Wybór, szansa?

Marie Lefevre: Dyskretność nie jest szczególnym wyborem. Mamy wyniki od roku. Kiedy widzimy nas w tabelach, nikt nas nie oczekuje, ale w końcu udaje nam się i jesteśmy w pierwszej dziesiątce.

Melanie Ross: Jesteśmy dyskretni, to prawda. Wynika to z naszego charakteru, ale prawdopodobnie także z naszych wyników. Do tej pory nie udało nam się pokonać jednej z ulubionych par mimo bardzo wyrównanych meczów. Pomogłoby nam to, abyśmy wiedzieli więcej

FB: Jak myślisz, jakie są Twoje największe zwycięstwa, najlepsze wyniki?

ML: W zeszłym roku na P2000 des Pyramides spotkaliśmy Géraldine Sorel i Elodie Invernon. Robimy przeciwko nim 3 sety.

Zajęliśmy również dziewiąte miejsce w mistrzostwach Francji, pokonując w drugiej rundzie Vandaele/Invernon, co nie jest zbyt korzystnym remisem dla drugiej rundy. A z tyłu wygrywamy wszystkie nasze mecze.

W zeszłym roku pokonaliśmy parę Detrivière / Ligi. A podczas ostatnia P2000 Piramid, mieliśmy dwa punkty meczowe z Fioną Ligi i Laurą Clergue, które przeszły do ​​finału z tyłu. Jesteśmy trochę niżej, ale nie daleko.

Ta porażka to wstyd, ponieważ zwycięstwo mogło nam pomóc w zdobyciu tego drogocennego sezamu na staż rozszerzonej francuskiej drużyny w Barcelonie.

PAN: W każdym razie ten mecz pokazał naszą regularność we wszystkich turniejach i zachęcił nas do jeszcze lepszych wyników.

„Dokonywanie naszych wielkich meczów”

FB: Mówiąc o zespole Francji, czy masz nadzieję być częścią rozszerzonego zespołu Francji?

ML : Dla mnie jest bardzo duża para na przedzie, a potem są przed nami 4 drużyny. Jeśli chodzi o miejsce w rozszerzonej drużynie Francji, myślę więc, że dla ósmego i dziesiątego francuskiego piłkarza jest szansa na wyjazd do Barcelony. Byłby to już pierwszy krok przed nadzieją, że pójdziemy dalej. Ale to oznaczałoby bardzo ważne zaangażowanie ze strony Mélanie i mnie, ponieważ konkurencja jest bardzo ciężka.

Mamy nadzieję, że kapitan poprosi nas przynajmniej o przetestowanie nas.

Wiemy, że przed nami jeszcze dużo pracy technicznej i taktycznej. Doskonale wiemy, że wszystko pozostaje do zrobienia. Dlatego staramy się jak najwięcej trenować i brać udział w największych francuskich zawodach.

PAN: Wiemy, że przed nami są bardzo dobrzy gracze, ale w ciągu jednego roku bardzo się poprawiliśmy i wiemy, że wciąż mamy wiele do zrobienia. Nasza klasyfikacja i nasze wyniki podczas P2000 z konieczności pozwalają nam o tym pomyśleć. Udział w konkursie byłby dla nas nagrodą, a przede wszystkim szansą na jeszcze większy postęp.

Robin Haziza od czasu do czasu daje nam kilka wskazówek, jak poprawić. Na razie koncentrujemy się na naszych meczach, zwycięstwach i porażkach, aby poprawić się. Celem jest, abyśmy w końcu skonkretyzowali wszystkie te mecze rozgrywane z ulubionymi parami.

Z mojej strony minie fakt grania więcej (niestety nie mam śladu padel mniej niż godzinę od mojego domu. Dość powiedzieć, że gra jest bardzo skomplikowana…), ale też trenować podczas meczów. Znaczenie tej roli dostrzegliśmy dzięki Fredowi Pommierowi, który trenował nas na P2000.

Dziś musimy poprawić technicznie. Musimy zbliżyć się do trenera i naprawdę zacząć rozmawiać padel. Nie jest tajemnicą, będziesz musiał trenować, jeśli chcesz rywalizować z dziewczynami, które trenują! Ale jesteśmy na to gotowi!

 
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.