La Francuska Federacja Tenisowa oferuje nam najnowsze dane padel we Francji. Trwa wzrost liczby klubów, zawodników i turniejów.

Coraz więcej miejsc do zabawy

Od 1 września 2021 r. 38 nowych klubów wymienione przez FFT otworzyły swoje drzwi, podnosząc w sumie do 449.

Ten rozwój liczby klubów ma pozytywny wpływ na liczbę boisk piłkarskich. padel we Francji. Więc to są 128 nowe tory de padel na terytorium od września ubiegłego roku, które pozwalają przekroczyć poprzeczkę 1 (000).

FFT niedawno podpisała umowę ramową z Narodową Agencją Sportu, w ramach której zobowiązuje się do wspierania tworzenia 500 boisk we Francji, co stanowi dodatek do 500 torów, w które FFT będzie inwestować. Celem 2 leadów do 000 powinno być zatem osiągalne.

Vo Feaugas P2000 Piramidy FFT 2021

Konkurencja się nasila

Zawody są coraz liczniejsze, a zawodnicy też są na rendez-vous!

2 turniejów padel zostały zatwierdzone od 1 września, pokazując, że Francuzi chcą grać coraz bardziej wyczynowo.

To są teraz 19 689 graczy które są sklasyfikowane, stanowiące wzrost o 43,4% od września ubiegłego roku.

Bardzo dobry znak na nadchodzące miesiące padel francuski, który będzie miał prawo do zwiększenia widoczności dzięki takim wydarzeniom jak Człowiek Padel Otwórz w TuluzieThe Roland Garros Major z Premier Padel, lub Złoto FIP z Perpignan !

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !