Finały Krajowego Pucharu Padela zakończyły się apoteozą dzięki bardzo pięknym finałom 3 w mieszanych, panie i panach. Wracając do tego wydarzenia krajowego:

Przegląd tygodnia krajowego

Tydzień szaleństwa na początku faz kwalifikacyjnych Krajowego Pucharu Tenisowego w Międzynarodowym Centrum Tenisowym Cap Agde: para 90 u mężczyzn i para 30 u kobiet. Odbywały się one od niedzieli 23 do środy listopada 26. Najlepsi z nich zakwalifikowali się do finałów, które rozpoczęły się w czwartek 27, a zakończyły w sobotę połową i finałami różnych kategorii.

Wybuchowy finał u mężczyzn: Halls / Blanqué Vs Lopes / Authier

Przed atakiem na podsumowanie finału musimy wrócić do słynnego dużego półfinału, który z pewnością pozostanie w annałach zawodów: Morillon / Bergeron vs Salles / Blanqué.

Morillon / Bergeron, para z Lyonu, która wpadła w parę śmierci podczas mistrzostw Francji, musiała rozpocząć rywalizację z wielką parą Riviera: Vinciguerra / Ottomani. Niełatwo jest rozpocząć zawody zarówno dla jednego, jak i drugiego. W końcu przechodzą Lyonnais. Przegrani wygrają drugie losowanie.

Pary Lyonu występowały w półfinale, Lopes / Authier przeciwko skandynawskiej parze Landshere / Henry (Lille / Strasbourg) i wreszcie Morillon / Bergeron przeciwko parze Toulouse Salles / Blanqué.

Pierwsza połowa jest napięta, ale Lyon jest trochę bardziej regularny, co pozwoli im zweryfikować bilet w zestawach 2 na finał.

  • Delirująca połowa!

Druga połowa będzie po prostu szalona, ​​a szczególnie trudna do przełknięcia dla Lyonu, który spóźni się na finał po tym, jak piłki meczowe 5 w super tie-breaku ...

Para Lyon zaczyna się od stóp do podłogi, atakując Tuluzę pięknymi lotami i potężnymi uderzeniami. W tym pierwszym zestawie para z Tuluzy ma jednak kilka okazji, by na próżno rozbić Lyonnais.

Wreszcie Morillon / Bergeron robi różnicę w stosunku do 6 / 5, wykonując bardzo piękne strzały obronne, pozwalając im wygrać pierwszy set 7 / 5.

W drugim secie Tuluzie udało się szybko przełamać Lyon, a zwłaszcza utrzymać jego obsługę. Nakłada gry 6 na 4.

Potem gra niesamowicie szalony remis ... Alexis i Bastien kontynuują pęd, prowadząc punkty 4 do 2, a następnie rozpoczyna pojedynczego zawodnika pary Lyonu, który wyrównuje kolejne punkty 7, grając bardzo agresywnie.

Podczas gdy wynik wynosi 9 punktów do 4 na korzyść Lyonu, Toulouse rozpoczyna powrót, wyrównując kolejno punkty 7 z rzędu, aby ostatecznie zdobyć punkty 11 do 9. Szalony mecz! W tej chwili trudno być Lyonem.

  • Finał na wysokim poziomie

Krajowe kajaki-Cup-menPo półfinale szaleństwa wygranym przez parę z Tuluzy, musiała zmierzyć się z drugą parą Lyon Authier / Lopes, która kilka tygodni temu również brała udział w Padel Mistrzostw Francji, a także miała niezbyt szczęśliwy w swojej karierze.

Mimo cv obu drużyn, nigdy się nie spotkali.

Początek meczu jest zrównoważony z drużynami 2 na miejscu. Bastien i Alexis potrafią przełamać gry 3 na całym świecie i skonkretyzować swoją dominację, wygrywając gry 6 na 4.

Od początku drugiego seta Toulouse wywiera jeszcze większą presję na swoich przeciwników i szybko prowadzi gry 4 1 i podwójną przerwę w kieszeni.

Wygląda na to, że mecz wygrał w Tuluzie, kiedy Alexis Salles, były kapitan francuskiej drużyny, tęskni za grą w służbie i pozwala 2 Lyonowi odzyskać nadzieję!

François Authier i Justin Lopez odnajdują nogi i serce i wszędzie powracają do gier 5 ...

Mówiono jednak, że puchar pozostanie w Tuluzie po zwycięstwie w zeszłym roku Bastiena Blanqué (już!) I Laurenta Imberta.

Alexisowi Sallesowi i Bastienowi Blanqué na końcu udało się wygrać gry 7 na 5 pod koniec kolejnego „GO” tego szalonego zabójcy: Bastien Blanqué.

Zemsta za tę parę, która została całkowicie pominięta przez ich regiony, uniemożliwiając im udział w finałach francuskich mistrzostw Padel 2016 w Lille.

Klasyka w finale: Clergue / Casanova vs. Sorel / Godard

Zostało napisane, kiedy te dwie pary są zarejestrowane w turnieju, istnieje szansa, że ​​znajdą się w finale ... W kwarcie, jak w połowie, dwie pierwsze Francuzi nie pozostawiły szans przeciwnikom na mieć nadzieję na wszystko. Różnice poziomów są zbyt ważne.

Krajowe kajaki filiżanek damy

Ale w ostatecznym rozrachunku potrzeba ostatnich mistrzów Francji, dobrej siły psychicznej, aby wydostać się z pułapki Godard / Sorel. Od początku meczu 3e Francuska para zmienia sposób gry. Gra wolniej i nagle. Stara się nadać możliwie najmniejszy rytm, który powoduje nietypowe błędy Audrey Casanova i Laury Clergue. W tym pierwszym secie Sorel / Godard naprawdę zdestabilizowała francuski numer 1 i wygrała 1er ustaw 6 / 3.

W drugim zestawie efekt Godarda / Sorela zajmuje mniej. Clergue / Casanova, stopniowo powraca w tym meczu z większą ilością pionu, a zwłaszcza większą regularnością. Powraca do 1 ustawionego wszędzie (6 / 3).

W superwizji liczby francuskie były bez wątpienia wyższe. Nie osiągając prawie żadnego faulu, podczas gdy Sorel / Godard wydawał się zmęczony strategią pierwszego seta, mistrzowie Francji wygrali super remis w wyniku 10 / 4. To pierwsza edycja wygrana po przegranym finale ubiegłego roku.

„Touch” Perpignan w połączeniu z parą Lille: Pellicier / Lembregt vs. Landshere / Kik

W trybie mieszanym peruwiańska para Pellicier / Lambregts była gorąca przeciwko parze nordyckiej. W pierwszym zestawie pary są równe. Nikt nie może podjąć decyzji. Zamknięcie pierwszego zestawu zajmie remis. W tej grze para Pellicier / Lambregts była silniejsza i bardziej stała.

W drugim secie, z dziobem w kieszeni, perpignana wygrywają ten ostatni zestaw 6 / 4, aby wygrać konkurencję wśród mieszanych.

Zespół Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.