Padel Wywiad dokonał przeglądu rozpoczęcia sezonu obwodowego Premier Padel przeprowadzić analizę statystyczną pierwszych pięciu turniejów. Nasz partner zbadał w szczególności dwa kryteria: liczbę oddanych strzałów na punkt i liczbę punktów zdobytych na mecz.

Jednostronne mecze w Acapulco

Wśród Panów tylko jeden turniej wyróżnia się, jeśli spojrzymy na liczbę punktów zdobytych w meczu: Acapulco P1. Podczas gdy pozostałe cztery wydarzenia miały podobną liczbę meczów, turniej meksykański miał znacznie niższą średnią, co oznacza, że ​​w Ameryce Środkowej zaplanowano mniej meczów.

Średnia punktów na mecz mężczyzn Padel Inteligencja

Po drugie, P1 drużyny Acapulco plasuje się w medianie pod względem liczby oddanych strzałów na punkt. Tutaj przeciwstawiają się sobie dwie skrajności: Major Kataru z najwyższą sumą i P2 Puerto Cabello z najniższą. Możemy wywnioskować, że gra była najwolniejsza w Doha i że wręcz przeciwnie, gracze mogli łatwiej zrobić różnicę na szybkich torach Wenezueli.

Średnia strzałów na punkt dla mężczyzn Padel Inteligencja

Mecze rozgrywane w Brukseli

Jeśli chodzi o panie, zauważamy, że zeszłotygodniowy P2 w Brukseli był najbardziej zaciętym turniejem na początku sezonu. Na stokach Gare Maritime w meczach notowano średnio 139 punktów rozegranych na mecz, czyli znacznie więcej niż w poprzednich czterech imprezach.

Średnia punktów na mecz, panie Padel Inteligencja

Podobnie jak w przypadku mężczyzn, zawodniczki miały większe trudności z ukończeniem punktów w Katarze Major, który ma najwyższą średnią liczby uderzeń wykonywanych na punkt. Kolejny element, który możemy wyciągnąć z tych tabel: najwyższa średnia wśród Panów (8,8 w Doha) jest niewiele wyższa od najniższej średniej wśród Pań (8,7 w Riyadzie i Puerto Cabello), co podkreśla różnicę w prędkości pomiędzy obiema kategoriami w rankingu gra, która u Pań jest znacznie spokojniejsza.

Średnia liczba uderzeń na punkt, panie Padel Inteligencja

Wreszcie ostatni wykres Padel Dane wywiadowcze, które uwzględniły średnią liczbę oddanych strzałów na mecz w obu tabelach (męskich i kobiecych), rzeczywiście potwierdzają, że najwolniej grało się w Katarze, a najszybciej w Puerto Cabello.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!