Końcowe etapy konkursu Narodowego Padel Puchar zakończył się apoteozą 3 bardzo pięknymi finałami w mieszanych damach i panach. Opinie na temat tego krajowego wydarzenia:

Przegląd tygodnia krajowego

Tydzień szaleństwa z fazami kwalifikacyjnymi do Narodowego Pucharu Tenisowego na starcie Międzynarodowego Centrum Tenisowego Cap Agde: 90 par dla mężczyzn i 30 par dla kobiet. Trwały od niedzieli 23 do środy 26 listopada. Najlepsi z nich zakwalifikowali się do finału, który rozpoczął się w czwartek 27 sierpnia i zakończył w sobotę półfinałami w różnych kategoriach.

Wybuchowy finał wśród mężczyzn: Salles / Blanqué Vs Lopes / Authier

Zanim przejdziemy do podsumowania finału, musimy cofnąć się o krok w stronę tego słynnego wielkiego półfinału, który z pewnością pozostanie w annałach zawodów: Morillon / Bergeron vs Salles / Blanqué.

Morillon / Bergeron, para Lyonów, która wpadła w śmierć podczas mistrzostw Francji, musiała rozpocząć rywalizację z ogromną parą z Riwiery: Vinciguerra / Ottomani. Nie jest łatwo rozpocząć zawody dla jednego, jak dla drugiego. Wreszcie Lyonnais przechodzą. W drugim losowaniu wygrywają przegrani.

 Pary Lyonu występowały w półfinale, Lopes / Authier przeciwko skandynawskiej parze Landshere / Henry (Lille / Strasbourg) i wreszcie Morillon / Bergeron przeciwko parze Toulouse Salles / Blanqué.

Pierwsza połowa jest napięta, ale Lyon jest trochę bardziej regularny, co pozwoli im zweryfikować bilet w zestawach 2 na finał.

  • Pół urojenia!

Druga połowa będzie po prostu szalona, ​​a szczególnie trudna do przełknięcia dla Lyonu, który spóźni się na finał po tym, jak piłki meczowe 5 w super tie-breaku ...

Para Lyon zaczyna się od stóp do podłogi, atakując Tuluzę pięknymi lotami i potężnymi uderzeniami. W tym pierwszym zestawie para z Tuluzy ma jednak kilka okazji, by na próżno rozbić Lyonnais.

Wreszcie Morillon / Bergeron robi różnicę w stosunku do 6 / 5, wykonując bardzo piękne strzały obronne, pozwalając im wygrać pierwszy set 7 / 5.

W drugim secie Toulouse zdołał szybko przełamać Lyon, a zwłaszcza utrzymać swój serwis. Wygrywa 6 gier do 4.

Potem gra niesamowicie szalony remis ... Alexis i Bastien kontynuują pęd, prowadząc punkty 4 do 2, a następnie rozpoczyna pojedynczego zawodnika pary Lyonu, który wyrównuje kolejne punkty 7, grając bardzo agresywnie.

Podczas gdy wynik wynosi 9 do 4 punktów na korzyść Lyonnais, Toulousans rozpoczynają mistrzowski powrót, wyrównując kolejno 7 punktów z rzędu, aby ostatecznie wygrać 11 punktów do 9. Szalony mecz! W tej chwili trudno być Lyonnais.

  • Finał na wysokim poziomie

Krajowe kajaki-Cup-menPo półfinale szaleństwa wygranym przez parę z Tuluzy, musiała zmierzyć się z drugą parą Lyon Authier / Lopes, która kilka tygodni temu również brała udział w Padel Mistrzostw Francji, a także miała niezbyt szczęśliwy w swojej karierze.

Mimo cv obu drużyn, nigdy się nie spotkali.

Początek meczu jest zrównoważony z drużynami 2 na miejscu. Bastien i Alexis potrafią przełamać gry 3 na całym świecie i skonkretyzować swoją dominację, wygrywając gry 6 na 4.

Od początku drugiego seta Toulouse wywiera jeszcze większą presję na swoich przeciwników i szybko prowadzi gry 4 1 i podwójną przerwę w kieszeni.

Mecz wydaje się być pewny dla Tuluzy, kiedy Alexis Salles, były kapitan drużyny Francji, całkowicie tęskni za swoim meczem serwisowym i pozwala 2 Lyonnais odzyskać nadzieję!

François Authier i Justin Lopez odnajdują nogi i serce i wszędzie powracają do gier 5 ...

Mówiono jednak, że puchar pozostanie w Tuluzie po wielkim zwycięstwie w zeszłym roku Bastiena Blanqué (już!) I Laurenta Imberta.

Alexis Salles i Bastien Blanqué w końcu zdołali wygrać 7 do 5 gier na koniec kolejnego „GO” od tego szalonego łamacza: Bastiena Blanqué.

Zemsta za tę parę, która została całkowicie pominięta przez ich regiony, uniemożliwiając im udział w finałach francuskich mistrzostw Padel 2016 w Lille.

Classico w finale: Clergue / Casanova Vs Sorel / Godard

Zostało napisane, kiedy te dwie pary są zarejestrowane w turnieju, istnieje szansa, że ​​znajdą się w finale ... W kwarcie, jak w połowie, dwie pierwsze Francuzi nie pozostawiły szans przeciwnikom na mieć nadzieję na wszystko. Różnice poziomów są zbyt ważne.

Krajowe kajaki filiżanek damy

Ale w ostatecznym rozrachunku potrzeba ostatnich mistrzów Francji, dobrej siły psychicznej, aby wydostać się z pułapki Godard / Sorel. Od początku meczu 3e Francuska para zmienia sposób gry. Gra wolniej i nagle. Stara się nadać możliwie najmniejszy rytm, który powoduje nietypowe błędy Audrey Casanova i Laury Clergue. W tym pierwszym secie Sorel / Godard naprawdę zdestabilizowała francuski numer 1 i wygrała 1er ustaw 6 / 3.

W drugim zestawie efekt Godarda / Sorela zajmuje mniej. Clergue / Casanova, stopniowo powraca w tym meczu z większą ilością pionu, a zwłaszcza większą regularnością. Powraca do 1 ustawionego wszędzie (6 / 3).

W super tie-breaku francuskie numery były niewątpliwie wyższe. Nie zdając sobie sprawy z prawie żadnej winy, podczas gdy Sorel / Godard wydawał się zmęczony strategią pierwszego seta, mistrzowie Francji wygrali super tie-break z wynikiem 10/4. To pierwsza edycja wygrana po przegranej w zeszłorocznym finale.

Mieszany „dotyk” Perpignana przeciwko parze Lille: Pellicier / Lembregt Vs Landshere / Kik

W trybie mieszanym peruwiańska para Pellicier / Lambregts była gorąca przeciwko parze nordyckiej. W pierwszym zestawie pary są równe. Nikt nie może podjąć decyzji. Zamknięcie pierwszego zestawu zajmie remis. W tej grze para Pellicier / Lambregts była silniejsza i bardziej stała.

W drugim secie, z dziobem w kieszeni, perpignana wygrywają ten ostatni zestaw 6 / 4, aby wygrać konkurencję wśród mieszanych.

Zespół Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.