Oczekuje się, że wkrótce rozpoczną się Mistrzostwa Świata Drużyn Padel 13e. Międzynarodowa Federacja Padeli (FIP) obecnie sprawdza daty i miejsce kwalifikacji kobiet i dżentelmenów.

Ostatnie etapy w Lizbonie

Co zostało ostatecznie potwierdzone: ostatnie etapy odbędą się w Lizbonie od 14 do listopada 20. Jeśli nie wiemy jeszcze, w którym klubie, FIP wyjaśnia nam, że należy wkrótce zdekantować portugalską federację Padel.

Pamiętaj, że Meksyk był jednym z miejsc docelowych, na które można było poprowadzić ostatnie fazy. Inne kraje były w szeregach takich jak USA, Paragwaj, Szwecja czy Belgia.

Fazy ​​kwalifikacyjne, które stają się wyraźniejsze

Pierwsza informacja: etapy kwalifikacyjne, panie i panowie, nie odbędą się w tym samym miejscu i jednocześnie. Może trochę rozczarowanie dla niektórych zespołów, które wolałyby, aby zespoły pozostały razem i miały miejsce w tym samym czasie.

Dla pań będzie wybór między datami 2 a miastami 2:

  • 10 na 12 June, Rijswijk-La Hague, Holandia.

  • 26 na 28 August, Gent, Belgia.

W dżentelmenach:

  • Od 1 do 3 Lipiec, w Wilnie na Litwie.

  • Od 7 do 9 lipiec, Bazylea, Szwajcaria.

trzeba będzie poczekać, aż 9 może ostatecznie wiedzieć, gdzie będą się odbywały fazy kwalifikacyjne.

Sposoby przygotowania do mistrzostw świata w Padel

7 i 8 mogą, Francuska Federacja Tenisowa (FFT), która reprezentuje wiosło francuskie, będzie musiała dostarczyć listę zawodników uczestniczących w kwalifikacjach. FFT wyjaśniło, że będzie to wersja francuskiego zespołu 2015 do kwalifikacji od „Międzynarodowy kalendarz nie pozwala nam zaproponować zespołu France 2016 przed tymi kwalifikacjami.".

Z drugiej strony, w końcowych etapach, które odbędą się w Lizbonie oraz w przypadku kwalifikacji zespołu Francji, „to zespół France 2016 pojedzie do Lizbony".

Wreszcie w finałach FIP może zezwolić nawet 8 graczom, w tym substytutom 2 dla każdego kraju.

Spotkanie 9 Może wiedzieć ostatecznie umieści kwalifikatory.
Franck Binisti - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.