Le odwracać au padel to wspaniały strzał. Bardzo szykowny, to jeden z najczęściej fotografowanych gestów. Dla joueurs, może być bardzo skuteczny, ale także przyprawiać o ból głowy podczas nauki. Poświęćmy dwie minuty na uporządkowanie tego ujęcia.

Jednoręczne, dwuręczne, cięte, topspinowe lub płaskie, opcje są świetne do wykonania bekhendu. Nie wiesz jak zrobić to zdjęcie? Postaramy się Ci pomóc.

Pierwszym problemem podczas wykonywania bekhendu jest przygotowanie. Czemu ? Ponieważ naturalnie mamy mniej siły w ramieniu i nadgarstku, gdy otwieramy ramiona niż gdy je zamykamy (gest forhendowy). Tak więc trudno jest nam „ustawić” pala zawsze w tym samym miejscu, przygotowując jedną ręką.

Rola „szefa” lub ręki niedominującej

Ręka niedominująca odgrywa główną rolę w przygotowaniu, a zwłaszcza w wykonaniu bekhendu. To ona zawsze będzie ustawiać palucha w tej samej pozycji, co pozwoli ci dostosować i dostosować wysokość twojej dominującej ręki, aby ostatecznie zadziałać jak gumka, która pęknie, gdy zdecydujemy się uderzyć w piłkę.

Jedna ręka czy dwie ręce?

Sami gracze wykazali, że bekhend padel nie trzeba robić jedną ręką. Prawdą jest, że rączka palucha jest krótsza niż rączka rakiety tenisowej, ale nie wpływa to na skuteczność uderzenia.

 

Nasza rada byłaby dwojaka. U osób, które mają mało siły w nadgarstkach, mówimy o dzieciach, niektórych paniach, a nawet niektórych mężczyznach, lepiej używać obu rąk, aby mieć większą kontrolę podczas uderzenia (palacz nie wibruje. nie) i unikać obrażenia. Drugą wskazówką jest użycie uczucia. Czy twoja jednoręczna bekhend nie działa? Czy czujesz się niekomfortowo? Jednym z rozwiązań może być próba uderzenia dwoma rękami. I słuchaj siebie, bo to ty łapiesz palacza, a nie instruktora czy nawet przyjaciela. Nikt nie powinien cię osądzać, jeśli trafisz oburęcznym bekhendem. Ważną rzeczą jest to, że czujesz się komfortowo z tym podstawowym ruchem.

Jak osiągnąć odwrotność?

Na dole toru, umieszczonego w „domku” za linią końcową, w pozycji oczekiwania, palacz trzymany obiema rękami przed nami na wysokości pępka, odłożymy palucha do tyłu obiema rękami tak szybko, jak to możliwe , wewnątrz nadgarstka dominującej dłoni spoczywającej na pasie. Przyjmując tę ​​pozycję, nasze ciało przechyli się w bok, co pozwoli nam albo zrobić krok do tyłu, albo krok do przodu, wszystko będzie zależało od kierunku piłki, którą będziemy grać.

Fernando Belasteguin reverse wpt vigo open

Z tej pozycji profilu chodzi o przechylenie ciężaru naszego ciała do przodu, aby uzyskać przewagę nad piłką, nadać kierunek, prędkość, a nawet precyzję.

Jaki efekt dać?

Gdy już znajdziesz najlepszą pozycję do uderzenia, nadejdzie czas na uderzenie piłki. Dzięki przyklejeniu nadgarstka dominującej ręki do paska, możemy uzyskać dostęp do mankietu wbijanego, płaskiego lub uniesionego, czyli z efektem szczotkowania od dołu do góry.

W przypadku mankietów z efektem cięcia konieczne będzie dostosowanie preparatu. Zamiast pozostawiać nadgarstek przyklejony do pasa, ręka niedominująca (szef) pociągnie pala w górę, aby osiągnąć wysokość klatki piersiowej. Ponieważ ta nowa wysokość przygotowania, łatwiej będzie nam wykonać cięcie (plaster).

Koniec gestu

Po uderzeniu piłki pamiętaj, że musisz towarzyszyć piłce do miejsca, w którym chcesz zagrać. Dzięki temu będziesz mieć większą precyzję, wywrzeć presję na przeciwnikach, a przede wszystkim łatwiej się do ciebie wrócić.

Agustin Tapia Padel Obrona lobem bekhendowym padel Finał otwarcia w Maladze

 

Najczęstszym błędem jest zbyt szybkie wstawanie, robiąc krok z przednią nogą do tyłu. Natychmiast tracimy kontrolę nad piłką, która często będzie miała tor w górę, tak łatwą do rozegrania dla naszych przeciwników lub co gorsza, która zakończy swój kurs w szklance przeciwnika.

Wskazówka: po uderzeniu przeciągnij tylną stopę przed przesunięciem do przodu. Wróć do swojej pozycji, opierając się na niej.

Backhand jest więc eleganckim, spektakularnym uderzeniem, ale zasługującym na godziny ćwiczeń, aby był jak najbardziej płynny. Wydajność będzie pochodzić z tej płynności. Więc naucz się patrzeć na siebie, rozumieć swoje ruchy, pozycje, podpory, pozycje palaczy, aby pokochać ten bekhend. A w dniu, w którym staniesz się przystojny podczas wykonywania jedno- lub dwuręcznych bekhendów, zrobisz ogromny skok w nauce padel.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.