Padel Magazine - Na Marbella Open kobiety i mężczyźni zaprezentowali się wspaniale. Oczywiste są zwycięzcy. Tak, faworyci sprawili, że proszek przemówił.

[highlight] And Three for Alayeto… [/ highlight]

Zacznijmy od kobiet z lornetką, Majo y Mapi Sánchez Alayeto, który odniósł wielkie zwycięstwo nad Patty Llaguno i Eli Amatriain. Siostrom dobrze się spisały, pozostając razem i kontynuując wspinaczkę. To ich trzecie zwycięstwo w WPT w tym roku, co daje im największe sukcesy w tym sezonie. Jeśli wynik w dwóch setach (3-6; 3-7) pozwolił na pokazanie tej różnicy poziomów między pierwszym a czwartym graczem na świecie, to nie zapominajmy o drugim secie, który był daleki od długiego spokojnego river. Ale w momencie zakończenia obecnego damskiego WPT wiedziały, jak podnieść swój poziom i nie rozpoczynać trzeciego seta.

[highlight] I cztery dla „Los Reyes” [/ highlight]

Myśleliśmy, że są zmęczeni po dwóch ostatnich WPT… Cóż… Królewski poziom powrócił. Królowie padel po raz kolejny wygrali w WPT. To czwarte trofeum w tym sezonie. Trofeum zdobyte przez Belę i Diaza nie było jednak spokojne w starciu z Paquito Navarro i Tito Allemandim. To był bezprecedensowy finał, ponieważ siódemka na świecie nigdy nie dotarła do finału WPT. Próbowali sobie poradzić, zdobywając seta (4/7) w drugim secie po pobiciu w pierwszym secie (7/6). Ale najwyraźniej nie dali sobie rady. Gdy tylko trzeba było uzupełnić punkty, pojawili się królowie. Paquito, ulubieniec publiczności, mimo pewnych marnotrawstw prezentował dobre wyniki, podczas gdy jego lojalny partner, Argentyńczyk Tito Allemandi był zbyt często osaczany, by zranić przeciwników. Światowe liczby padły więc w 2 setach: 6-1 4-6 1-6 7-6