Dzięki poznawaniu ludzi z kraju poznajesz swój padel. Mieliśmy okazję spotkać się z niemieckim przedsiębiorcą padel, Franem Gonzálezem, twórcą Padel Analytics i trenerem narodowym.

Padel Magazine : Padel w Niemczech istniał od kiedy?

Fran González: Pierwszy tor został zbudowany w 2003 r. I pozostał jedynym do 2010 r., Kiedy to powstała Federacja Niemiec Padel. Było to wtedy wielkie odejście padla w moim kraju z około 3 utworami rocznie, a następnie w latach 2016-17, około 10 nowych klubów rocznie. Obecnie istnieje 39 klubów z ponad 60 utworami.

PM: Co z graczami?

FG: Nie ma jeszcze faktycznej licencji gracza. Mamy tylko listę graczy, którzy biorą udział w różnych turniejach. Od 2002 r. W turniejach wzięło udział około 1 graczy, a ogółem około 000 1 graczy.

Gracze biorący udział w turniejach mogą odłączyć „elitarnych” graczy wybranych do drużyny narodowej. Co ciekawe, mamy kilka opcji dla mężczyzn, kobiet, ale także seniorów. Seniorzy są obecni w tłumach w Niemczech, ponieważ w ostatnich konkursach drużynowych zarejestrowaliśmy 47 uczestników. Spośród 16 krajów, które wzięły udział, co stawia nas tuż za Hiszpanią pod względem liczby graczy, jest zachęcająca!

Nasze obecne obawy dotyczą młodych ludzi. Próbujemy uruchomić rzecz, mamy kilku graczy, ale trudno jest zjednoczyć ich w określonym miejscu, aby rozpocząć zawody. Pracujemy nad tym i mam nadzieję, że już wkrótce zobaczymy młode niemieckie drużyny na międzynarodowych wydarzeniach.

PM: W ostatnich miesiącach słyszeliśmy, że kilka krajów połączyło federację tenisową z federacją Padel. Czy tak jest również w Niemczech?

FG: Wcale nie W tej chwili mamy 2 federacje Padel. Stworzyliśmy DPV (Deutscher Padel Verband) w 2010 r., Który dołącza do FIP i EPA, a następnie istnieje inna organizacja, utworzona w 2011 r., Która uruchamia kilka obwodów. Osobiście nie sądzę, że dobrze jest rozdzielić siły, zwłaszcza w małym kraju, takim jak nasz. Niektórzy gracze dołączają do federacji, inni do innej, a gracze, którzy dołączają do obu, naprawdę są w mniejszości. Musimy iść do przodu w tym temacie, a kluby i zawodnicy nie muszą się martwić o te „problemy” federacji.

Chcielibyśmy wystartować jako „Bundesliga”, która doprowadziłaby do Ligi Mistrzów, ponieważ w piłce nożnej kluby i zawodnicy mogliby się poruszać, poznawać entuzjastów tego samego sportu, a tym samym poprawiać się.

PM: Jak idzie z krajowymi wyborami?

Po kobiecej stronie mamy graczy, którzy mają niewielkie doświadczenie na torze i odkrywają rywalizację. Jest to dla nich trudne, ale są pionierami padla w Niemczech i są pozytywne dla przyszłych pokoleń.

Jeśli chodzi o mężczyzn, mamy świetne zespoły, które potrafią powiesić zestawy z mocniejszych par. Musimy być świadomi, obecnie jesteśmy narodem B, który gra swoje miejsce w drugiej lidze, za drużynami A z Europy, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Francji i Wielkiej Brytanii.

PM: Jak rozprzestrzenia się padel w Niemczech?

FG: Wiem, że ludzie czytają Padel Magazine, Następnie wiele rzeczy odbywa się lokalnie, za pośrednictwem prasy lub mediów społecznościowych. Następnie jestem twórcą Padel Analytics, a niemieccy gracze są zainteresowani tą witryną, która zawiera wszystkie statystyki turniejów, wyniki i inne od 2012 roku, roku powstania. Każdego roku, każdego turnieju, każdego gracza, dzisiaj baza danych zaczyna się zapełniać. Powiedzmy, że Padel Analytics służy do promowania Padela, przy wsparciu Padel Magazine.

PM: Mówiąc o turniejach, czy w Niemczech odbywają się międzynarodowe turnieje?

FG: Tak, staramy się tworzyć międzynarodowe turnieje, w szczególności za pośrednictwem FIP. Obawa polega na tym, że organizowane turnieje są drogie w organizacji. Następnie musieliśmy anulować niektóre turnieje z powodu braku uczestników. Problemy, z którymi mamy obecnie do czynienia, to problemy finansowe, ponieważ gracze najwyraźniej nie mają środków na sfinansowanie podróży na różne turnieje, sponsorzy nie „jeszcze” pomagają temu młodemu sportowi w Niemczech. Innym problemem jest strach graczy przed rejestracją się na międzynarodowe turnieje. Ponieważ zagraniczni gracze przyjeżdżają i mają dobry poziom, Niemcy obawiają się, że zostaną zmieceni w pierwszej rundzie, więc nie rejestrują się.

Stopniowo się tam dostaniemy.

PM: Jak oceniasz przyszłość padla w Niemczech?

FG: Świat profesjonalnego padla jest bardzo mały. Wszyscy się znają. Przybywając na międzynarodowe wydarzenia, takie jak Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata, gracze są chętni i uczą się od wielkich, jednocześnie usuwając swoje obawy. Rozmawiają o tym ze swoimi przyjaciółmi, rodziną, partnerami klubowymi, a my widzimy więcej próśb od graczy o udział i udział w selekcji.

Jest to pozytywne i myślę, że wkrótce, z pomocą seniorów, a następnie dorosłych graczy, otrzymamy młodą selekcję i stamtąd powstanie boom w Niemczech.

PM: Dziękuję Fran

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.