Przed zakupem rakiety wiosłowej bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę pewne cechy, takie jak kształt, waga, równowaga, materiały produkcyjne i rdzeń. Tak więc, w zależności od twojego doświadczenia, wybierz rakietę, która pasuje do Twojego stylu gry.

Ze względu na inwestycję w zakup rakiety lepiej wiedzieć, co kupujesz. Postaramy się doradzić, zanim ustawisz cel na rakietce łopatkowej.

Różne formy rakiet

Istnieją trzy różne formy rakiet śnieżnych.

Okrągły kształt jest zalecaną formą dla wszystkich poziomów gry, przede wszystkim ze względu na kontrolę nad piłką, dzięki czemu początkujący gracze czują się bardzo dobrze ze swoją rakietą, ale także dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy są wygodne w dotyku.

Kształt kropli wody jest najlepszym stosunkiem kontroli i mocy, jest również zalecany na wszystkich poziomach gry dzięki doskonałej kontroli i dobremu poziomowi mocy. Jest to obecnie najczęściej sprzedawana forma.

Wreszcie, kształt rombu jest dla zaawansowanych graczy, ponieważ zwiększa siłę strzału. Są to głównie rakiety techniczne z dość niskim sweetspotem (strefa pisania na maszynie).

Paddle paddle mpact paddle form padel

Większość producentów sprzedaje modele 3. Chociaż niektóre marki wybierają obstawianie tylko jednej lub dwóch form. Na przykład Adidas Padel ma tę specyfikę, że oferuje tylko diamentowe i okrągłe rakiety,

Aby wybrać rakietę, zalecamy, aby nie ograniczać się do marki i wybrać rakietę dostosowaną do rodzaju gry.

Waga wpływa na rodzaj gry

Co wziąć? Rakieta mniejsza niż 350 gr? większy niż 380 gr? Z czasem nauczysz się ogólnie potrzebnej wagi. Im więcej masz doświadczenia, tym więcej wiesz, jaką wagę lubisz.

Jednak waga musi być powiązana z rodzajem gry. Większa waga daje większą moc, mniejsza waga pomaga być szybka i dokładna, ale lżejsza rakieta wymaga więcej pracy, ponieważ generalnie moc rakiety maleje.

Bilans rakiety

Z reguły równowaga jest bezpośrednio związana z kształtem rakiety. jeśli weźmiemy rakietę w jej środek i ustawimy na wadze, będziesz wiedzieć, czy rakieta pochyli się bardziej w kierunku rączki, czy w kierunku przeciwnej części, to znaczy w kierunku główki rakiety.

Ogólnie rzecz biorąc, w rakietach diamentowych znajduje się równowaga, która pochyla się w kierunku głowy i daje siłę rakiecie, podczas gdy równowaga raczej do rączki daje większą kontrolę nad rakietą.

równowaga i kształt rakiety łopatkowej

Materiały do ​​produkcji

Niezależnie od tego, czy jest to twardy, czy miękki, rodzaj zastosowanego materiału będzie miał ogromny wpływ na odczucia. Miękki materiał da więcej mocy, ale mniej kontroli, a twardy materiał zapewni większą kontrolę nad uderzeniami. mniej mocy.

Materiały, z których składa się rakieta łopatkowa to: włókno węglowe (lub szkło), goma EVA, pianka, tytan, grafit itp. Niektórzy gracze wiosłowi mają rakiety prawie na miarę, ze specjalną równowagą między tymi różnymi materiałami. ,

Rodzaje zastosowanych rdzeni

Rdzeń stanowi guma rakiety. dwa najczęściej używane materiały na rdzeń rakiety to guma EVA i PIANKA.

Guma EVA jest twarda, mniej elastyczna, ale ważna jest jej trwałość. Ta gumka pozwala rakietom być potężnym i mieć kontrolę. Ten materiał jest używany przez większość producentów.

PIANKA ma właściwości całkowicie przeciwne do gumy EVA, ponieważ jest miękka, ze średnią kontrolą, średnią mocą, ale spektakularną mocą pocisku. Rakiety śnieżne korzystające z PIANKI również nie trwają długo.

Istnieje również trzeci rodzaj jądra łączącego oba: hybryda. Jest to miękka, ale mocna guma, składająca się z piankowego rdzenia z gumą eva na rogach / na zewnątrz. Nox jest również przyzwyczajony do tej technologii.

Podsumowując, przetestowanie rakiety przed dokonaniem wyboru jest najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniej rakiety dla Twojego stylu gry.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.