To jest oficjalne ! Egipt będzie kolejnym krajem, który odwiedzi nowy międzynarodowy obwód. Impreza będzie P1 i odbędzie się od 24 do 30 października, tuż przed Mistrzostwami Świata. Oto komunikat prasowy z Premier Padel, przetłumaczone z języka hiszpańskiego przez Padel Magazine.

Historyczne wydarzenie

Premier Padel po raz pierwszy zorganizuje wydarzenie w Egipcie. Najszybciej rozwijający się sport na świecie przybywa do Nowej Guizy z turniejem P1. Konkurs będzie również pierwszym wydarzeniem Premier Padel odbędzie się w Afryce, co czyni go historycznym kamieniem milowym dla rozwoju padel.

NEWGIZA Premier Padel P1 odbędzie się w dniach 24-30 października 2022 r. w ramach wieloletniej umowy z dyrektorem generalnym NEWGIZA Sports Club Khaledem El-Shawarby, we współpracy z CA Sports Marketing i we współpracy z Egipską Federacją padel. Premier Padel jest oficjalna światowa trasa koncertowa padel, zarządzany przez Międzynarodową Federację padel (FIP) i wspierane przez Profesjonalistę Padel Association (PPA) i Qatar Sports Investments (QSI).

NEWGIZA Premier Padel P1 odbędzie się w Klubie Sportowym NEWGIZA. Rundy kwalifikacyjne odbędą się 22 i 23 października, a pod ich koniec odbędzie się losowanie.

Luigi Carraro sobie gratuluje

Turniej staje się kolejnym wydarzeniem P1 w kalendarzu Premier Padel, po wydarzeniach zorganizowanych w sierpniu w Madrycie i Mendozie. Pula nagród w turnieju wyniesie 250 000 €, podobnie jak w innych turniejach P1, a 48 par weźmie udział w głównym losowaniu od 24 października.

Premier Padel to jedyny tor, który oferuje oficjalne punkty rankingowe, a zwycięzcy turniejów P1 zdobędą 1 punktów.

Według Luigiego Carraro, prezesa Międzynarodowej Federacji padel (FIP): „Kiedy zdecydowaliśmy, wraz z PPA i QSI, stworzyć nowy światowy tor – Premier Padel – naszym celem było uczynienie naszego sportu bardziej profesjonalnym i bardziej międzynarodowym z dnia na dzień. Siedem miesięcy po premierze, po zorganizowaniu turniejów w jednych z najbardziej prestiżowych miejsc na świecie, w końcu dotarliśmy do Egiptu, na kontynent afrykański”.

„Piszemy nową kartę w historii naszego sportu i jestem pewien, że gracze i kibice na całym świecie będą cieszyć się magicznym doświadczeniem NEWGIZY Premier Padel P1. Chciałbym podziękować Klubowi Sportowemu NEWGIZA, który wraz z naszym członkiem stowarzyszonym, Egipską Federacją padel, zorganizuje to wspaniałe wydarzenie – do zobaczenia w Egipcie!”.

Wzrost padel w Egipcie

Według Ziada Hammouda, członka zarządu Premier Padel, „To niezwykle ekscytujący i wyjątkowy czas dla padel, nie tylko w Egipcie, ale na całym kontynencie afrykańskim. Cieszymy się, że możemy wnieść Premier Padel wycieczka do Nowej Guizy. Turniej P1 pomoże zwiększyć świadomość padel, a fani najszybciej rozwijającego się sportu na świecie będą mogli zobaczyć w akcji najlepszych zawodników. Widzowie Klubu Sportowego NEWGIZA i miliony fanów Premier Padel na całym świecie będą mogli być świadkami światowej klasy turnieju w przyszłym miesiącu”.

Według Khaleda El-Shawarby, dyrektora generalnego NEWGIZA Sports Club (NGSC): „NGSC pilotował i kierował ekspansją padel w Egipcie od 2017 roku, kiedy mieliśmy mniej niż 10 sądów. Dziś z ponad 350 sądami w całym Egipcie i dzięki wsparciu egipskiej federacji padelNGSC współpracuje z CA Sports Marketing, aby ustanowić nowy kamień milowy w regionie, przenosząc P1 w magiczne miejsce z widokiem na wspaniałe piramidy w Gizie, umieszczając w ten sposób Egipt w światowym kalendarzu padel profesjonalny."

Według Ahmeda Ghatwary, prezesa egipskiej federacji padel : „Bardzo się cieszymy, że mamy Premier Padel P1 w Egipcie w tym roku. W zeszłym roku byliśmy świadkami wielkiego rozwoju tego sportu w Egipcie, a kilka tygodni temu Egipt po raz pierwszy zakwalifikował się do Pucharu Świata. Dziękujemy klubowi NEWGIZA oraz CA Sports Marketing za ich ogromne wysiłki, aby tak się stało i jesteśmy pewni, że będzie to kolejny ważny krok dla rozwoju padel w naszym ukochanym kraju”.

NowośćGiza-First-Padel-P1_pozioma-1030x579

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !