Wspaniały wyczyn atak od dnia obronaThe vibora jest zarówno obraźliwa, jak i trująca, a nawet śmiertelna. Wiedza o tym, jak ją opanować i kontrolować, sprawi, że twój mistrz stanie się artystą na torze.

La vibora (żmija) to uderzenie z powietrza, które nie jest dane wszystkim, ale gdy jest przeładowane, może wyrządzić duże obrażenia w obozie przeciwnika. Spróbujmy dać Ci klucze do tego niesamowitego zamachu stanu.

Dlaczego ta nazwa vibora ?

La vibora jest wariantem bandeja, ten defensywny strzał trafił wysoko, powyżej ramienia, co pozwala napastnikom nie stracić swojej ofensywnej pozycji przy siatce. Nazwa węża, którą mu przypisano, dotyczy podobieństwa ciała zwierzęcia do trajektorii pocisku, która absolutnie nie jest prosta, a przede wszystkim nieprzewidywalna. Wreszcie żmija jest raczej spokojnym wężem, dyskretnym, ale może stać się agresywnym, a nawet śmiertelnym. Więc uważaj na nią.

Kto może to kontrolować?

Pierwszą radą, jaką można dać, byłoby nie próbować osiągnąć a vibora czysty i twardy, gdy jesteśmy początkujący. Jest to dość techniczny ruch i dlatego trudny do osiągnięcia. Spróbuj więc najpierw poprawnie uderzyć wysoką piłkę defensywną, aby nie stracić siatki, a z czasem i praktyką przekonasz się, czy jesteś bardziej bandeja a raczej vibora. Nic nie wymaga opanowania 2 ujęć, więc skup się na jednym skutecznym ujęciu, a nie na dwóch średnich.

W „ogólnie” tenisistom łatwiej jest wykonywać a vibora ponieważ technicznie mogłoby to polegać na uderzeniu podnoszonego serwisu na niższą wysokość, w bok.

Pablo Lijo vibora

Wreszcie, vibora jest często używany przez praworęcznych graczy po lewej stronie toru lub przez leworęcznych graczy umieszczonych po prawej stronie. Czemu ? Za efekt nadany piłce, która po odbiciu się od dolnego okna zawsze zbliża się do bocznego okna. Więc nawet przy małej prędkości, vibora wyprowadzi przeciwników z ich strefy komfortu (domu).

technicznie

Jako bandejaThe vibora rozpocznie od siatki techniką 3 w 1. Pozycja profilowa, ramię dominujące umieszczone i ręka niedominująca skierowana w stronę siatki bocznej. Kiedy wyszczególniliśmy bandeja, powiedzieliśmy, że palacz został umieszczony na płaskowyżu, że musimy unieść piłkę wysoko i że mięśnie brzucha i wszystkie mięśnie obręczy miednicy pozwalają na ich skurcz, aby osiągnąć rotację ciała przed uderzeniem.

W przypadku vibora to jest inne.

Przede wszystkim palacz zostanie umieszczony za naszą głową, tak aby jego wierzchołek, jeśli to możliwe, dotykał tyłu naszej czaszki. Wtedy nie będziemy próbować wbijać piłki jak najwyżej, ale będziemy czekać na nią na najlepszej wysokości uderzenia. I wreszcie, to ramię i rozluźnienie nadgarstka wykonają uderzenie.

Paquito Navarro vibora

Mamy więc podstawę: pozycję profilu z niedominującą ręką skierowaną na boczną siatkę i palacz umieszczony za naszą głową. Celem będzie uderzenie piłki w szczotkowany sposób na wysokości oczu. Na tym polega trudność. Jeśli uda nam się znaleźć ten punkt uderzenia nieco przed nami, na wysokości oczu i zrelaksowany, vibora będzie bardziej trujący niż kiedykolwiek.

Mała rada: aby znaleźć ten punkt uderzenia, który jest inny dla każdego gracza, możesz wyobrazić sobie, jak rzucasz kamieniem do zbiornika wodnego, aby wywołać tam rykoszety. Skoncentruj się na tym, kiedy zamierzasz upuścić ten kamyk: będzie to twoje miejsce uderzenia piłki, ponieważ twoja ręka będzie prosta i wyciągnięta, działając jak bicz.

Koniec gestu powinien podążać za ruchem, kończąc na ramieniu owiniętym w temblaku wokół szyi. W przypadku wolniejszych pociągnięć gest będzie krótszy.

Czy rozumiesz dlaczego, dzisiaj vibora schodzi z bandeja stworzyć własną tożsamość? Cios w bazę obrony, który można zamienić w cios ataku, niszczycielski, naładowany jadem, który oczaruje przeciwników swoimi trajektoriami! To ujęcie jest wyjątkowe i należy go używać bez umiaru.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.