Od 2 do 6 w grudniu Francja weźmie udział w Mistrzostwach Europy Padel, które odbędą się w klubie La Playa obok Rotterdamu w Holandii.

Jeśli ekwiwalentMistrzostwa Europy 2015 PadelNa razie drużyny hiszpańskie jeszcze nie potwierdziły swojego przybycia, wszystkie duże europejskie drużyny będą obecne.

Kilka krajów będzie mogło ubiegać się o tytuł mistrza Europy, jeśli Hiszpania nie przyjedzie.

Portugalia już kilkakrotnie pokazywała, że ​​należy na nich liczyć. Tiago Santos, jeden z najlepszych portugalskich graczy, wyjaśnia nam, że „uczestniczy w międzynarodowe turnieje, w tym kwalifikacje World Padel Tour".

Belgia udowodniła, że ​​może być również bardzo niebezpieczna, w szczególności w przypadku zmiany drużyny tenisowej padel : Laurent Montoisi i Olivier Rochus.

Ale wreszcie jednym z krajów, które mogą podnieść puchar, jest po prostu Francja: Z Robinem Hazizą / Jérémy Scatena w numerze 1, Laurentem Boulade / Jérôme Ferrandez w 2 i Cédric Carité / Alexis Salles w 3 dla mężczyzn, ambicje Francja może być bardzo wysoka (pod warunkiem, że hiszpański strach na wróble bojkotuje mistrzostwa Europy).

W kategorii kobiet, The Magic Trio (Laura Clergue / Audrey Casanova, Sandrine Sorel / Sandy Godard, Line Meites / Emmeline Lambregt) ma również potencjał, aby w tym konkursie posunąć się jak najdalej. Jeśli pary hiszpańskie nie przyjdą, mogą być nawet faworytami turnieju.

Do zobaczenia za miesiąc na pięknym przyjęciu w Padel.

Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.