Przed zakupem rakiety padel bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę niektóre cechy, takie jak kształt, waga, wyważenie, materiały konstrukcyjne i rdzeń. Dlatego w zależności od Twojego doświadczenia wybierz rakietę, która będzie pasować do Twojego stylu gry.

Dzięki inwestycji w zakup rakiety lepiej wiesz, co kupujesz. Dlatego postaramy się doradzić przed skierowaniem celownika na rakietę padel.

Różne formy rakiet

Istnieją trzy różne formy rakiet śnieżnych.

Okrągły kształt jest zalecanym kształtem na wszystkich poziomach gry, przede wszystkim ze względu na kontrolę nad piłką, tak aby początkujący gracze czuli się bardzo dobrze z rakietą, ale także dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy są wygodne w dotyku.

Kształt kropli wody jest najlepszym stosunkiem kontroli i mocy, jest również zalecany na wszystkich poziomach gry dzięki doskonałej kontroli i dobremu poziomowi mocy. Jest to obecnie najczęściej sprzedawana forma.

Wreszcie, kształt rombu jest dla zaawansowanych graczy, ponieważ zwiększa siłę strzału. Są to głównie rakiety techniczne z dość niskim sweetspotem (strefa pisania na maszynie).

Większość producentów sprzedaje wszystkie 3 modele. Chociaż niektóre marki wybierają tylko jedną lub dwie formy. Adidas Padel na przykład mają specyfikę oferowania tylko rakiet diamentowych i okrągłych,

Przy wyborze rakiety radzimy nie ograniczać się do jednej marki i wybrać rakietę odpowiednią do typu gry.

Waga wpływa na rodzaj gry

Co zabrać Rakieta poniżej 350 gr? więcej niż 380 gr? Z biegiem czasu dowiesz się, jakiej wagi potrzebujesz w ogóle. Im większe masz doświadczenie, tym lepiej wiesz, jaką wagę lubisz.

Jednak waga musi być powiązana z rodzajem gry. Większa waga daje większą moc, mniejsza waga pomaga być szybka i dokładna, ale lżejsza rakieta wymaga więcej pracy, ponieważ generalnie moc rakiety maleje.

Bilans rakiety

Z reguły równowaga jest bezpośrednio związana z kształtem rakiety. jeśli weźmiemy rakietę za środek i położymy ją na wadze, będziecie wiedzieć, czy rakieta pochyla się bardziej w kierunku rączki, czy też w stronę przeciwnej strony, to znaczy w stronę główki rakiety.

Ogólnie rzecz biorąc, w rakietach diamentowych znajduje się równowaga, która pochyla się w kierunku głowy i daje siłę rakiecie, podczas gdy równowaga raczej do rączki daje większą kontrolę nad rakietą.

Materiały do ​​produkcji

Niezależnie od tego, czy jest to twardy, czy miękki, rodzaj zastosowanego materiału będzie miał ogromny wpływ na odczucia. Miękki materiał da więcej mocy, ale mniej kontroli, a twardy materiał zapewni większą kontrolę nad uderzeniami. mniej mocy.

Materiały, z których składa się rakieta padel to: włókno węglowe (lub szkło), goma EVA, pianka, tytan, grafit itp. Niektórzy gracze z padel mają rakiety prawie szyte na miarę, ze szczególną równowagą między różnymi materiałami. .

Rodzaje zastosowanych rdzeni

Rdzeń stanowi guma rakiety. dwa najczęściej używane materiały na rdzeń rakiety to guma EVA i PIANKA.

Guma EVA jest twarda, mniej elastyczna, ale ważna jest jej trwałość. Ta guma pozwala rakietom być mocnym, jednocześnie zachowując kontrolę. Ten materiał jest używany przez większość producentów.

PIANKA ma właściwości całkowicie przeciwne do gumy EVA, ponieważ jest miękka, ze średnią kontrolą, średnią mocą, ale spektakularną mocą pocisku. Rakiety śnieżne korzystające z PIANKI również nie trwają długo.

Istnieje również trzeci typ jądra, który łączy te dwa rodzaje: hybryda. Jest to miękka, ale mocna gumka, zbudowana z piankowego rdzenia z gumą eva w rogach / na zewnątrz. Nox jest również używany do tej technologii.

Podsumowując, przetestowanie rakiety przed dokonaniem wyboru jest najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniej rakiety dla Twojego stylu gry.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.