Premiera FIP RISE Canet-en-Roussillon 2022 z głównym losowaniem rozpoczynającym się jutro rano! Elita padel Spotkali się tam Francuzi.

Na marginesie wydarzenia Alain Henry i David Matéo dokonali przeglądu dwóch przeprowadzonych wydarzeń międzynarodowych, celów, rozczarowań i możliwych wydarzeń na przyszłe lata.

Referencje.

Podwyżka FIP oczekiwana przez graczy i miasto

Alain Henry (AH): „Druga edycja FIP RISE Canet-en-Roussillon czego oczekiwali gracze, ale także miasto i organizatorzy, którymi jesteśmy. W ubiegłym roku w Canet-en-Roussillon odbył się pierwszy turniej FIP Tour na placu publicznym we Francji. Zawsze pamiętamy nasze pierwsze.

David Mateo (DM) "Jesteśmy kwartetem. Christelle, Franck, Alain i ja oczywiście bardzo dobrze się znamy. I jesteśmy przyzwyczajeni do ewolucji w tym sektorze. Więc podstawy są solidne, ale oczywiste jest, że nie moglibyśmy wiele zrobić bez otaczającego nas zespołu szokowego. Zespół wolontariuszy, bez których nic nie dałoby się zrobić. Nigdy nie wolno nam o tym zapomnieć, jeszcze raz im dzięki. “

„W zeszłym roku postawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Jednocześnie w zeszłym roku była z pewnością większa presja, ponieważ byliśmy trochę w nieznanym, a jednocześnie w tym roku oczywiście chcemy robić lepiej, więc staramy się uczyć i oferować więcej i lepiej ”.

christelle matéo fanfan pocałunki

Kamień milowy został przekroczony

AH: "W tym roku robimy kolejny krok, to niezaprzeczalne".

DM: "W Perpignan rozpoczęliśmy pracę w grudniu ubiegłego roku. Jest to o wiele trudniejsze, bo poziom jest wyższy. Są wymagania np. w stosunku do hotelu… W przypadku Canet jest inaczej, dobrze znamy to miejsce, pracujemy poufnie, partnerzy są lojalni.”

AH: „W przyszłym roku wszystko może się zmienić. Będziemy musieli przeanalizować dwa wydarzenia, które odbyły się w tym roku (FIP GOLD PERPIGNAN / FIP RISE CANET-EN-ROUSSILLON). Nie zamykamy żadnych drzwi. Moglibyśmy pracować inaczej”.

Konflikty rozczarowują i męczą graczy i organizatorów

DM: „Dzisiaj istnieje kilka profesjonalnych obwodów. Jesteśmy niejako zakładnikami różnych konfliktów, które mogą powstać w tym sporcie, co stawia organizatorów i graczy w sytuacjach, które nie zawsze są oczywiste. I tak jest teraz. Zastanawiamy się więc nad innym sposobem postępowania w przyszłym roku”.

AH: „To, co nas rozczarowuje, to ta rzeczywistość i napięcia za kulisami… Mnogość wydarzeń też. Mamy nadzieję, że środowisko międzynarodowe wkrótce się unormuje”.

"W tym roku miało odbyć się we Francji 8 turniejów FIP, jeśli się nie mylę, i ostatecznie mamy 2 turnieje FIP (RISE Canet i GOLD Perpignan). Myślę, że to mówi wszystko".

zwycięstwo fip wzrost canet

8-latek…

AH: „Jesteśmy w wyjątkowych miejscach, place publiczne przyciągają wielu ludzi. Nie ma sensu robić tego w klubie.

„Pamiętam 8-letnie dziecko, które odkrywało padel po raz pierwszy w zeszłym roku. Nieco później ponownie wpadliśmy na niego w klubie w regionie. I wyjaśnił nam, że chce się bawić padel wkrótce po wydarzeniu. To małe zwycięstwo, to przede wszystkim motywuje nas do promowania tego sportu poprzez wielkie zawody, ale też odkrycia, wystawy…”

Le padel krzesło w centrum uwagi

DM: „W tę niedzielę zaoferujemy nieco wyjątkowy mecz. To jest wystawa w padel fotel. A jednocześnie w Le Mans odbywa się bardzo fajna międzynarodowa impreza w padel krzesła, dzięki czemu wyraźnie widać, że są tam inicjatywy. Za nami Francuska Federacja Tenisowa. To bardzo dobra wiadomość”.

„Wyraźnie widać, że bardzo trudno jest zorganizować wydarzenie międzynarodowe, a tym bardziej w miejscach publicznych. Praca jest kolosalna i można ją wykonywać tylko z pasji, inaczej lepiej przestać.”

AH: „Mamy szczęście, że miasto Canet-en-Roussillon jest bardzo zmotywowane, podobnie jak Perpignan. I ostatnio widzieliśmy to ponownie, padel kwitnie. To program, który naprawdę zaczyna przyciągać. Spotykamy ludzi, którzy czasem o tym słyszeli i którzy wreszcie widzą ten sport z najlepszymi graczami.

Alain Henry

Bezpłatny wstęp do FIP RISE

DM: „Wejście jest bezpłatne przez cały turniej, tak jak w zeszłym roku, to niewielka różnica w stosunku do FIP Perpignan. Ale format nie jest taki sam”.

Znak miliona zostanie przekroczony

AH: "Myślę, że jesteśmy dopiero na samym początku. W ciągu 7-8 lat, którzy przybędą, jest wszystko do zrobienia. Przeżyjemy ogromny boom. Już mówimy o boomie, a boom jest jutro. Kluby są pełne wieczorem. Działa coraz lepiej. Dziś z pewnością jest nas 300.000 XNUMX praktykujących, ale w nadchodzących latach we Francji przekroczymy milion. To jest fakt. Jak teraz będą się rozwijać rzeczy? Przyszłość pokaże…"

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.