Podczas tych mistrzostw Europy w Padel Team France Padel Paniom udało się zdobyć ten brązowy medal po dobrym występie z Włochami.

W meczu 1 francuska druga drużyna Audrey Casanova i Laura Clergue otworzyli mecz przeciwko Włochowi Sandrine Testud (byłemu francuskiemu mistrzowi tenisa, który gra dzisiaj dla francuskiej drużyny. Włochy) i Sara Celata.

Przez cały mecz Francuzi będą powyżej Włochów. Od samego początku Francuzi biorą udział w przerwie. Włosi nigdy nie będą mogli powrócić w pierwszym secie, tracą 6 / 2.

Zestaw 2e jest nieco ciaśniejszy. Nasi Francuzi grają wolniej i chcą wygrać ten pierwszy punkt dla Team France. Tylko w ten sposób włoskie kobiety są bardziej niebezpieczne, częściej odwiedzając sieć. Ale Laura i Audrey zakończą ten mecz na nowej przerwie i wygrają ten drugi set 6 / 3.

Francja jest na bardzo dobrej drodze. Zwłaszcza, że ​​strategia kapitana francuskiej drużyny kobiet Patricka Fouquet, aby wyrównać francuską parę 1 w meczu 2, jest opłacalna, ponieważ będą grać w pary 3 włoskiej drużyny. Alix Collombon i Jessica Ginier nie pozostawiają szans Włochom i wygrywają mecz o brązowy 6 / 1 6 / 1 w mniej niż pół godziny.

Francja staje się europejskim narodem wiosłowym 3e.

Mecz 3e nie stanowi problemu. Dla przypomnienia, Włochy zdobyły ten punkt 3e przeciwko Léi Godallier i Marianne Vandaele w zestawach 3 (6 / 4 2 / 6 7 / 5).

Bilans Francuzów jest bardzo pozytywny, ponieważ potwierdzają, że Francja jest narodem europejskim 3e. W tej chwili tylko Portugalia i Hiszpania stoją przed Francją w Europie, ale naród pokazał kilka bardzo miłych rzeczy na resztę wydarzeń.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.