W padelu rodzaje roztrzaskania są bardzo liczne. Nie, nie wszystkie roztrzaski są przytłaczające, a intencje nie zawsze są takie same.

Uderzenie to strzał, który normalnie ma miejsce w pobliżu siatki, ale im bardziej gracz jest potwierdzony, tym bardziej prawdopodobne będzie, że będzie w stanie oderwać się od siatki, a nawet kilka razy na linii podstawowej. Ważne jest, aby być dobrze przygotowanym i zadać decydujący cios.

Spróbujemy dokonać przeglądu różnych możliwych do uzyskania ujęć.

I. Potężny równoległy roztrzaskanie

Uwaga, niebezpieczny strzał, ponieważ ten roztrzaskanie musi być absolutnie decydujące i, jeśli to możliwe, minąć siatkę. W przeciwnym przypadku licznik przeciwnej pary może być druzgocący.

Gracze squasha nie będą mieli problemów ze zrozumieniem terminu „równoległy”. Piłka ma zostać rozbita na równoległości jednej ze ścian bocznych. Nie ma żadnego interesu w dotykaniu ściany bocznej, ponieważ rozbita piłka byłaby nie tylko spowolniona przez odbicie ściany, ale ponadto piłka poruszałaby się w kierunku środka pola, pozwalając przeciwnej parze skończyć w pozycja ofensywna, nawet decydująca.

Oczywiście, jeśli piłka jest zbyt zużyta, mokra lub zbyt opróżniona, nie zdawaj sobie sprawy z tego strzału, byłoby to zbyt ryzykowne.

Ii. Krótki smash (równoległy lub krzyżowy)

Słynny kort został przekroczony lub zwodniczy roztrzaskanie w końcu z roztrzaskaniem, które umiera w pobliżu ściany dna ... Wszyscy gracze konfrontują się z nim i rzadko wyłaniają się zwycięzcy, gdy cios jest dobrze wykonany. To obsesja gracza, który najczęściej oczekuje silnego skrzyżowanego uderzenia ...

III. Rozbicie obronne

Uderzenie obronne jest bardzo ważnym uderzeniem, które musisz wiedzieć, jak używać, aby ewoluować w pojedynku. To jest powolne, raczej powolne i skrzyżowane. Celem jest dotknięcie jednego z bocznych ekranów i tym samym zaskoczenie przeciwnej pary.

Ten roztrzaskanie stosuje się zwłaszcza, gdy utkniesz w siatce i zobaczysz piękny płat drużyny przeciwnej. Aby uniknąć powrotu i pozwolić, aby przeciwna para wzięła siatkę, ten defensywny atak może być dobrą alternatywą.

IV. Smash Plateau (Bandeja)

To rozcięcie. Ten rozbój jest zwykle nazywany po francusku Bandeja, co oznacza „płaskowyż”. Celem jest zranienie przeciwnika poprzez zmuszenie go do zgięcia nóg. Ponieważ piłka ma odbijać bardzo mało, a zatem ma działanie przeciwne do podnośnika. Jest to przebój używany przez profesjonalnych graczy. Niektórzy uważają, że to „konstruktywne” rozbicie. Umożliwia to zbudowanie punktu pozwalającego postawić go na miejscu.

Pasek jest rozcięciem, które zwykle trafia się przed linią bazową, to znaczy w połowie boiska. Piłka uderza mniej więcej na poziomie głowy. Celem jest gra przeciwnika i uczynienie go „komplikowanym” przez jakość piłki bardzo niską. Więc to nie jest zwycięski ruch.

V. Wibracja

To przełom, który nie istnieje nigdzie indziej. Celem jest nadanie piłce efektu ubocznego. Ocena: Gracze napotykający ten typ piłki są zmuszeni podwoić swoją uwagę, aby uniknąć zaskoczenia odbiciem. Na przykład wibracja z kulą krzyżową dwukrotnie dotykającą ściany będzie albo akcentowana i wyjdzie bardzo skrzyżowana, albo kula przylgnie do ściany bocznej.

V. Zniesione uderzenie

Podniósł smash 2Jest to roztrzaskanie, o którym wszyscy marzymy, ale które jest tak trudne do osiągnięcia, szczególnie na wszystkich pozycjach.

Dlatego celem jest najczęściej wydostanie piłki z boiska z potężnym uderzeniem, ale szczególnie dostatecznie podniesionym, aby pozwolić jej na przejście ponad metry wysokości ściany bocznej 4.

Problem jest dwojaki:

  • Albo nie jest wystarczająco dobrze zrobione, może to kosztować bardzo dużo autora tego przeboju
  • Jeśli para przewidziała zniszczenie, jest to również możliwe.

Dzisiaj, jeśli ten strzał jest jednym z najbardziej spektakularnych w tej grze, profesjonaliści w ostatnich latach mieli tendencję do mniejszego wykorzystywania go, z wyjątkiem sytuacji, gdy pozycja tłuczącego jest bezpieczna (tj. Wystarczająco blisko siatki). Obrońcy stali się tak skuteczni w światowej czołówce, że na przykład Silingo (numer 10) musiał grać spokojniej. Jednak nadal pozostaje jednym z najlepszych napastników na świecie.

Franck Binisti - Padel magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.