Gdybyśmy mieli opisać jednym słowem siatkówka bekhendowa au padel, moglibyśmy użyć "elegancja" lub "przysmak". Ten cios agresywny jest równie piękna, co niszczycielska, i zamierzamy ją razem rozebrać na części.

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że latają w padel nie zawsze jest ostry i zdecydowany. To przede wszystkim cios, który pozwala zbudować punkt, utrudnić adwersarzom i nie przegrać ofensywy blisko siatki.

Wolej bekhendowy to strzał, który musi być elegancki, ponieważ trudno będzie nam nadać piłce dużą prędkość otwierającym gestem ramion. Jeśli to zrozumiesz, twoja nauka będzie tylko szybsza, a twoje woleje będą znacznie wydajniejsze.

duch

To pierwszy krok. Dowiedz się, co możesz zrobić z wolejem bekhendowym, a zwłaszcza z „swoim” wolejem bekhendowym. Jest wiele odpowiedzi. Możemy najpierw umieścić piłkę w siatce lub poza torem, ale czy jesteśmy zainteresowani?

Wolej bekhendowy służy do nadrukowania efektu cięcia na piłce, znalezienia głębokości, otwarcia kąta krzyża lub zastosowania poduszki. Tym, co będzie promować dobry atak, będzie zatem efekt cięcia, który zapobiegnie zbytniemu odbijaniu się piłki.

Martina Di nenno bekhendowa siatkówka WPT Vigo Open 2021

Zapomnij o wolejach bekhendowych, które uderzają mocno płasko lub z rotacją górną.

Przygotowanie

Bardzo ważny krok w siatkówce bekhendowej. Musi być krótka, najdalej od ciała, wysoka pozycja (powyżej pasa i głowa palucha powyżej poziomu nadgarstka), która pozwoli wykorzystać ciężar ciała, a nie ramion do wykonania zamachu stanu.

Najczęstsze błędy

Najpierw niski pal. Po dotarciu do siatki palacz powinien być umieszczony powyżej pasa (pozycja ataku), a głowa palucha powyżej poziomu nadgarstka dominującej ręki. W przypadku, gdy pala jest zbyt nisko, możesz najpierw zranić się, a następnie przygotować się tak, jakbyś był w obronie, z tyłu toru i wykonać uderzenie płaskie lub z rotacją górną, które nie przyniosłoby żadnego efektu. przeciwnicy.

Inny błąd, który możemy wykryć, to czekanie. Jeśli czekasz na piłkę, zamiast iść w jej kierunku, twój strzał będzie deptać ci po piętach, więc „złapiesz” piłkę zamiast ją obezwładnić. Więc nie wahaj się zdobyć tej piłki!

Fernando Belasteguin z siatkówki bekhendowej Wilson Bela X Cupra

Wreszcie fakt nie zginania nóg. Wielu graczy pochyla się do przodu, aby zagrać w siatkówkę, zamiast zginać nogi. Wynik jest jasny: piłka ataku dla przeciwników ...

technicznie

Jak pokazaliśmy w siatkówce forhendowej, pozycja oczekiwania przy siatce będzie ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, nogami lekko ugiętymi, palem trzymanym 2 rękami przed nami na wysokości klatki piersiowej.

Jak tylko otrzymamy informację, że będziemy musieli zagrać wolejem bekhendowym, pokażemy palacz po stronie bekhendowej, twarzą palaczową skierowaną w stronę piłki. To przygotowanie zostanie wykonane na dwie ręce, z ciałem z profilu, pala już nie przed nami, ale na wysokości naszego ciała, nie za daleko z tyłu, aby nie nadać piłce zbyt dużej prędkości. Ręka niedominująca będzie pełniła rolę prowadnicy i napinacza.

 

Javi Garrido siatkówka bekhendowa WPT Malaga Open 2021

Potem przychodzi praca nóg. Dla osoby praworęcznej postaramy się wziąć podparcie na lewej nodze, aby prawą stopę utrzymać w powietrzu. Ta technika pozwoli nam kontrolować piłkę i prędkość, ponieważ jeśli postawimy prawą stopę przed uderzeniem piłki, będziemy mieli większą kontrolę, ale mniejszą siłę. Technika prawej stopy, która dotyka podłoża po uderzeniu, zapewni nam dobrą równowagę między kontrolą a szybkością.

Po uderzeniu musisz dokończyć gest, robiąc salwę bekhendową tak piękną, jak to tylko możliwe. Jak? „Albo” Co? Kończąc gest w pożądanym kierunku, twarz pałacu zwrócona ku niebu, a wszystko to podczas „przeciągania” lewej stopy (jeśli jesteś praworęczny).

Elegancka, wydajna, w ten sposób „prosty” woleja bekhendowy jest grany w kierunku środka toru lub w poprzek, uderzany przed nami.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.